Autor Téma: Pevny disk WD Sata 3 (v sufliku) nejde nacitat na notebooku s Windows 7  (Přečteno 15828 krát)

pifoman

  • Host
Prosim poradte. Kupil som dva nove rovnake pevne disky WD aj sufliky k nim, ale nenacitalo mi ani jeden z nich po pripojeni k roznym notebookom s Windows 7 (Lenovo, Toshiba). Nevidim ich ani v spravcovi diskov. Na notebookoch nemam USB 3.0, len 2.0 ale to by nemal byt problem.

Info o diskoch:

Disk:     Western Digital - WD20EURX   SATA III 3,5"  2 TB, 64 MB, 5 400 ot/min
Suflik:   Dolock  3,5" SATA USB 3.0

Mohli by ste mi prosim poradit, ako by som ich spojazdnil?
Kupil som ich, aby som vytvoril na ne zalohu dat, ale nevidim ich ani v spravcovi diskov.

Dakujem za kazdu radu.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


norton

  • Host
Pevny disk WD Sata 3 (v sufliku) nejde nacitat na notebooku s Windows 7
« Odpověď #1 kdy: 16. 12. 2014, 11:51:55 »
a ja som uz myslel ze je to tymi padmi pocas pripojenia a ono to asi odchadza vsetkym automaticky..  :o


Franta_Kr.

  • Host
Asi bych se nejprve díval, zda je ve správci zařízení vůbec vidět ten USB HDD adapter. Pak bych zkusil posílit napájení toho USB disku. U některých počítačů se mi stalo, že napájení z USB pro disk nestačilo a musel jsem použít přídavné napájení pomocí kabelu s napájecí odbočkou nebo napájený USB hub.


pifoman

  • Host
Vdaka za nazor. V napajani to asi nebude, lebo suflik-skrinka pre disk "Delock" uz obsahuje aj kabel s adapterom a je urcena prave pre taketo disky. Disk pocujem ako nastartuje, aj pracuje, ale vobec ho nevidim v spravcovi diskov, ani HDD adapter tam nevidim.


Eduard Manet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Sice som mal disk pripojeny k externemu zdroju napajania cez suflik, disk sa spraval normalne, roztocil sa, ale nenacitalo ho. Zistil som, ze problem bol v samotnom sufliku.
Druhy disk skusal brat, ale zistil som, ze v tom istom sufliku, ktory nefunguje spravne, takze sa zdalo, ze ani jeden disk nejde nacitat aj ked ho roztoci, ale ked som vyskusal v druhom sufliku, tak obidva disky nacitalo do 3 sekund  ;-)

Dakujem za rady. Vybavene, druhy suflik vratim  :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0