Autor Téma: Propojení dvou PC pomocí COM portu  (Přečteno 14513 krát)

Ondře Kadlec

  • Host
Propojení dvou PC pomocí COM portu
« kdy: 19. 04. 2010, 11:29:08 »
Dobrý den.
Mám takový problém... chtěl bych propojit 2 starší PC (w95 a w98), pomocí COM sériového portu. Když sem je propojil a zapnul tak se nic nestalo- myslím tím že se nikde neobjevila možnost se nějak podívat do druhého PC. No tak sem to restartoval a podíval sem se do Ovládacích panelů. Provrtal sem je jak jen to šlo, ale nikde žádná možnost.
Moc díky za nějakou radu nebo tip.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pepa

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #1 kdy: 19. 04. 2010, 18:42:22 »
A ono se taky nic nestane - přes sériový port ani omylem  :) . Kdysi se propojovaly pc kabelem přes paralelní porty, ale bylo to zoufale pomalé. Jsou v těch pc síťové karty? Jestli ano, tak je propojíš přímo pomocí kříženého kabelu. Pokud ale chceš jen přetáhnout jednorázově nějaká data, tak z jednoho pc vytáhni hard disk a připoj ho na potřebnou dobu do druhého pc, dej pozor na nastavení jumperů (master - slave). Nebo tam ten disk klidně přidej, máš-li ho kam připojit; předpokládám, že jde o IDE rozhraní. Základní desky u starších pc umožňují připojit 4 zařízení s IDE rozhraním. Nezapomeň na kontrolu nastavení v BIOSu.


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2010, 19:22:23 »
Jo, jasně ;) předělat hdd mě už taky napadlo, ale já potřebuju aby oba PC jely zároveň... jinak síťovky sou na obou, ale prakticky jenom na jednom. Nevím proč ale u druhýho PC tam ta síťovka nachce vůbec dosednou na desku a w98 ji nevidí- a nějak ji poškozovat by bylo asi zbytečné.
PS: O rychlost mi nejde. Jde mi předevsím o to mít zapnutý oba PC a přetahovat mezi nima data.
Ještě jednou moc dík


Pepa

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2010, 00:32:28 »
Nechce dosednout na desku? Pokud ji dáváš do správné patice, tak dosednout musí, někdy je třeba trochu síly. A není v patici něco, co by dosednutí bránilo, třeba nějaký úlomek nebo zbytek?


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2010, 10:10:36 »
Tak já bych řekl že to pozná snad každej, kam patží PCI karta  ;)
Jinak ta zásuvka je čistá. Ona nechce dosednout jenom protože je deska trošku jinde než má být  ;)
Kdyžtak mi stačí jen odkaz, nebo návod jak mám dosáhnout toho, aby se ty PC vyděly přes sériovej port. Moc dík ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


seb

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2010, 21:53:07 »
skús použiť program Hyperterminál(je súčasťou Windows),ale sériový port je strašne pomalý.


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #6 kdy: 21. 04. 2010, 08:45:17 »
Moc díky. Zkusím to :)


seb

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2010, 19:27:04 »
A hlavne,nefunguje to ako sieť.Žiadne zdielanie,na jednej strane musíš vyslať dáta a na druhej ich prijmeš.Aspoň neviem o tom,že by to mohlo fungovať aj inak.


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #8 kdy: 21. 04. 2010, 20:54:10 »
Jo. Díky to mi úplně stačí. :)


mluno

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2010, 14:41:36 »
 Hyperterminál má jen jednu vadu. Nestačí mu nejjednodušší kabel (pouze propojení RxD, TxD a zemí) a tahej přes celej byt víc jak 3 dráty!
S tou rychlostí to neni tak zlé, záleží na komunikačnim programu a sériovém portu. Ty prehystorické měly max jen 19200 kB, ale současné maji až 128000 kB, což se může směle měřit s LAN nebo USB. Pochopitelně M602 ani Norton z nich tuhle rychlost nevymáčkne (16-bitový přístup k portu to neumožňuje), ale Win 95 nebo 98 by měl (v XP samozřejmě bez problémů). Takže jde o to najít jen vhodný komunikační program. Já už to nejmíň 10 let neřešim (mám domácí síť).


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #10 kdy: 22. 04. 2010, 18:26:43 »
Moc, díky. Na nevýhodu HyperTerminalu jsem už nerazil...cca. před 1 hodinou :). Na těch dvou PC totiž hyperterminal představuje jenom na složku ve které nic není...to se mi zdá trochu málo  ;). Jinak pokud bys mohl tak mě prosím dej nějakej "manuál" jak se přes ten Norton nebo M602 dostat nepo poslat soubory to toho druhýho PC. Moc díky


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #11 kdy: 23. 04. 2010, 08:21:12 »
Jo, a mám ještě jednu otázku... myslíš, že když tu komunikaci zmákne M602 nebo Norton, že by to zvládnul i Total Commander, nebo něco takovýho? A co jsi myslel tím vhodným komunikačním programem?? Moc dík


mila

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #12 kdy: 28. 04. 2010, 14:17:27 »
Windows Comander to zvládal, používal jsem to, rychlejší je to přes LPT.


Ondřej Kadlec

  • Host
Re: Propojení dvou PC pomocí COM portu
« Odpověď #13 kdy: 28. 04. 2010, 16:25:23 »
SUPER :) díky, mám verzi 6.54a, tam je to pod Net->PORT Connection To Other PC.. je to dobře? Momentálně nejsem u těch PC tak se ptám :) Díky moc