Autor Téma: Závady při reprodukci DVD  (Přečteno 45851 krát)

Jaroslav Dudek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
Závady při reprodukci DVD
« kdy: 31. 03. 2012, 15:40:44 »
Nazdar lidi, začal jsem mit problém, při reprodukci DVD. Video vytvořené celé v Pinnacle 15 a to vč. vypálení, se mě na různých místech zasekává, mění barvu / cca na 1-2 sek / a to  i na různých přehrávačích. Dělá to i při opakovaném přehrání na stejném přehrávači ale pokaždé na jiném místě. Při opakovaném zpracování videa je to stejné. Prosím radu, kde mám hledat chybu? Díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2012, 21:12:17 »
Podle toho co popisuješ bych řekl, že není problém v software, ale v médiu DVD.
Nejspíš je na několika místech nečitelné a to není nic vyjímečného.
Udělej kontrolu ScanDisk v programu Nero CD-DVD Speed a uvidíš výsledek.

Smutnou věcí je, že to z něj už asi v původní kvalitě nedostaneš a pokud to nemáš zazálohované ještě jinde, tak máš asi smůlu.

DVD prostě není tak spolehlivé médium, jak se nám prodejci snažili namluvit.

Ostatně soudím, že DVD už je mrtvé.


Jaroslav Dudek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2012, 10:02:45 »
Možná jsem zapomněl napsat, dělá to i při dalším vypálení, ovšem opět i při opakovaném přehrání na různých místech i u jiných přehravačů, na některých se závada neprojeví vůbec. Čili nikdy se závada neobjeví na stejném místě záznamu a to ani na stejném přehrávači. To je ta záhada. Další věc, nemám Nero ale Aschampoo, jde kontrola provést i tam? Děkuji.


Yarda

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2012, 13:00:48 »
Asi používáš nějaká nekvalitní media a pálíš na ně asi i moc rychle.
Ona je to vůbec loterie, s tou čitelností.
Každý přehrávač má trochu jinak seřízenou čtecí hlavu, trochu jiný paprsek, atd.
Nepředvídatelnému čtení, nečtení se vůbec nediv.
A taky stářím se čitelnost médií i přehrávačů snižuje.

Ashampoo nepoužívám, nevím, jestli kontrolu umí.


Jaroslav Dudek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2012, 10:21:09 »
Děkuji. Jarda

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #5 kdy: 06. 02. 2013, 12:23:32 »
Nazdar lidi, začal jsem mit problém, při reprodukci DVD. Video vytvořené celé v Pinnacle 15 a to vč. vypálení, se mě na různých místech zasekává, mění barvu / cca na 1-2 sek / a to  i na různých přehrávačích. Dělá to i při opakovaném přehrání na stejném přehrávači ale pokaždé na jiném místě. Při opakovaném zpracování videa je to stejné. Prosím radu, kde mám hledat chybu? Díky.
Mám stejné potíže, jen s tím rozdílem, že vypálené DVD zkontroluji, přehrávání je OK, potom dokončím polepením disku etiketou a založím. Když se po nějaké době vrátím k přehrávání, vykazuje DVD stejné závady, které popisuje Jarda. DVD vytvářím v programu Pinnacle 11, vypaluji v programu NERO a používám DVD Verbatim DVD-R. Provedl jsem i kontrolu ScanDisk v programu NERO Speed, ale nevím, jaké hodnoty jsem měl získat. Poraďte, nevím, co dělat dále. Díky.


Yarda

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #6 kdy: 06. 02. 2013, 18:43:56 »
Výsledek by měl vypadat takto:

Především žádné BAD sektory a už vůbec ne v řadě za sebou.


Franta

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2013, 18:42:34 »
Omlouvám se za nepřesnosti. Jsem amatérský uživatel a uvedl jsem, že jsem provedl Scan Disk. To ale není pravda. Používám Nero 6 a tam jsem provedl test CD-DVD Speed, protože Scan Disk tam nemohu nalézt. Spíše mne ale zajímá, proč po vypálení DVD je OK a po nějaké době vykazuje uvedené poruchy. Pokud je to možné, poraď. Díky


Yarda

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #8 kdy: 08. 02. 2013, 09:28:31 »
 8)
Už jsem to psal výše.
V souvislosti se snižováním ceny médií DVD, klesá i jejich kvalita. Výrobci určitě šidí směs toho citlivého povrchu, takže po čase začne přirozeně "korodovat" a nic s tím nenaděláš. Jen zálohuj na více médiích a na více místech.
Já takhle přišel o dost záloh vinylových desek, na jejichž tvorbě jsem strávil hodiny  >:(


benži

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #9 kdy: 08. 02. 2013, 09:44:25 »
Obecně platí že  při slušném zacházení a kvalitním médiu může záznam vydržet asi 10 let.
Pokud máš něco na čem ti záleží,tak cca. po pěti letech přepálit.
A ano se snižující se cenou medii hodně stoupla nekvalita.


Franta

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #10 kdy: 08. 02. 2013, 14:05:12 »
Já samozřejmě záohuji na pevném disku a také na externím disku. O stárnutí DVD vím, ale mne spíš překvapuje, že uvedené problémy se mi stávají pokud vypálím a zkontroluji, vše je OK, a po krátké době, do měsíce, se ty závady objeví. Nejde mi to na rozum. Ahoj.


kallell

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #11 kdy: 08. 02. 2013, 20:51:21 »
Zkus ještě vypálit to např. nejnižší rychlostí! ;) Je to sice pomalý,ale kvalitnější zápis dat!!!! Můžeš mit "unavenou" vypalovačku a na max. rychlost vypálí,ale tak nějak na ho....! Média stárnou!!! A lehký (rychlý 12x,16x,.)zápis je tytam! Jo a Verbatim disky jsem přestal používat před ca. 4 mi lety-špatný zkušenosti!-potvrdilo se mi že - Verbatim=shitka za ca.8 kaček!!!
Prostě nastav rychlost na ca. 4x-8x a uvidíš


Franta

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #12 kdy: 09. 02. 2013, 10:57:42 »
Zkusím tedy použít nižší rychlost. Ještě poraď, jakou značku disku používáš. Díky.


kallell

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2013, 22:42:40 »
Františku,já se zdržuji používání kompaktů,pokud to neni vyloženě nutné!!Nahrání OS-nic víc. Používám ext.hadr + flashky . Jinak spokojenost s TDK(mam pár ks již ca.8 let a ještě fachaj),Sony,Philips.Vyvaruj se již zmíněnému Verbatim(sorry pro příznivce),Emgeton,Euroshopper a jim podobným na pultech velkoprodejen!!
 V každým případě výdrž do ca.deseti let těch lepších( již se tu někdo zmiňoval).
P.S. škoda,že nemáme místo vypalovaček výrobní lisy,to bychom tohle neřešili ;D ;D ;D


Franta

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #14 kdy: 12. 02. 2013, 15:06:56 »
Díky za radu, vyzkouším to. Franta.