Autor Téma: Převod formátu .ts  (Přečteno 68701 krát)

Bědroň

  • Host
Převod formátu .ts
« kdy: 27. 10. 2010, 21:17:45 »
Prosím o pomoc. Když si stáhnu jakýkoliv program ze satelitu kupř. na flešku, má automaticky příponu .ts. Potřebuji program ke konverzi tohoto formátu na takový formát, který se dá použít v přehrávači DVD (buď přímo z flešky či přepálení na disk DVD).
Pokud něco objevíte, předem děkuji za pomoc.
Láďa

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Chroust

  • Host
Re: Převod formátu .ts
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2010, 12:31:26 »
S podobným problémem jsem se také setkal.Co kamarád to jiná rada, ale v podstatě to vždy znamenalo buď k danému programu shánět crec nebo jej koupit, doinstalovávat češtinu (pokud jsem ji vůbec sehnal) a nebývaly nejjednodušší i když v nich šlo nastavit téměř vše. V současné době používám program Nero, jehož součástí je i Nerovision, pro nějž je tento formát hračkou. Navíc umí ve stažených souborech sám rozpoznávat reklamy, které mužeš vystřihat, přidat další díly serálu, vytvořit kapitoly a další. Vše si mužeš buď uložit na disk nebo rovnou vypálit na DVD.


koptul

  • Host
Re: Převod formátu .ts
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2010, 12:43:13 »
Skus-Format Factory.  ;)


Dalexa

  • Host
Re: Převod formátu .ts
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2010, 12:31:57 »
Mám tentýž problém jako Bědroň, pouze s tím rozdílem, že mám nahrané filmy ve formátu *rip a nejdou mi přehrávat jinak než v pc. Rekordér je nebere. A když použiji Nero, tak mi to stejně formát nezmění.
Jaký program zvolit, abych byla spokojená ? Děkuji


firenze

  • Host
Re: Převod formátu .ts
« Odpověď #4 kdy: 30. 10. 2010, 23:40:39 »
ahoj, v zivote som sa s tzmto formatom nestretol.. cez co to stahujes/ odkial / cey aku sluzbu?
pozriet sa na to mozem ale musim vediet ktora firma taky format pouziva...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vadim

  • Host
Re: Převod formátu .ts
« Odpověď #5 kdy: 31. 10. 2010, 08:28:38 »
Ach jo, co to tu resite za ptakovinu, to neumite pouzivat vyhledavace???
*.ts - Transport stream je normalni videoformat ,jen trochu upraveny pro menekvalitni prenos dat coz je i vysilani.... zvladnout by to mel prevest kazdy druhy konvertor a spousta je jich i tu
napr http://www.slunecnice.cz/sw/xmedia-recode/... formatfactory, SUPER.... atd


Tomáš Co máš

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2012, 19:27:59 »
Děkuji velmi za radu. Tenhle formát přehrává třeba i WM11. Škoda, že pak nejde rovnou kliknout na "uložit jako" a uložit si to ve formátu, který potřebujete. Mám dojem, že to bude i kvůli autorským právům, protože ani výrobce té televize co to v tomhle formátu ukládá mi nechtěl nic poradit...
Pokud tohle poskytování programů ze "Slunečnice" bude ještě chvíli fungovat, špatně se mi v tom orientuje. Chtělo by to rovnou vybírat ty kvalitní a fungující freeware programy, protože se v tom vždycky děsně musím přehrabovat a zkoušet co půjde a co ne.


Tomáš Co máš

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2012, 20:24:26 »
Děkuji velmi za radu. Tenhle formát přehrává třeba i WM11. Škoda, že pak nejde rovnou kliknout na "uložit jako" a uložit si to ve formátu, který potřebujete. Mám dojem, že to bude i kvůli autorským právům, protože ani výrobce té televize co to v tomhle formátu ukládá mi nechtěl nic poradit...
Pokud tohle poskytování programů ze "Slunečnice" bude ještě chvíli fungovat, špatně se mi v tom orientuje. Chtělo by to rovnou vybírat ty kvalitní a fungující freeware programy, protože se v tom vždycky děsně musím přehrabovat a zkoušet co půjde a co ne.
No tak jsem si to stáhnul... Ten X Media Bohužel to tedy neodpovídá inzerovanému obrázku u programu, spíš se to tváří jako převodník pro nějaké telefony. Tak zas příště.


