Autor Téma: Vzdálená plocha  (Přečteno 11269 krát)

Jiří

  • Host
Vzdálená plocha
« kdy: 02. 04. 2014, 16:50:30 »
Dobrý den,
mám w7 a pokouším se pomocí vzdálené plochy propojit  počítače v místní síti. Bohužel však je u jednoho na kartě "Vlastnosti systému" jen volba "Vzdálená pomoc" a volba "Vzdálená plocha" se na kartě nevyskytuje. Nemohu tedy povolit propojení počítačů. Přičemž z tohoto počítače se pomocí vzdálené plochy připojím na jiný. Opačně to nejde. Zatím jsem si neporadil. Může mi někdo pomoci?
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Vzdálená plocha
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2014, 07:13:13 »
Funkce "Vzdálená plocha" je u Windows 7 umožněna od edice Professional až do edice Ultimate.
Použij nástroj třetích stran např. TeamViewer.
Více info například zde http://extrawindows.cnews.cz/navody/vzdalena-plocha-pracujte-se-svym-pocitacem-skrze-internet-odkudkoliv
« Poslední změna: 03. 04. 2014, 07:18:35 od Daniel Tengler »
Více informací = rychlejší odpověď


ml

  • Host
Re:Vzdálená plocha
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2014, 11:14:24 »
Funkce "Vzdálená plocha" je u Windows 7 umožněna od edice Professional až do edice Ultimate.
Použij nástroj třetích stran např. TeamViewer.
Jěště dodám, že ve verzi Home je jenom klient. Takže se lze připojit ke vzdálené ploše, ale nelze vzdáleně takový počítač ovládat, což vlastně vyplývá z dotazu. Jen nevím, proč takové omezení existuje.

Ještě by mně zajímalo, jak použít vzdálenou plochu počítače napříč operačními systémy. Podle manuálu (mluvím o manuálu k linuxu) by vzdálená plocha měla mít nějaké jednotné rozhraní, které ovládá i linux. Ale mě se nepodařilo takto spojit ani mezi linuxovými počítači (ačkoliv jsmem vyzkoušel snad všechny doporučené kombinace zadání), ani se k němu připojit z windowsu (takže spíš bych čekal špatné nastavení na straně hostitele). To jenom, kdyby náhodou někdo věděl, když jsme tu to téma nakousli, jinak to spíš vidím na hledání na linuxových fórech.


Jiří Vašíček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Vzdálená plocha
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2014, 11:35:10 »
Již jsem to i dohledal na internetu. Myslel jsem si, že je na PC nainstalovaná vyšší verze jako na notebooku. Děkuji moc všem za odpovědi.
Va.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Vzdálená plocha
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2014, 11:55:00 »

Jěště dodám, že ve verzi Home je jenom klient. Takže se lze připojit ke vzdálené ploše, ale nelze vzdáleně takový počítač ovládat, což vlastně vyplývá z dotazu. Jen nevím, proč takové omezení existuje.


Ještě by mně zajímalo, jak použít vzdálenou plochu počítače napříč operačními systémy. Podle manuálu (mluvím o manuálu k linuxu) by vzdálená plocha měla mít nějaké jednotné rozhraní, které ovládá i linux. Ale mě se nepodařilo takto spojit ani mezi linuxovými počítači (ačkoliv jsmem vyzkoušel snad všechny doporučené kombinace zadání), ani se k němu připojit z windowsu (takže spíš bych čekal špatné nastavení na straně hostitele). To jenom, kdyby náhodou někdo věděl, když jsme tu to téma nakousli, jinak to spíš vidím na hledání na linuxových fórech.


Nepíšeš jakým příkazem jsi se připojoval, ale měj na paměti, že jde hlavně o kódování a správném nastavení klávesnice + rozlišení monitoru.
Např:
Kód: [Vybrat]
rdesktop -u user -d domena -p -k en-us -l utf-8 -g 1280x960 host



http://remmina.sourceforge.net/faq.shtml
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0