Autor Téma: Automatický text  (Přečteno 4100 krát)

Aleš Jelinek

  • Host
Automatický text
« kdy: 02. 03. 2013, 16:49:01 »
Zdravím a prosím o radu a doporučení. Sháním free verze prográmku pro automatický text. Chci jednoduše napsat ve wordu např. odstavec, stránku nebo dvě, uložit je pod nějakým oznčením nebo kódem (např A2 ) a pak text stiskem klávasy stejné jako je kód (A2) uložený text vyvolat a umístit do místa ve wordovského souboru.Ulehčit si tak opisování a opakované psaní téhož.
Prosím o doporučení českého jednoduchého programu na XP win, jistě jich takových dost existuje.
děkuji A.Jelínek


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mluno

  • Host
Re:Automatický text
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2013, 15:36:39 »
Tohle by bylo vhodné naprogramovat si jako makro a přidat ho do šablony normal. Pokud to neumí volba automatický text (něco takového ve wordu bývalo, daly se tím prát takové ty zdvořilostní fráze, ale jinak to bylo na nic, aspoň pro mě).
Stačí dát záznam nového makra a zkušebně něco napsat. Tim máte kostru "programu". A pak ho editovat a namísto zkušebního textu přidat Váš. (Pokud by bylo potřeba ho načítat ze souboru, neni to nemožné, ale přes záznam maker se způsobu nedopídíte - ovládání souborů je však stejné jako v klasickém basicu.)
Nedalo mi to, a vyzkoušel jsem to. Vyšel mi tento kratičký příklad

Sub AutTextPk()
'
' AutText Makro
' Makro zaznamenáno 8.3.2013, zaznamenal Mluno
'
   
    ''Automaticky zaznam
    Selection.TypeText Text:="Toto je pokusný text....."
    Selection.TypeParagraph
    Selection.TypeText Text:="xxx yyy zzz"
    Selection.TypeParagraph
    Selection.TypeText Text:="Konec pokusného textu"
    ''Muj pridavek
    Open "c:\pokfile.txt" For Input As #1
      s = "xx"
      Do While Not EOF(1)
        Input #1, s 'precte odstavec textu
        Selection.TypeParagraph 'Enter
        Selection.TypeText (s) 'Napise odstavec
      Loop
      Selection.TypeParagraph 'Enter
    Close #1 'Je velmi dulezite soubor zavrit
End Sub

Předpokládá existenci souboru s textem c:\pokfile.txt (lze lehce změnit) a text v něm přepíše na aktuální pozici


abcdefg

  • Host
Re:Automatický text
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2013, 08:33:48 »
Většina verzí wordu má tuto funkci v sobě (automatický text). O jakou verzi jde Vám....