Autor Téma: Problém s Power Pointem  (Přečteno 15103 krát)

Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Problém s Power Pointem
« kdy: 22. 12. 2010, 21:33:02 »
Prosím o radu. Umím v PowPointu vytvořit prezentaci, umím přiřadit hudbu a celé to uložit. Když ale chci prezentaci někomu poslat e-mailem , pošle se to bez hudby. Kam nebo jak mám uložit hud. soubor aby se stal součástí prezentace ??? Děkuji za radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jozef

  • Host
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #1 kdy: 23. 12. 2010, 06:58:48 »
Neviem, či odpoviem presne, ale v PowerPointe pod záložkou "Možnosti" (neviem ako je to v češtine, ale je to posledná záložka) je treba nastaviť maximálnu veľkosť zvukového súboru a ten by mal byť vo formáte wav.


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #2 kdy: 23. 12. 2010, 20:26:39 »
Díky za radu, ale stejně to nefunguje. Ten zvukový soubor se k prezentaci nepřidá. Nevíte někdo nějakou jinou radu ???


Jozef

  • Host
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #3 kdy: 23. 12. 2010, 23:41:32 »
Funguje to, teraz som to preveroval. Vtip je vtom, že keď sa vloží do prezentácie zvukový súbor, tak maximálna veľkosť zvukového súboru je nastavená menšia ako je potrebné a prestavenie na vyššiu hodnotu nepomôže. Preto je treba po prestavení maximálnej hodnoty zvukového súboru tento z prezentácie odstrániť a potom znova vložiť do prezentácie. 


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #4 kdy: 24. 12. 2010, 18:14:47 »
Díky za novou radu a za vyzkoušení. Já to zkusím, dnes ale není ten správný čas. Přeji krásné Vánoce !!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #5 kdy: 25. 12. 2010, 21:31:16 »
Stále to nejde. Dokud je prezentace v mém počítači, zvuk zřejmě bere z místa uložení zvukového souboru. Pokud ji odešlu do jiného počítače, nebo přenesu na flash disku, zvuk není. Prezentace ani délkou neodpovídá souboru se zvukem. Přesto děkuji za snahu !!!


Jozef

  • Host
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #6 kdy: 26. 12. 2010, 00:07:45 »
Nechápem ako to nemôže ísť. Pokiaľ prezentácia v PC ide tak na to aby sa uložila aj so zvukovým súborom potrebuje, len správne nastavenie veľkosti zvukového súboru a zvuk vo formáte wav (nie MP3 a pod.!!!) Prajem veľa zdaru a pekné Vianoce.


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #7 kdy: 26. 12. 2010, 17:42:31 »
Zatím se nedaří. Až se zadaří, tak se nějak ozvu !!!


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #8 kdy: 26. 12. 2010, 17:54:24 »
Tak už se konečně zadařilo, chyba byla na mé straně, špatný přepočet MB na kB. Takže OK. Ještě to má ale háček. Soubory wav jsou dost objemné a prezentace zbytečně dlouhá, nevíte jak na to ??? Ale stejně děkuji, a moc !!! Potřebuji tu prezentaci jako přání k narozeninám. Díky !!!


Jozef

  • Host
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #9 kdy: 26. 12. 2010, 19:27:59 »
Ja používam formát wav kódovanie 8 bit 22050 Hz mono. Treba zvolit kompromis medzi veľkosťou a kvalitou. Inak maximálna veľkosť zvukového súboru nemusí byť presne nadstavená, len nemôže byť menšia (npr. mám wav súbor o veľkosti 2 MB tak nastavím v PP 2500 kB)


Honza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s Power Pointem
« Odpověď #10 kdy: 26. 12. 2010, 21:06:17 »
Vaše rady jsou skvělé. Já o audiu moc nevím. Podle Vaší rady jsem upravil parametry wav souboru 40 MB a jeho velikost je cca 4 MB a to je úplně perfektní. Mám totiž pomalý internet a přenos prezentace o velikosti 40 MB trvá dlouho a někdy ještě v půlce vypadne. Takže ještě jednou díky za pomoc !!!