Autor Téma: DVD mechanika  (Přečteno 8059 krát)

Martin

  • Host
DVD mechanika
« kdy: 03. 04. 2011, 12:00:00 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s DVD vypalovačkou v notebooku HP Probook 4515s, při vypalování se zdá že všechno funguje jak má, ale při zakončování stopy jako by zamrzla vypalovačka.
Může to být že by takhle odcházela???
Mám instalovaný WinXP, ale zkoušel jsem to i pod Ubuntu a pořád stejný problém.
Dík za jakoukoli radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Re: DVD mechanika
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2011, 18:32:07 »
Co to znamená "jakoby zamrzla"???
Znamená to, že to musíš ukončit nestandardně?
A jakým softem pálíš a co vlastně pálíš?
Nesypeš tam více dat, než DVD pojme?

Napsal jsi toho příliš málo.
Neřekl bych, že vypalovačka takto odchází.


Martin

  • Host
Re: DVD mechanika
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2011, 15:07:42 »
Vypaluji všechno možný nějaký data i filmíky, necpu toho na kolečko moc asi mezi 3,5 - 4,2Gb, jinak pálím nejvíc v Neru, Alcohol 120, Ashampoo Burning.
No a to "zamrzání" myslím že při zakončování stopy se třeba 1/2 hodiny nic neděje a nejde ani otevřít ale je pořád slyšet jako by něco dělala a musím pak restartovat a při nabíhání biosu mi teprve jde otevřít ale ne vždy je kolečko nefunkčí povede se i vypálit s takovýmhle koncem.


Yarda

  • Host
Re: DVD mechanika
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2011, 17:49:50 »
Tak mě napadá jen vnitřní zněčištění. Pokud jej máš již dlouho a v horším prostředí, mohou ta soukolíčka, která vedou  hlavu do "drážky", drhnout a špatně mířit.
U těch miniaturizovaných noťasových vypalovaček je ta čistota důležitější než u stolních PC. Možná sis to taky někdy při oteřených dvířkách něčím polil. (Noťasy mohou mít krušný život.)
Asi bych to viděl na servis.
Možná by stálo za to zkusit pálit jen polovinu kapacity DVD, tzn. že ukončovací stopa nebude až na vnějším okraji a uzavření by se mohlo povést.


Martin

  • Host
Re: DVD mechanika
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2011, 18:33:56 »
Jj díky za radu vyzkouším to

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: DVD mechanika
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2011, 11:39:05 »
Dobrý den,
zřejmě by se mohlo jednat i o poškození DVD mechaniky. Stalo se mi u notebooku před časem něco podobného. Vypalování probíhalo v pohodě a nakonec při kontrole zapsaných dat to nahlásilo chybu (Používám Ashampoo Burning Studio 6 Free). Původně jsem si myslel, že používám špatná DVD, ale v servisu mi řekli, že je nejvyšší čas vypalovačku vyměnit, protože brzy odejde. Skutečně do půl roku byla zcela nefunkční. Výhodou je, že při výměně vyplovačky (alespoň u HP to mám ověřené) lze použít "neoriginální" kus (moje byla od Sony), u nějž se shoduje umístění zámku a lze tedy přendat čelní plastový panel z původní mechaniky. Navíc tato "neoriginální" DVD mechanika stála i s montáží cca 1200 Kč, namísto 3800 Kč v autorizovaném servisu.


Martin

  • Host
Re: DVD mechanika
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2011, 15:18:37 »
Díky určitě tedy do budoucna začnu shánět mechaniku a jsem rád že vím že se nechá nahradit jinou.