Autor Téma: cannot boot from cd-code 1xp  (Přečteno 8504 krát)

Eduard

  • Host
cannot boot from cd-code 1xp
« kdy: 02. 09. 2013, 12:54:11 »
zdravím všetkych mal by som jeden problem s inštalacio os win xp. na notebooku staršieho typu pentium 3 značky gericom pri bootovani mám problem s tim boot kodom 1.bootovanie a take veci mám nastavené inštalačny disk os je noví funkčny testovany cd rom je funkčny testovany,neviem si rady ak by mi niekto vedel poradit vopred dik.SP

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:cannot boot from cd-code 1xp
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2013, 23:57:07 »
Čtu tvůj dotaz už asi popáté, stále pomalu a v klidu, ale přesto pořád nechápu, na co se vlastně ptáš.

Jsem přesvědčen, že závada není na mojí straně, tak to zkus prosím trochu upřesnit, jinak ti asi nelze nijak odpovědět.


Franta_Kr.

  • Host
Re:cannot boot from cd-code 1xp
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2013, 12:45:39 »
Čtu tvůj dotaz už asi popáté, stále pomalu a v klidu, ale přesto pořád nechápu, na co se vlastně ptáš.
Jsem přesvědčen, že závada není na mojí straně, tak to zkus prosím trochu upřesnit, jinak ti asi nelze nijak odpovědět.
Já jsem se s něčím takovým setkal při instalaci W7 na jeden starší PC. Prostě bootování instalačního DVD skončilo vzápětí s nějakou takovouto hláškou. Byl to údajně nějaký problém driverů, jak jsem našel na NETu. Obešel jsem to tehdy instalací nejprve WXP z instalačního CD a následně přeinstalací na W7 ze spuštěných XPček, což kupodivu šlo. On má zřejmě podobný problém při instalaci XPček.


Eduard

  • Host
Re:cannot boot from cd-code 1xp
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2013, 17:45:21 »
no aspon jeden normalny....ano presne taku chybu mám ktorej kod chybi je 1... win 7 ak dám na tomto starsom notbooku botovat tak v pohode ho nabutuje akurat problem je v tom ze stim nic neziskam lebo notbook ho neutiahne..googlyl som uz vela.. a aj vela takych
pripadov som nasiel ale docital som sa len same voloviny.. a este vecsie voloviny ale ziadne riesenie..mna v tej to chvili napadaju 2veci.. a to win7 je na dvd a win xp mam na cd.. tak skusit win xp napalit na dvd a skusit tak... a ak uz ani to nepomoze tak aktualizacia biosu bi mala pomoct urcite... aspon verim tomu..no nic skusim to a potom dam vediet...


Martin

  • Host
Re:cannot boot from cd-code 1xp
« Odpověď #4 kdy: 04. 09. 2013, 01:36:06 »
Tak to vezmem postupně:

... lebo notbook ho neutiahne ...
Proč myslíš, že notebook "neutáhne" Win7 ? Nepsal jsi, kolik máš RAM. Zatím na všech strojcích, které "utáhly" WXP, se mi podařilo rozchodit i W7. Jediný podstatný rozdíl je pouze požadavek na množství paměti. Absolutní minimum pro WXP je 256 MB, pro W7 512 MB. Pro normální chod systému určitě postačuje dvojnásobek těchto hodnot.

...skusit win xp napalit na dvd a skusit tak...
To se ti zaprve určitě nepovede, protože nejde ISO obraz CD vypálit na jiné médium než CR-R/CD-RW a zadruhé by to stejně nijak nepomohlo, protože ten ovladač na instalačním médiu, který si nerozumí s tou mechanikou, by zůstal stejný.

...aktualizacia biosu bi mala pomoct urcite...
Určitě NE!

Takže buď

Máš-li aspoň 768 MB RAM, zkus nainstalovat ty Win7. Nesmíš pak ale použít žádný antivir "užírající" hodně paměti a to jsou téměř všechny. Nejmenší spotřebu má Avast Free, o trochu víc bere NOD. O jiném na paměť nenáročném a funkčním nevím.

nebo

Zkus instalaci z externí CD mechaniky, případně si vytvoř bootovací flash disk s instalací XP. Návodů je hromada.

A dej vědět, jak jsi dopadl.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0