Autor Téma: problém ssd  (Přečteno 7367 krát)

lieskovec

  • Host
problém ssd
« kdy: 19. 03. 2013, 18:41:21 »
Mam problém so svojim diskom ssd najprv som používal 1000gb pevní disk klasickej konštrukcie keď mi začalo vypisoval problém tak som zistil že zdravie môjho disku je 1%, po úvahe som kúpil ssd disk stým že ostanú obidva ale Windows pôjde na ssd. po pol roku ssd disk prestal fungovať. Chcel som odinštalovať program a spadol systém po reštarte ani v BIOS som nenašiel ssd disk akoby nebol ani pripojený. Viete mi poradiť čí skapal nadobro alebo sa to dá rozchodiť. Teraz mi ide počítač na starom disku ktorý bi mal bit podľa upozornení ktoré mi nabehuju už rok a pol po smrti. A stále funguje mam pocit že ssd disky sú nanič.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bart

  • Host
Re:problém ssd
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2013, 21:55:21 »
... Teraz mi ide počítač na starom disku ktorý bi mal bit podľa upozornení ktoré mi nabehuju už rok a pol po smrti. A stále funguje mam pocit že ssd disky sú nanič.

V každém případě bych k těm programům, co zjišťují zbývající výdrž disku přihlížel s odstupem.

K dotazu:

S problémem ti asi bohužel nepomůžu, počkej na příspěvek od někoho, kdo o tom ví více.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:problém ssd
« Odpověď #2 kdy: 20. 03. 2013, 06:36:23 »
Otestujte disk i v jiném PC, výměna kabelu.
Jestli je v BIOSu nastaven "Native SATA" tak bych jej změnil na "AHCI".Můžete mi sem napsat název a typové označení obou disk"?
Děkuji.
Více informací = rychlejší odpověď


lieskovec

  • Host
Re:problém ssd
« Odpověď #3 kdy: 20. 03. 2013, 11:06:16 »
Otestujte disk i v jiném PC, výměna kabelu.
Jestli je v BIOSu nastaven "Native SATA" tak bych jej změnil na "AHCI".Můžete mi sem napsat název a typové označení obou disk"?
Děkuji.

Skúšal som aj na Iní kábel ale vždy rovnaký výsledok najprv som mal strach či to nabehne lebo po zapojený ssd, BIOS nabehoval dlhšie keď som ho odpojil BIOS nabehol hneť. Tu sú obidva.
1, vertex plus r2 2.5 solid state drive
2, western digital 1.0tb wd10eads  WD Caviar Green


kallell

  • Host
Re:problém ssd
« Odpověď #4 kdy: 20. 03. 2013, 15:25:07 »
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=940&t=1173694
Přiklánim se k názoru "reklamace"v jednom příspěvku v tom fóru.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:problém ssd
« Odpověď #5 kdy: 11. 09. 2013, 15:56:04 »
SSD disky jsou opravdu super, jen jsou velice drahé a méně vydrží mi přijde http://nutnapujcka.cz/odskodneni-dopravni-nehody/


Franta

  • Host
Re:problém ssd
« Odpověď #6 kdy: 11. 09. 2013, 18:37:58 »
A mi zase přijde, že tady Petr plácá nesmysly mimo mísu (včetně odkazu) a měl by admin jeho příspěvek úplně smazat. A přitom samozřejmě i tento můj!