Autor Téma: DVD s kapacitou 8,4 GB  (Přečteno 35467 krát)

Zuzka Jančová

  • Host
DVD s kapacitou 8,4 GB
« kdy: 26. 03. 2010, 12:55:36 »
Mám dotaz.. mám film větší než 4,5 GB, proto bych ho chtěla vypálit na větší DVD. Dočetla jsem se, že existují DVD s kapacitou 8,4 GB. Dá se na toto DVD vypálit film stejně lehce jako na normální DVD s kapacitou 4,3 GB? Dá se vypálit s obyčejném programu na vypalování? A dá se potom toto DVd normálně přehrát na DVDču? Nebude to dělat žádné problémy?
Předem díky za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


libin

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2010, 13:16:29 »
Dobrý den.Nejsem žádný pc maniak. Takový disk existuje se zkratkou DL-double layer.Je to vícevrstvený disk(obvykle dvě vrstvy).  Zřejmě na tyto disky musí být použita vypalovačka s funkcí  light scrible.Nemám odzkoušeno,zda takto vypálený disk veme obyč dvd přehrávač.(zkuste hledat na jiných webech nebo forech).


Jerry

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2010, 13:29:59 »
light scrible to nemusí podporovat to je funkce která dokáže nadepsat (potisknout) to médium vypalovacka musí podporovat DVD-R DL nebo DVD+R DL (dvou vrstvá media)


Jerry

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2010, 13:48:46 »
Jo jestě jsem zapoměl větsina programu to umý vypalovat. Co más za program ? DVD přehrávac by neměl mýt problémy ale lepsí je ten film oseket (odstranit bonusy atd.) na to je nejlepsí program DVD Shrynk http://www.slunecnice.cz/sw/dvd-shrink/  tady más kněmu češtinu  http://bonusweb.idnes.cz/download/run/clanek.D041211_284209.idn a tady je návod http://www.xtonyx.yw.sk/navody/dvd-shrink/index.html


coooornel

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #4 kdy: 26. 03. 2010, 17:25:51 »
Ja kupuju DVD 8,4 GB 10ks za 200kc. Pokud ti toto pomohlo  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloge

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2010, 21:49:31 »
Ano, i já jsem vyřešil tu samou záležitost s větší kapacitou filmu a opravdu na DL DVD to vypálí NERO a přehraje se to na běžných DVD přehrávačích.


mluno

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2010, 16:22:47 »
Existují a ani nejsou už moc drahé (3-4x víc než normální DVD).
Pozor ale na obchodníky, kteří prodávají prazásoby s cenami kolem 100Kč za kus.
Mě se osvědčily
http://www.alza.cz/emtec-fantastic-security-8-5gb-10ks-cakebox-d127782.htm
balení 10ks cena balení 180 korun
Jen připomínám, že ne každá mechanika dokáže vypalovat na média DL (tuto informaci zjistíte například v nero info tool).


mluno

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2010, 16:29:58 »
Ještě dodatek. Naprostá většina programů to vypálit umí (nero, burn4free, roxio, cyberlink, dvd-decrypter,.... a jak se všechny jmenujou), pouze velmi staré programy by mohly mít problémy (žádný takový neznám).
DVD přehrávače přehrajou bez problémů (médium DVD je od počátků specifikováno jako dvouvrstvé), jediný problém jsem párkrát zaznamenal na předělu mezi vrstvami u datových DVD, filmová jsem vypaloval jen v DVD rekordéru.
Takle se tězko radí, jediný způsob jak to zjistit je vyzkoušet to!


mytch

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #8 kdy: 03. 04. 2010, 18:40:47 »
Dobrej.Nevím o co vám přesně jde ale pokud vám jde o kvalitu tak ta je podle mne určena především kvalitním zobrazovačem a přehrávačem.Potom se vyplatí si svůj oblíbený film pořídit na dvouvrstvé dvd.Pokud ovšem máte k dispozici pouze analogové zdroje tak stačí Shrinkem pořídit zálohu na klsické dvd 4.7GB.


mluno

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2010, 14:48:13 »
Ovšem pokud jdeme cestou nejmenšího odporu, je lepší koupit dvouvrstvé DVD než znova překopávat film. A ten argument s kvalitou zobrazovače je při životnosti dnešní elektroniky do pěti let podle mě lichý. Ano dneska třeba má vakuovou obrazovku, ale třeba si za rok pořídí LCD panel, a jak známo, LCD přenáší poruchy v obraze daleko lépe než klasické obrazovky (nevim čim to je, ale je to tak)


mirushka

  • Host
Re: DVD s kapacitou 8,4 GB
« Odpověď #10 kdy: 03. 05. 2010, 14:49:15 »
Můžete si stáhnout program DVD Shrink na zmenšování filmů. Odstraníte si z tama nepotřebné věci jako anglické, španělské popřípadě německé titulky, pak bonusy. A zůstane vám čistý film s českým dabingem. Je to mnohem praktičtější a levnější. Jeden dvouvrstvý disk vás přijde od 40 do 60 korun.  ;)