Autor Téma: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?  (Přečteno 11021 krát)

Peter

  • Host
Pred chvilou som sa hral s PC a skusal som nieco s Linuxom (Mandrivou), bohuzial, ako vzdy, bol som zbrkly a stalo sa mi to osudnym. Zmizla mi particia "D", ktoru sa mi podarilo vratit nejako spät, ale nejde mi sa do nej dostat, pri vstupe pise, ze je potrebne ju zformatovat, ze je zrejme poskodena.
Preto sa chcem opytat, da sa nejako cez BIOS vratit cele nastavenie harddisku spät v case? Teda aby som si vratil kompletne cely pocitac, napriklad do dna 10.1.2011 z dnesneho dna 16.1.2011 cez BIOS?
Mam particie: C - Windows(NTFS-3G) a D - zrazu prazdne, bez formatovania (NTFS-3G)
Mozno som dal zly znak suboru, teda "NTFS-3G" a mal som dat len "NTFS", ale mam strach, ze pokazim nieco dalsie, preto by som radsej pocul nazor skusenejsich.
Velmi pekne dakujem za vsetky odpovede, ja si uz neviem dat rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


rado.kopca

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #1 kdy: 16. 01. 2011, 15:04:18 »
cez bios nemozes spravit nic take, neniu na to stavany, zalezi na tom co si robils  mandrivou skus si spomenut, a hlavne instaloval si hu na HDD alebo si len skusal Live cd?


Peter

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #2 kdy: 16. 01. 2011, 15:48:02 »
Dostal som sa k casti instalacia a mal som vybrat particiu, tam som vybral D a hore som klikol na policko empty ako tak spominam, co tusim akokeby len tak odstranilo particiu "D", zpociatku som nevedel co sa stalo a az potom mi to doslo, vratil som to D spatne, ale nejako to uz neslo otvorit, jedina cesta pise formatovanie. Zalohu bohuzial nemam, ta zaberala cez 200GB, takze som si nemohol dovolit uskladnit ju, nemam ani externy HDD a toto je asi priama skusenost, ze sa mi zide. Ak je nejaka moznost, ako to vratit, bol by som vdacny za kazdu radu, ak ziadna moznost nieje, tak dakujem aj za snahu.


rado.kopca

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #3 kdy: 16. 01. 2011, 16:56:11 »
takze, je dolezite zistit ci si len poskodil cestu k disku ,alebo si to uz nechtiac nejak sformatoval, myslim ze to bude len cesta, musis ju najst, pred vecsim zasahom sa spytam, dal si formatovat diska a zacalo vytvarat nieco alebo nie? ak nie tak staci najst len cestu k disku a obnovit hu, cez nejaky nastroj na spravu particii


Peter

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #4 kdy: 16. 01. 2011, 17:37:14 »
Nie, nie neformatoval som to, len som zvolil particiu a hore som klikol na policko "empty" a v rom hned zmizol cely disk. Formatovanie som urcite nerobil. Vsetko to zbehlo behom sekundy a bez akychkolvek systemovych otazok, siel som nato metodou pokus omyl a tak to aj dopadlo.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


rado.kopca

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2011, 19:01:08 »
takze tzreba len obnovit cestu, ale to ja neviem jak sa to robi, skus kuknut cez daky nastroj co upravuje particie ze ci tma nemas daky unknow neznamy.... a skus mu priradit meno,a  druhy raz radim skusat linux vo virtual boxe, tak niuc nepokazis ;)


Peter

  • Host
Re: Bios: Vratenie stratenych suborov cez bios? Je to mozne? Ako?
« Odpověď #6 kdy: 16. 01. 2011, 19:17:14 »
Dakujem za rady, odskusam si to :) snad to pomoze :)
Dakujem.