Autor Téma: 3D grafika  (Přečteno 9309 krát)

J. Novak

  • Host
3D grafika
« kdy: 11. 08. 2014, 23:45:14 »
Mám v úmyslu zabývat se 3D grafikou a zakoupením 3D tiskárny. Můžete  mi někdo poradit, jaké minimální parametry by měl mít současně k tomu pořízený nový notebook (především co se týče velikosti operační paměti a paramerů grafické karty), aby práce v uvedeném oboru byla efektivní ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel Šafář

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:3D grafika
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2014, 13:00:20 »
Dobrý den,
záleží dost na programu, ve kterém budete tvořit. Co se týče RAM, 4GB jsou (jestli si dobře pamatuju) minimálním požadavkem AutoCADu. Obecně bych asi doporučil 8GB a víc. Na grafické karty nejsem odborník, ale určitě se dívejte na externí a ne integrované v procesoru. Nevím, kolik chcete do notebooku investovat. Osobně jsem docela spokojený s Lenovo IdeaPad G710. Rozšíření RAM je otázka 2 šroubků a 5min času a nepřijdete ani o záruku. Doporučuji se dívat na modely s rozlišením monitoru alespoň 1600x900px, nejlépe FullHD. Větší pracovní plochu určitě oceníte. Zvažte také koupi stolního počítače. Za stejné peníze nabídne vyšší výkon.
Pokud budete kupovat RepRap, lze výrazně ušetřit nékupem některých dílů na Ebay.