Autor Téma: serial number  (Přečteno 15328 krát)

baan

  • Host
serial number
« kdy: 07. 01. 2013, 01:09:04 »
Stiahol som si Delphi 7 Personal Edition, Freeware a pri inštalácii pýta serial number a authorization key found on your Delphi CD.
Čo tam mám dať? Je to vôbec freeware alebo nie?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host


benži

  • Host
Re:serial number
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2013, 08:20:30 »
první bod ignoruj,začni bodem2-"stáhni ze slunečnice"


benži

  • Host
Re:serial number
« Odpověď #3 kdy: 07. 01. 2013, 08:38:01 »
To o ignorování bodu1 neplatí
drž se prvního odkazu.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:serial number
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2013, 09:06:51 »
Souhlasím s @benžim,
tento postup je stále funkční a není třeba nic k tomu dodávat.

Soubor *.slp (získaný po registraci a zaslaný na email) uložit na disk, nejlépe do složky "Embarcadero".
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Simona

  • Host
Re:vir
« Odpověď #5 kdy: 27. 04. 2014, 17:48:25 »
Dobrý den já jsi ho stáhla a mě to stáhlo ostatní co sem vubec nechtěla třeba youtube accelator a shoper pree změnte to at se to nestahuje i stim souborem :P :'(


ml

  • Host
Re:serial number
« Odpověď #6 kdy: 05. 05. 2014, 11:55:00 »
Kdysi jsem do diskuze k delfi psal přímo postup s odkazem na stránky Borlandu, kde se mi to po delším hledání nepodařilo najít (možná jsem to psal jen jako soukromou zprávu, možná původní diskuze zmizela, asitak jako moje uživatelská recenze, nevim). Je to už pár let (nejmíň sedm). Dalo mi to docela práci najít, stránky borlandu jsou stejně nepřehledné, jako stránky všech velkých firem, které pod stejnou značkou dělaji mnoho věcí. Bylo potřeba si na to založit e-mail (zásadně si zakládám nový e-mail pro stránky, které jej vyžadují - je to preventivní ochrana proti spamu), na který přijde licenční soubor a zaregistrovat se na Borlandu (stačily smyšlené údaje, přecejenom ochrana osobních dat je důležitá). A pokud si vzpomínám, tak Borland nabízel registraci, ale ne stažení souboru (s tím, že ten je nutné získat jinou cestou), ale to nevadí, je na slunečnici. Rozhodně nebyl potřeba žádný klíč získaný odjinud, vše bylo získané od Borlandu (e-mailem přišel ten klíč a licenční soubor s návodem jak ho použít).
Já momentálně experimentuju s FreePascalem (pod jménem lazarus). Ten je úplně zdarma a opensource a navíc je k dispozici i pro jiné platformy (zejména mně zajímá linux). Co je důležité, většinu projektů z delfi lze do něj importovat (narazil jsem akorát u složitějších projektů a tam, kde jsem využíval dodatečné komponenty (které jsem do lazaru zatím neinstaloval, i když by to jít mělo také)), tam byla nutná úprava.
Delphi 7 personal má podle mého pozorování několik nevýhod: osekaná verze (chybí většinou nepodstatné komponenty, pro základ to stačí a BDE (Borland Database Engine) stejně nefunguje na počítači, kde delphi neni), produkuje kód jen pro win32, omezení dané licencí (pokud si programuju pro sebe, je to jedno, ale vytvořené programy programy není možné prodávat (to mně nevadí, programování je pro mně opravdu jen koníček), jen nevim, kdybych třeba chtěl program někde zveřejnit, jestli můžu).
Lazarus naproti tomu může zkompilovat program pro běh na vlastní i cizí platformě (debugovat lze pochopitelně jen verzi pro vlastní platformu) včetně win64 (potřeboval jsem řešit nějakou datově náročnější úlohu a 2 giga na aplikaci (takže na proměnné zbylo tak giga) mě dost omezovalo, 64 bitová verze programu to vyřešila).
Programy z lazarusu jsou naprotitomu značně pomalejší (tak desetinásobně) oproti tomu samému programu zkompilovanému v delphi (na stejném stroji). Generování kódu tedy neni asi tak vychytané, chtělo by to srovnat výsledky v assembleru (nepočítám-li vestavěný debuger), ale na to nemám vybavení ani vědomosti. Třeba to už někdo udělal a zveřejnil a našlo by se to. Vývojové prostředí je podobné delphi (takže kdo umí/uměl v delphi, ten se v lazaru neztratí), s několika odlišnostmi (některé k lepšímu, jiné k horšímu (třeba funkce nápovědy)). A hlavně co jsem potřeboval je databáze, která funguje s vlastním "enginem" a funguje tedy bez ohledu na to jestli je nějaký takový na počítači nainstalovaný (tím je spustitelný program přenositelnější, zdroják z delphi jsem upravoval docela dlouho a leště jsem původní funkce zcela nedosáhnul).
Osobně bych dával přednost lazarusu, právě protože je free (a odpadne takové to vysvětlování v Delphi a v jakém, a kde si ho vzal a tak dále) ale delphi bych alespoň na windowsech instaloval také (ostatně přesně tak to mám).