Autor Téma: Vize v informačních technologiích  (Přečteno 28738 krát)

TondaL.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Vize v informačních technologiích
« kdy: 02. 05. 2015, 16:04:32 »
Dobrý den,

Chtěl bych se s Vámi podělit o několik zajímavých názorů na téma Vize v informačních technologiích do budoucna, které jsem četl na Internetu a na jiných diskusních fórech. Je téměř jisté, že bude docházet k miniaturizaci počítačů, ale hodně se objevují i myšlenky o zavedení biologických pamětí, nahrazení křemíku uhlíkem a v souvislosti s dalším vývojem informačních technologií se dokonce mluví i o čipování lidí s tím, že při nenormálních hodnotách budeme automaticky objednaní k lékaři. Dále jsem taky četl, že ruští vědci vyzkoušeli a změřili supravodivý kvantový bit, tzv. Qubit, co by umožnilo výrobu kvantových počítačů, které pracují 100x až 1000x rychleji než klasické PC. Co myslíte, mohou se tyto vize stát v budoucnu realitou? Děkuji za Váš názor.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:Vize v informačních technologiích
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2015, 00:09:18 »
Toto je poradna a nepatří sem tvoje vize a bláboly, tak se nediv, že ti nikdo na hlouposti neodpoví.

Jenom věštec (=podvodník) může předvídat budoucnost v jakékoliv oblasti.

Kdo by dnes třeba řekl, že oficiální představení prvního mobilu bylo teprve před 30 lety. A dnes ho má v podstatě úplně každý.

Nejlépe by bylo, kdyby admin celé toto vlákno odstranil, nemá nic společného s poradnou na Slunečnici.


Franta_Kr.

  • Host
Re:Vize v informačních technologiích
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2015, 06:42:06 »
Vůbec bych neřekl, že příspěvek TondyL jsou hlouposti a stejně tak bych polemizoval s tím, že sem nepatří. Určitě alespoň nikoho namyšleně neuráží!!! Já jsem dnes např. četl, že do osmi let zkolabuje internet. Za sebe mohu říci, že využívání nových technologií, jako např. čipování zaměstnanců, které zkoušejí v nějaké firmě ve Švédsku, mě spíš děsí.


TondaL.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Vize v informačních technologiích
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2015, 16:35:18 »
Děkuji za podporu. Opravdu jsem nečekal, že můžu svým příspěvkem někoho naštvat. Ale ještě k těm vizím: Hodně se taky diskutuje o tom, jestli přežijí současná fyzická úložiště dat – USB, CD. Je totiž docela pravděpodobné, že v budoucnu budeme všechno uchovávat v „cloudech“ na Internetu. Ovšem, na druhé straně, jestli dojde k zpoplatnění Internetu (taky jedna z vizí), současná úložiště patrně přežijou.   


ishi

  • Host
Re:Vize v informačních technologiích
« Odpověď #4 kdy: 09. 05. 2015, 12:01:08 »
Ani já jaxi nepochopil extra averzi vůči tvojí vizi a dotazu, co se točí kolem tohoto tématu.

Čipování lidí je hnus a jsem zásadně proti tomu! Copak jsme psi, nebo králíci? Co z toho, že mi bude hlídat hladinu cholesterolu? Co když mi o to jde? Namísto výživné a energeticky nenáročné granulované stravy si dám raději nebezpečný kus bůčku, co mi zdvihne ten cholesterol a i cukr v krvi - a k tomu hrnec kyselýho zelí a k nim sedum a celý to zapiju dobře chlazenou ze sedmého schodu! Podle Velkého bratra bych snad měl i podle předpisu chodit na velkou tak, abych se vešel do jejich zadrbaných tabulek, co nalajnovala EU? Jak má nyní vláda tendence sesbírat na jednu hromadu veškerou zdr. dokumentaci, co bude přístupná jen určité skupině a samozřejmě hackerům, co se dokáží do databáze vlámat násilím a pak budou zveřejněním člověka vydírat!!! Je to fakt děs!!!!!  :-[

Miniaturizace v oblasti techniky je na jednu stranu cesta správná, no na druhou pozor na to, aby člověk nesvěřoval život pouze zařízení na baterky! Perspektivu to každopádně má, ale lidi jsou bestie a v první řadě budou tendence takovéto vynálezy použít proti člověku samotnému.  :o

A k otázce úložiště? Chtělo by to vyvinout cosi "trvalejšího", než jsou CD, DVD, flash ..., ze kterých se data prostě "odpaří" a mnohdy pak nejsou použitelná. I já mám některé věci uložené v cloudu a mám za to, že to bude mít větší význam, až bude internetové připojení ještě rychlejší, než běžné stávající. Otázkou je taky, nakolik ukládání mimo je opět bezpečné, aby ti ho někdo "nevybílil"?  8)

Co mě poslední dobou zaujalo je QR kod na náhrobcích. Dnes ho má už i K.H.Borovský viz.http://praha.idnes.cz/qr-kod-na-hrobu-borovskeho-na-olsanech-dx2-/praha-zpravy.aspx?c=A150312_2146638_praha-zpravy_bur;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0