Autor Téma: Modrá smrt  (Přečteno 6743 krát)

Martin

  • Host
Modrá smrt
« kdy: 18. 11. 2013, 18:34:35 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na modrou smrt před před pár dny se mě začla ukazovat tak jsem si reinstaloval notebook a dnes se mi ukázala zase nevím co mám stím dělat pomůžete mi prosím ? :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Modrá smrt
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2013, 19:51:49 »
Především chci poprosit svého jmenovce, aby používal jinou přezdívku, abychom se v diskuzi odlišili. Díky.

Za další - je to dotaz zase jako telegram a to zde stále zdůrazňujeme, že je lépe napsat nějakou informaci navíc zbytečnou, než aby tam ty základní chyběly.

Třeba o operačním systému (i když to s velmi vysokou pravděpodobností bude XP).

A co to bylo za reinstalaci ? Čistá s CD/DVD s nebo bez přeformátování disku ?
Nebo reinstalace přes stávající systém nebo obnova do továrního přednastavení z recovery partition ?

Pokud to byla opravdu čistá instalace a problémy se tak rychle objevily znovu, jedná se s největší pravděpodobností o hardwarovou chybu. Stáhni si Hiren's Boot CD a nabootuj z něj.

Prvně zkontroluj paměť programem MemTest86+.

Pak nabootuj znovu z CD a spusť Mini Windows XP.
Tam z HBCD menu zvol "Hard disk / Storage" a "Western Digital Data Lifeguard Diagnostic".
Proveď Quick test a když projde, tak i Extended test.

Dále mohou být způsobené chyby přehříváním CPU (např. po poruše větráčku). Zkus nějaký monitorovací program pro tvoji základní desku nebo použij univerzální SpeedFan a zkontroluj, co dělají teploty a otáčky za běhu windows.

Popiš sem výsledky těchto testů a doplň informace, které tu měly být už předtím.

Pak budeme přemýšlet, jak postupovat dál.


Martinbalaba

  • Host
Re:Modrá smrt
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2013, 20:12:15 »
Ahoj dík jinak mám windows 7 home premium zakoupený a byla to reinstalace s na bootované flešky a byla i s formátem disku a díky zkusím to


Martin

  • Host
Re:Modrá smrt
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2014, 19:11:23 »
Především chci poprosit svého jmenovce, aby používal jinou přezdívku, abychom se v diskuzi odlišili. Díky.

Za další - je to dotaz zase jako telegram a to zde stále zdůrazňujeme, že je lépe napsat nějakou informaci navíc zbytečnou, než aby tam ty základní chyběly.

Třeba o operačním systému (i když to s velmi vysokou pravděpodobností bude XP).

A co to bylo za reinstalaci ? Čistá s CD/DVD s nebo bez přeformátování disku ?
Nebo reinstalace přes stávající systém nebo obnova do továrního přednastavení z recovery partition ?

Pokud to byla opravdu čistá instalace a problémy se tak rychle objevily znovu, jedná se s největší pravděpodobností o hardwarovou chybu. Stáhni si Hiren's Boot CD a nabootuj z něj.

Prvně zkontroluj paměť programem MemTest86+.

Pak nabootuj znovu z CD a spusť Mini Windows XP.
Tam z HBCD menu zvol "Hard disk / Storage" a "Western Digital Data Lifeguard Diagnostic".
Proveď Quick test a když projde, tak i Extended test.

Dále mohou být způsobené chyby přehříváním CPU (např. po poruše větráčku). Zkus nějaký monitorovací program pro tvoji základní desku nebo použij univerzální SpeedFan a zkontroluj, co dělají teploty a otáčky za běhu windows.

Popiš sem výsledky těchto testů a doplň informace, které tu měly být už předtím.

Pak budeme přemýšlet, jak postupovat dál.

Vůbec nevím o čem píšete.Poradil bych Vám ale nevím. :)