Autor Téma: Problém s internetový připojením ( Online hry ) Zahlcení sítě  (Přečteno 4874 krát)

Marek Šetrna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit ohledně výběru routeru. Zatím nevím jestli to můj problém dokáže nějak vyřešit koupí nového domacího router v případě i s OS. Používám doma tento stávající: TP LINK TL-WR741N . Teď k mému problému: velice často se setkávám v online hrách a to včetně ( battlefield 3 Multiplayer a spusty dalších stříleček... )  s problémy se správným odesíláním paketů. Vypadá jako by router vůbec nestíhal zpracovávat pakety a následně je správně odesílal na internet. Vypadá to jako by ty pakety zahazoval před dosažením cíle nebo je vůbec neodeslal, i když byli odeslány, ale nedorazí ke svému cíli vůbec. Zkrátka online hry jsou za těchto podmínek absolutně nehratelné. Online hry nefungují jak by měli, i když mám ping ( odezvu ) nízkou 20 ms někdy i méně a hra funguje celkem plynule, ale jsou tam jasně vidět problémy s pakety hru si vůbec nezahraji, protože ať udělám cokoliv jakýkoliv útok tak se před dosažením na cíl ztratí pokračujte tak dál po dalších opakováních až jeden nebo dva zasáhnou cíl ze 30 náboji v zásobníku ty zbylé ty byli ztraceny zahozeny ( mohu se jen domnívat, že routerem nebo dokonce poskytovatelem? ).
Můj internet je Wifi 5 Ghz je připojený hlavně přes toto AP: Mikrotik RBSXT-5nDr2 od místního poskytovatele s rychlostí 17/17 MB tyhle hodnoty bez potíží naměřím např. na speedtest.net. Ve skutečnosti mám méně ( 9 MB - 512 kb/s stahování a upload přes 1 MB - 140 kb/s ) rychlost není pro mne důležitá. Důležité je jak mě online hry fungují. Ovšem do tohoto zařízení ( mikrotik ) nemám oprávnění zasahovat, může pouze můj poskytovatel. Zkusil jsem odpojit domací router:  TP LINK TL-WR741N a připojil lan kabel vedoucí z Mikrotik RBSXT-5nDr2 rovnou do pc online hry fungovali na chvíli dobře cc. 15 až 30 minut v pořádku. Pak zase se ukazují ty samé problémy s pakety. Někde jsem slyšel, že rychlí internet dokáže dělat neplechu a některé routery pokud ho nestíhájí, pak může docházet k zahazování paketu, kdy se zahltí tabulka spojení na routeru.
Stejné problémy jsem měl už na předešlích 3 přopjeních ( CDMA, VDSL Wifi ). Ze začátku, kdy byl u nás můj poskytovatel internetu zapojovat a konfigurovat AP Mikrotik tak mě online hry fungovali naprosto v pořádku, ale pouze na jeden den. Pak už nastoupili zmíněné problémy. Změna poskytovatele nepomohla ani připojení. Dokonce jsem už vyměnil 2 počítače. A stále se mi nedaří problém nějak vyřešit mám tento problém už čtvrtým rokem.

Můžete mi prosim vás pomoci?

Předem děkuji za pomoc

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0