Autor Téma: tv mi nedetekuje usb flash disk.  (Přečteno 82184 krát)

petr

  • Host
tv mi nedetekuje usb flash disk.
« kdy: 28. 11. 2015, 09:44:26 »
dobrý den.
mám prosbu, zda by mi někdo neřekl v čem je zakopaný pes.
zakoupil jsem usb disc (flešku) 64gb.pc ji detekovalo pod značkou: mass storage.
na pc normálně funguje,ale po zasunití do tv (samsung) jí televize vůbec nenačte.
jiné flešky si načte bez problémů.(a-data,toshiba,kingston)
několikrát jsem jí zformátoval,film  nahrál (formát avi) a zase smazal,pak tentýž film zkopíroval na jinou flešku,a ta bez problémů v tv přehrávala.
díky všem za odpověd.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2015, 11:38:45 »
S největší pravděpodobností je problém v tom, že flash disk máš naformátovaný na NTFS, ale TV umí pracovan jen se souborovým systémem FAT a FAT32. Pomocí Windows se ti nemůže jednoduše podařil flashku naformátovat jinak. Lze to jen poměrně krkolomným způsobem, který popsal DanTen zde.

Osobně doporučuji použít programy třetích stran, již tehdy před téměř 5 lety byla má rada použít EASEUS Partition Master kladně ohodnocena. Dnes bych se spíš přiklonil k MiniTool Partition Wizard.

Zkus a nezapomeň dát vědět, jak jsi dopadl.


petr

  • Host
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2015, 17:32:23 »
zdravím pane Martine.
měl jste svatou pravdu,a v tom že fleška není ve formátu fat 32,a tudíž se mi nemůže přehrát v tv.ověřil jsem si to zpětně na fleškách starých 5,8,let,které v tomto formátu jdou bez problémů do dnes.
dal jsem na Vaší radu a zkoušel změnit formát v programech které jste uvedl.a to jak v tom původním tak v tom novém.
ale asi nejsem tak technicky zdatný aby se mi to zdařilo,ač si poradím s mnohými věcmi na pc a netu.v prvém případě jsem chtěl stáhnout program s kterým bych změnil původní formát,na fat32.ale okna mi to zamítly.pak jsem zkusil tu starší Vámi doporučenou verzi.ta se mi sice naistalovala,ale něšla zase spustit.opět error od oken.mám velice krátce desítková vokna která mi jedou na 64b.a ještě jsem se v tom nestačil pohrabat a vyladit je jak potřebuji.
tak možná jestli to není tím.flešku jsem v rámci reklamace vrátil.pro příště budu zase díky Vám o něco dál.
Vám velice děkuji za radu,a je dobře že tu jsou lidi jako vy,a ostatním pomůžou.
přeji Vám pěkný den.


Martin

  • Host
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2015, 02:56:09 »
Ahoj Petře,

především díky za hezké poděkování a ocenění snahy pomoci. Není to zde na Slunečnici zcela běžné, ale občas se někdo slušný najde. Podobně jako Ty to byl i tehdy před lety uživatel Uncle. Taková zpětná odezva opravdu potěší a ujistí, že čas strávený radami nebyl promarněný.

Ale zpět k problému. Je škoda, že jsi už flešku vrátil, určitě bychom časem nad problémem zvítězili. Možností bylo ještě spousta :
1/ postup dle rady DanTena
2/ pomocí správce disků ve Win jen odstranit NTFS oddíl na flešce, snad by si ji pak TV naformátovala sama na FAT32
3/ oba mnou uváděné programy mám odzkoušené jako bezproblémové na WXP, W7 a W10, sice vždy na 32 bitové verzi systému, ale není důvod pro jejich nefungování na 64 bitové architektuře
4/ oba uváděné programy lze získat i jako ISO soubory, po jejichž vypálení vznikne bootovací CD a jsou tedy zcela nezávislé na nainstalovaném operačním systému
5/ postup dle bodu 4 (bootovací CD/DVD) má mnoho dalších variant, třeba Hiren's Boot CD s MiniXP, ve kterých je nainstalován Partition Wizard, dále spousta různých edicí Linuxu, kde na LiveCD bude např. gParted a další a další ...

Příště to hned nevzdávej, samotného by mě docela zajímalo, co přesně bylo "jsem chtěl stáhnout program ..., ale okna mi to zamítly" a "ale něšla zase spustit.opět error od oken".


demoniaco

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #4 kdy: 09. 09. 2022, 14:12:32 »
Zdar

Měl jsem úplně stejnej problém jako Petr a přes tvou radu použít třetí program na změnu formátu NTFS na FAT32 proběhla úspěšně. Z toho vyplývá neházej flintu do ječmene, když už je v žitě!

Tomáš

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jack4399

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2023, 08:49:08 »
Myslím, že by sis měl koupit nový, nebo to OpenAI Playground zkusit ještě několikrát


jader989

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:tv mi nedetekuje usb flash disk.
« Odpověď #6 kdy: 21. 07. 2023, 11:14:35 »
Myslím, že by sis měl koupit nový, nebo to OpenAI Playground zkusit ještě několikrát
Mimochodem při nákupu můžete využít slev https://promo-codes.cz/ , kde ušetříte 15 procent. Není to špatné, to vám řeknu. Můžete také najít nabídky na další produkty.