Autor Téma: dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?  (Přečteno 21836 krát)

Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #15 kdy: 18. 03. 2013, 16:36:51 »
Ovladače !!! Tak to možná problém bude.

Jinak jednoduché řešení multiboot zde:
http://www.addictivetips.com/windows-tips/create-multiboot-windows-7-vista-xp-ubuntu-usb-winsetupfromusb/
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #16 kdy: 18. 03. 2013, 17:28:07 »
2 Kallell: Nepasuji se na žádného experta třebaže u těch "nul a jedniček" jsem od doby, kdy Bill Gates a nejspíš ani Vy jste ještě nebyli na světě a o CP/M či DOSu nebylo slyšet ještě řadu let. Počítačů, na které jsem instaloval Windows, byly spíš stovky nežli desítky. Dělal jsem pochopitelně i multibooty, ten můj mám např. dělaný tak, že systémový disk je vždy C: (jak pod XP tak pod 7). Proto bych se od Vás rád poučil, jak upravit boot.ini tak, aby mi XPčkový boot loader zaváděl i W7. V bodě 11) toto sice uvádíte, ale nijak nekonkretizujete. Můžete sem či někam jinam dát výpis Vašeho boot.ini? Obrázek, na který odkazujete o tom nic neříká. Co se týká toho, kdo je skutečným pánem mého počítače, tak tím jsou podle mne už dávno výrobci HW ruku v ruce s výrobci SW s M$ v čele :-(.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #17 kdy: 18. 03. 2013, 17:45:31 »
Tak ještě jinak pro pochopení všech  ;)
http://www.sevenforums.com/tutorials/8057-dual-boot-installation-windows-7-xp.html
Stejně tak lze vytvořit i multiboot třeba s 5 OS!!
Více informací = rychlejší odpověď


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #18 kdy: 18. 03. 2013, 18:48:33 »
Děkuji p.Tenglere za odkaz na sevenforum.!Teď už to je snad ostatním jasný.
P.S. Říkal jsem,že to jde :'(!A že to tak mam. ;)


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #19 kdy: 18. 03. 2013, 18:51:15 »
Vím, že jsem to tady už nejednou v minulosti řešil, ale nemohl jsem dohledat odkazy na články.
Raději jsem vložil ty dva odkazy a z nich je to zřejmé už jenom z obrázků a nemusí se tak zatěžovat fórum.
 ;) 8)
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr.

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #20 kdy: 19. 03. 2013, 07:35:07 »
   ... Teď už to je snad ostatním jasný.
P.S. Říkal jsem,že to jde :'(!A že to tak mam. ;)
2 Kallell: Samozřejmě, že to jde, nikdo tu přece netvrdil, že ne! Sám to tak také mám a dělal jsem to X-krát. Jen to nejde tak jednoduše, jak jste to popsal Vy. Po aplikaci Vašeho postupu by se k W7 vůbec nedostal a nabootovaly by mu pouze WXP (pokud by se mu je vůbec podařilo nainstalovat, protože jste zcela opomněl nutnost vnutit na začátku instalace WXP instalaci driverů pro SATA řadič). Váš bod 11) je nesmysl! Instalace WXP po W7 změní bootování na XPčkové, takže možnost výběru bootování W7 vůbec nenabídne a žádnou úpravou XPčkového boot.ini toho nedocílíte (viz. http://support.microsoft.com/kb/919529/cs). Musíte obnovit bootování W7 (jak jsem psal hned ve svém prvním příspěvku např. opravou z instalačního DVD W7) a pak upravit boot menu W7, což ovšem není v textovém boot.ini WXP, ale např. pomoci programu EasyBDC, jak je uvedeno v odkazech p.Tenglera. Takže doufám, že teď už je to konečně jasné i Vám a nebudete zbytečně dělat zmatek v hlavě uživateli, který zjevně není tak zkušený, jako Vy :) .