Tomáš Co máš

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #8 kdy: 18. 02. 2012, 20:41:13 »
Můžu nějak odstranit svůj příspěvek?


vacjan

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #9 kdy: 20. 02. 2012, 23:48:32 »
Pro zpracování a opravy souborů ve formátu .ts nebo .mpg uložených tunery pro DVB-T je vhodné použít program Project X, který opraví chyby vzniklé při přenosu, umožní odstranit reklamy a části před začátkem a po konci pořadu. Je vhodné provést demux, tj. rozložení na video soubor .mpv a audio soubor .mpa. Tyto soubory je třeba spojit programem Imago MPEG-Muxer. Neumí však pracovat s mpeg-4 / h.264.
Program ProjectX viz http://project-x.sourceforge.net/, na této stránce je pouze zdrojový kód v jazyku Java a návod jak přeložit. Měl by někde na netu být i přeložený program. 
Návody na instalaci a použití:
http://www.tvfreak.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=1
http://www.grafika.cz/art/dv/projectx09004.html

Imago MPEG-Muxer viz http://www.videohelp.com/tools/ImagoMPEG-Muxer
nebo http://www.afterdawn.com/software/audio_video/video_tools/imagompeg_muxer.cfm
Nevím, jestli nelze na převod .ts do .mpg použít FormatFactory, s tím jsem si nehrál.


zdenek zilka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #10 kdy: 19. 03. 2012, 23:11:50 »
Soubory .ts čtu programem KM player ze Slunečnice a převádím programem format Factory.
Mám ale jiný problém.
Některé německé TV stanice mají službu pro neslyšící a některé soubory doplňují německými titulky.
Rád bych btuto službu využíval, ale v v žádném z těchto programů se titulky neobjebí.
Můžete mi pomoci


Tomáš Co máš

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #11 kdy: 22. 10. 2012, 20:16:12 »
Tak jsem konečně získal program Sothink Video Converter, ten pracuje se stejným .ts jako moje televize. Pokud jsem použil Format Factory tak ten mi to nežral vůbec ten SUPER a ProjectX nebo co jsou nějaké kompilace a jsou akorát tak super pomalé. S titulky vám bohužel neporadím, tak daleko nejsem. Na vystříhání reklam použiji Video Edit Master.
Bohužel hledáním a zkoušením jsem zase strávil odpoledne, co hůř zanesl jsem si systém nepotřebnými instalacemi ach jo.


Tomáš Co máš

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #12 kdy: 22. 10. 2012, 20:42:21 »
Jo tak už je to jasný, nejde na to koukat...


motyl

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #13 kdy: 31. 10. 2012, 17:53:16 »
videoredo alebo dvr-studio


Petr

  • Host
Re:Převod formátu .ts
« Odpověď #14 kdy: 04. 11. 2012, 21:08:24 »
Zdravím.V současné době nad TS a MPG jsem pokročil.Filmy nahrané na flash paměť  přistrojem OPTEX dvoutunerovým,opravuji na MPG a odstraním reklamy v PC programem WOMBLE MULTIMEDIA MPEG VIDEO WIZARD,ktery jsem si na 30 dní vyzkousel a pak koupil.
Očištěné filmy zalohuji na externí disk Western Digital.Filmy si pak přehrávám pomocí malé krabičky - playeru WESTERN DIGITAL TV LIVE HD přes HDMI. Je to osvědčená sestava a již jsem to předal svým blízkým a jsou velmi spokojeni. Výsledný soubor je v DVD Pal mpg,zaškrtnu li políčko film vypálit na DVD disk,též se vypálí a stolové přehrávače to přehrávají.  Toď vše Ahoj