Autor Téma: finalizace dvd  (Přečteno 5940 krát)

bubu

  • Host
finalizace dvd
« kdy: 28. 07. 2010, 18:15:30 »
zdravím všechny,potřebuji help  :-\ Nahrál jsem program Nero 8 k externí vypalovačce a nevím jak nastavit např. rychlost vypálení,formát ale hlavně aby program automaticky NEuzavřel disc DVD.Není to v žádném odkazu v nastavení.Pomůže mi někdo?Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Imre Gombik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re: finalizace dvd
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2010, 22:13:41 »
Mozem doporucit akurat, Zbavit sa ho najkratsou cestou. Tiež som ho dostal ako "bonus" k externej napalovacke, no velmi rychlo som zistil, ze je iba zbytocnym, a neschopnym velkym balastom pre moj pocitac. Ani co len DVD mi neskopiroval, ked som chcel po nom zaloznu kopiu originalu...
 To co dokaze, mozes dosiahnut, sice nie v celku, ale s podstatne mensimi, Free programami.


DanTen.cz

  • Host
Re: finalizace dvd
« Odpověď #2 kdy: 02. 08. 2010, 08:03:01 »
Lidi, naučte se používat free nástroje od Microsoftu a neplaťte za předražené programy, nebo si nezasí....te počítač free nástroji, ktré nedokáží co potřebujete,

Na stránkách Microsoftu je volně dostupná sada Resource Kit Tools, která obsahuje plno použitelných nástrojů.

Pokud jste někdy nahlédly do příkazové řádky, tak je otázkou pár minut, použití nástrojů

Sadu si můžete stáhnout zde
Pro tvorbu ISO si stáhněte cdimage.exe zde.

Chystám podrobné návody, jak si těmito nástroji vytvářet ISO (až 10 GB), vypalovat CD/DVD a pod. Pro zkopírování CD/DVD do počítače je dobrý nástroj "robocopy". atd...

Příklad vytvoření ISO z DVD.nástroj "cdimage.exe" máme uložen v C:\cdimage.exe, DVD je v mechanice D:\ a ISO uložíme na plochu C:\Users\<vaše jméno>\Desktop\moje iso.iso
Název ISO(DVD) bude moje ISO.

Otevřeme okno cmd a napíšeme:
C:\cdimage.exe -l"moje ISO" D:\ -h -m -j2 "C:\Users\<vaše jméno>\Desktop\moje iso.iso"

Vytvořené ISO bude v Joliet (j2), pokud budete chtít UDF, tak zaměníte j2 za u2.

Toť vše.