Autor Téma: Samovolný restart  (Přečteno 5120 krát)

Sedma

  • Host
Samovolný restart
« kdy: 25. 10. 2010, 21:38:10 »
Zdravím. Mám problém se samovolným restartem PC. Většinou to bývá při přehrávání videa, ale občas se to stane i při běžné práci např. s Excelem. Graiku jsem vyměni, ale pokračuje to. Ani IT technik na nic nepřišel - i zdroj by měl být OK. Má někdo nějaký tip? Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


miku77

  • Host
Re: Samovolný restart
« Odpověď #1 kdy: 26. 10. 2010, 18:44:04 »
Že by zavirováno?


Milan

  • Host
Re: Samovolný restart
« Odpověď #2 kdy: 26. 10. 2010, 21:05:58 »
Zdravim, skus vymenit zdroj za silnejsi, grafika ma pri prehravani videa a hrani hier vacsiu spotrebu, ako pri praci s excelom a pod.


milda

  • Host
Re: Samovolný restart
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2010, 17:58:18 »
jj tohle mi dělalo taky a pak se doslova roztavil zdroj zevnitř... :)


Yarda

  • Host
Re: Samovolný restart
« Odpověď #4 kdy: 15. 12. 2010, 08:49:42 »
Já mám ten samý problém na starší základní desce a jediné, jak si to vysvětluji, jsou již poněkud nafouknuté kondenzátory. Ty mají už horší parametry a způsobují nestabilitu.
Příčin zatuhnutí ale může být více.
Nespolehlivá paměť, špatně nastavená komunikace s diskem ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


petr

  • Host
Re: Samovolný restart
« Odpověď #5 kdy: 15. 12. 2010, 10:12:13 »
Napiš co máš za PC. Co je tam za zdroj (značku a jak je silnej), teploty jsi měřil?
Zkusil bych to projet programem SuperAntiSpyware v nouzovém režimu.
Pak bych zkusil otestovat RAMKY z programem Memtest86, ten vypálíš na CD jako obraz disku, pak to cd na bootuješ a budeš postupovat dle pokynu. Kontrola z programem Memtest86 trvá docela dost dlouho, tak ho doporučuji spustit třeba přes noc. Pokud Memtest86 najde nějaký chyby tak otestovat každou RAM zvlášť a tu spatnou vyhodíš. Pokud nenajde nic, tak zkusit jinej zdroj a  desku.