Autor Téma: Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!  (Přečteno 55402 krát)

Míša

  • Host
Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« kdy: 19. 11. 2013, 11:20:27 »
Prosím poradí mi někdo, jak prolomit heslo do pc. Změnila jsem heslo, aby mi tam dcera nechodila a zaboha mi tam nejde, takže se nikam nedostanu. Co s tím mohu dělat?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2013, 05:54:59 »
Ahoj Míšo,

umím udělat, co požaduješ. Právě jsem to úspěšně otestoval na W7 SP1 32 bit.

Nemohu ti ale radit zcela zdarma, protože
- sama jsi viníkem stávající situace a data pro tebe jistě mají nějakou cenu
- popis opravy není na pár minut, ale vezme to delší dobu
- jsem invalidní důchodce se zhoršeným zdravotním stavem a obrovskými finančními problémy
- o počítačích vím opravdu hodně a je to pro mě jedinná možnost aspoň malého přivýdělku

Tak se rozmysli. Pokud neseženeš radu nebo pomoc jinde, napiš sem svůj e-mail a dál se budeme domlouvat mimo tuto diskuzi.

Pokud jsi z Brna nebo blízkého okolí, tak bych ti ještě mohl doporučit jednoho známého, který je odtam a taky se v těchto věcech dost dobře vyzná.

Jméno, adresa a mail v tuto chvilku nepodstatné, snad mě nezabije za prozrazení telefonu 603423285.


vendis

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #2 kdy: 20. 11. 2013, 14:14:19 »
Dobrý den, zasílám vám odkaz na program který může najít nebo obnovit heslo, nevím zda vám to pomůže.

Zdravím


vendis

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2013, 14:17:03 »


Franta

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #4 kdy: 21. 11. 2013, 03:05:03 »
vendis, snažíš se marně, tudy cesta opravdu nevede ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DanT

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #5 kdy: 26. 11. 2013, 15:55:50 »
www.slunecnice.cz/sw/ophcrack/vista-livecd

Poté stačí hledat na google návod. ophcrack live vista windows 7


Franta

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2013, 11:15:39 »
Dane, ale ani tudy správná cesta nevede!

Program je sice na internetu vychvalovaný, ale ve skutečnosti není ani tak rychlý ani tak dobrý.

Založil jsem si 3 uživatele s hesly s 6 až 9 znaky s velkými a malými písmeny, v jednom hesle i číslice.

Hesla nebyla nijak krkolomná a tedy poměrně slabá :  "Franta" , "Pepek1309" a "NoveHeslo".

Verze zde ze Slunečnice (samozřejmě že stará) to žvýkala 45 minut a našla jen to jedno 6 znakové heslo.

Poslední verze ze stránek autora jela celých 5 hodin a ze tří hesel odhalila dvě.

Pokud se tedy vytvoří heslo dostatečně silné, je tento program zcela k ničemu!

Vzhledem k tomu, že se Míša už neozvala, tak se nabízí otázka, jak to vlastně bylo ...

Heslo se obvykle nezapomíná, třeba šlo o pokus dostat se do ukradeného notebooku nebo něco podobného ...

Kdo to umí, tak do 5 minut má heslo do windows smazané nebo přenastavené na svoje vlastní!

U jednouživatelských systému je lepší se chránit alespoň heslováním pomocí Biosu,

nejlépe však šifrováním oddílu nebo celého disku vynikajícím programem zdarma TrueCrypt.


mcmc

  • Host


jirka

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #8 kdy: 26. 01. 2015, 21:11:58 »
Dobrý den,

potřeboval bych se dostat do pc chráněného heslem.
pomůže někdo?

děkuji


Franta_Kr.

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #9 kdy: 27. 01. 2015, 08:29:14 »
Dobrý den,
potřeboval bych se dostat do pc chráněného heslem.
pomůže někdo?
děkuji
Těžko, když to nedokážete napsat dostatečně jasně  >:(.


Honza1

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #10 kdy: 27. 01. 2015, 22:34:56 »
Heslo u Widlí (MS Windows) je možná tak ochrana proti dětem. Pokud ho někdo bude chtít prolomit, neni to zas tak těžké. Zmíněn programy nahoře co jsem pochopil louskají heslo hrubou silou, popř. využívají slovníky. Takže použití možná tak pro primitivní hesla.

