Autor Téma: připojení stolního PC k TV  (Přečteno 7144 krát)

wonder

  • Host
připojení stolního PC k TV
« kdy: 25. 05. 2014, 20:03:55 »
Rád bych poprosil (pro mnohé o triviální radu). Jak připojím PC k obrazovce TV. Na TV jsou zdířky HDMI, USB a S video (kolíkový kulatý). Bude fungovat zvuk?
Děkuji
Míra

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ml

  • Host
Re:připojení stolního PC k TV
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2014, 15:34:19 »
Ještě by to chtělo výčet zdířek na tom PC a máme to skoro kompletní. Na PC obvykle najdeme:
  • S-Video - kulatý se ctyřma dirkama a jednou obdélníkovou dírkou (někdy má direk víc, protože tam jsou i jiné signály, s video se do něj dá zastrčit, nebo je potřeba redukce (nejstarší modely, než výrobci hw přišli na to, že ji buď musí dodat a nebo si ji nikdo nedokoupí)). To se týká spíš starších počítačů, videokarty s ním se prodávaly ještě v roce 2010. U nejstarších počítačů také platilo buď a nebo (nepodporovali dual wiew takže mohly sice jít monitor i televize, ale na společný signál, který jednomu z ich nevyhovoval). Zvuk je nutné připojit zvlášť (v manuálu k televizi nebo u podle popisků u těch konektorů musíte zjistit kam) ze zvukovky.
  • VGA (15 pinový třířadý cannon (d-sub)) nepočítám-li různé redukce na scart o kterých platí totéž co v předchozím bodě (ovšem o to hůř, že karta nemusí podporovat žádný režim vhodný pro televizi pokud ta karta nemá TV out tak proč taky), novější televizory jím bývají vybavené. Zvuk musí být opět připojený zvlášť
  • HDMI - asi nejjednodušší, protože píšete, že ho máte na televizi, tak pokud ho máte i na PC stačí jen propojit a oni se (v ideálním případě) dohodnou na správném rozlišení atd.
  • DVI vývojově mladší rozhraní oproti HDMI, které je s ním elektricky kompatibilní. Důležitější je, žeposledních 10 let nechybí snad na žádném počítači. Stačí koupit příslušný kabel nebo redukci (ten kabel vyjde finančně i prakticky výhodnějc než kabel+redukce) a spojit. Pokud jde o zvuk, tady záleží, jestli ho tam videokarta dokáže přidat (moje stařší grafika by to dovedla jen při propojení s digitálním výstupem zvukovky - neměla vlastní). Zvuk byl totiž do specifikace přidán až když se toto rozhraní přesunulo ze světa počítačů do světa televize. Je pravděpodobné, že mladší videokarty (<5 let) to dokáží, možná jen budete muset upravit konfiguraci. Každopádně pokud ano, objeví se vám jako by byla v počítači další zvuková karta.
  • USB je vám v tomto případě k ničemu. Jedině na straně počítače pro zapojení externí videokarty (zbytečně drahé a ne úplně bezproblémové).