Autor Téma: Připojení HDMI kabelu k TV (7 m kabel funguje, ale 10m ne)  (Přečteno 14953 krát)

Vlastimil

  • Host
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli s takový problémem nemá někdo zkušenosti. Po připojení 7 metrového kabelu hdmi PC-TV vše funguje jak má, ale po připojení 10 metrového televize nereaguje, ale počítač ano (ukazuje i televizi ke které je připojen) Děkuji za rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mluno

  • Host
Re:Připojení HDMI kabelu k TV (7 m kabel funguje, ale 10m ne)
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2015, 13:40:37 »
Zkušenosti mám asi následující. Jednalo se o propojení počítače a TV, kterou jsem chtěl mít pro náhled Ful-HD videa (tehdejší monitor měl jen 1280*1024, využil jsem tedy druhý výstup VGA pro ni).
Přímé připojení 15 metrového kabelu skončilo tak, že dost mizerně fungovalo jen nejnižší rozlišení, jaké systém dovolil (800x600). Tím dost mizerně myslím to, že obraz byl tak jako rozpixelovaný většina zelená a při snížení obnovovací frekvence se to lepšilo (obraz byl už jako obraz a sem tam byla zelená nebo fialová (magenta) oblast). Pomohlo až dokoupení opakovače, respektive (aktivního!) rozbočovače (díky slevové akci byl o stovku levnější (cca Kč500) než opakovač (cca Kč600) ... ceny jsou to značné, a to i to srovnám s cenou toho kabelu Kč1500). Od té doby to bylo v pořádku, jenom rozlišení 1080p/60Hz už bylo nad možnosti té kombinace, ale 1080i/60Hz bylo v pořádku. Už to delší dobu takto neprovozuju, protože jsem do toho HDMI na televizi musel připojit videorekordér a v druhém už něco bylo a také pro náhled videa jsem pořídil monitor který nějakou dobu fungoval paralelně (tehdy jsem ocenil, že jsem pořídil rozbočovač a ne jen opakovač).
Bohužel tady je to taková duchařina (vysokofrekvenční techniku nemám moc rád, naštěstí mě převážně živí ta nízkofrekvenční). Mohl by pomoci kvalitnější kabel, ale nevím, jak kvalitní kabel používáte a co si vzpomínám, kabely této délky už byly dost drahé samy o sobě (ty levné - tenké - nad 5 metrů selhávají). (Třeba ten můj 15 metrový je tlustý jak malíček, a dost blbě se s ním manipulovalo, zatímco metrový je výrazně tenčí), mohlo by pomoci jiné rozlišení (nižší obnovovací frekvence, menší rozlišení). Chce to experimentovat.