Nejbezpečnější je heslo složené náhodně ze znaků (a-z, A-Z, 0-9, celkem 62 možností pro každý znak), jiné znaky není dobré používat, protože na každé klávesnici můžou být jinde. Ale náhodné heslo se těžko pamatuje. Zkomoleniny slov + přidávání číslic, to zase moc nezvyšuje počet variant hesla. Nejsilnější a zároveň nejsnáze zapamatovatelné jsou náhodně vybraná podstatná jména (každé slovo má řádově 10 000 variant když je slovní zásoba použita velká, takže 4 slova jsou už 10 000 000 miliard možností, za předpokadu náhodného losu).

Podmínkou ale je že heslo nejde zjistit nebo změnit jinak (což u windows a spusta serverů s přihlášením jde a pak je celková bezpečnost minimální).


jirka

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #11 kdy: 27. 01. 2015, 22:43:42 »
Jedná se o Windows7, které jsou na manželčině notebooku do kterého bych se potřeboval dostat. je tam klasické heslo před přihlášením do Windows.

děkuji


Franta_Kr.

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #12 kdy: 28. 01. 2015, 06:27:55 »
   Záleží na tom, zda chcete stávající heslo prolomit (zjistit), nebo jen zresetovat resp. změnit. Na obojí existují různé programy, které zde byly zmiňovány. Ta první možnost je ale mnohem náročnější, výsledek nejistý a zkušenosti s ní nemám. Ten druhý způsob jsem už použil s využitím programu z HIREN's CD.


Martin

  • Host
Re:Zaheslované windows 7 - prosím pomoooc!!!!
« Odpověď #13 kdy: 01. 02. 2015, 04:23:48 »
Pro Honza:

Jsi opravdu tak hloupý nebo to jen předstíráš?

Během večera 27.1.2015 jsi odpověděl asi na 5 dotazů a jedna perla větší než druhá.

Např. zde "každé slovo má řádově 10 000 variant". Napiš sem prosím jakékoliv české slovo jen v deseti variantách (nepočítám skloňování podle pádů jednotného a množného čísla).

"Nahoře" nebyly zmíněné žádné rozumné nebo použitelné programy pro tento účel.
První a taky jedinná rozumná odpověď byla od Franta_Kr. použít Hirens.BootCD.15.2 a na něm SW určený pro tyto případy. Mám osobně odzkoušeno a funguje nejen pro reset hesla, ale i pro jeho zjištění. A opravdu nejde ani o brutální atak (ten by při rozumném hesle trval i několik desítek až stovek roků) ani o použití slovníků. Příště si ověř informace, než sem napíšeš nějakou další hloupost.

Když už chceš radit, tak především NEDOPORUČ používání Y/Z v heslech. Další pokusy o rady jsou zase jenom pouhé bláboly, jak mohou být ostatní znaky na každé klávesnici jinde, když se jedná o přihlášení do MÉHO počítače na MÉ klávesnici. Tam jsou asi pořád znaky tam, kde je očekávám. Proto taky doporučuji v heslech používat i speciální znaky (tečka, čárka, pomlčka, podtržítko, ...). Nepomůže to sice proti prolomení přes Hiren, ale výrazně to zhoršuje možnost prolomení náhodným nechtěným uživatelem.

Pro Jirka:

Zcela jistě se ale pohybuješ až za "hranou" zákona, i když se jedná o manželčin NB. Uvědom si především, že každý zkušenější uživatel (a to může být i tvoje žena) může snadno zjistit každé přihlášení (nebo spuštění) do PC/NB. Šlo to zjistit stoprocentně už u Win98 a možná už i dříve, to si už přesně nevzpomenu po tolika letech.

Osobně bych každopádně volil start z vyměnitelného média (flash disk, CD mechanika) a spustil bych si třeba Mini XP z Hirens Boot CD. Uvidíš VŠECHNA data uložená v NB/PC a lze je zkopírovat např. na ten flash disk. Nemusí být přitom žádná informace o spuštění systému z pevného disku. Jinak tam bude a neodstraníš ji ani omylem.

Toť asi vše, přeji úspěch a vím o čem mluvím. (Tady na Slunečnici se stává poslední dobou málokdy).


Rastinbo

  • Host