Autor Téma: Sony NWZ-E463  (Přečteno 26955 krát)

Jarek

  • Host
Sony NWZ-E463
« kdy: 26. 12. 2011, 13:13:14 »
Zdravím,
předem musím říct, že nejsem zběhlý nějak v počítačích, mobilech atd.
Na Vánoce jsem dostal MP4 přehrávač Sony NWZ-E463, jak písničky (mp3), tak obrázky jsem do něj bez problému dostal a vše funguje.
Ale videa se mi nepodařilo ani jedno. Většinu videií mám v PC v avi, tak jsem¨stáhl zde ze slunečnice, několik convectorů. Předělal avi do mpeg-4, avc, wmv9 (tyhle podporuje) a nic se mi nepodařilo do přehrávače přetáhnout, prý že to nepodporuje?! Dostal jsem tam jen ten wmv a ten mi zas nejde rozjet. Zkusil jsem i různé další formy MP4 atd. Ale stále nic.
Kde může být problém? Jsem rozhodlý jít za prodejcem ať mi vysvětlí, co tam vlastně rozjedu?!
Díky za rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2011, 14:25:10 »
Ahoj,
ono to je trochu jinak.
Sice to formáty WMV i MPEG-4 podporuje, ale když se podíváš  v jakém rozlišení pracuje MP4 a v jakém rozlišení bylo původní video, tak přijdeš na to, že je to blbost.
Pokud AVI obsahuje zvuk v jiném formátu než podporuje MP4, tak je to to samé.
AVI je kontejner obrazu a zvuku v rozlišných formátech a v tom je ten zakopaný pes.
Doporučuji ti vyzkoušet VLC Media Player, který umí převádět i video.
Zde je každá rada drahá a tak doporučuji postup "Pokus/Omyl".
« Poslední změna: 26. 12. 2011, 14:28:38 od sw4all »
Více informací = rychlejší odpověď


Jarek

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #2 kdy: 26. 12. 2011, 14:37:34 »
sw4all: díky za odpověď. Ale já nemám problém s tím převést avi do mp4, wmv atd. To pomocí convectorů jsem zvládl. A mám v PC KMplayer, v kterém jede jak avi, tak mp4,wmv atd. prostě vše co jsem zatím přeconvertoval.
Ale já mám problém to dostat do toho Sony mp4 přehrávače. A to se mi nedaří :'(  Kvůli tomu jsem je právě convertoval z avi do těch formátů (mpeg4, wmv), které podporuje a stejně to nejde.
Nemám do toho Sony stáhnout nějakou vychytávku, program, která by mě rozjela ty videa?


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #3 kdy: 26. 12. 2011, 15:04:39 »
Asi čteš špatně.
Já jsem psal, že ikdyž převedeš video, tak nemusí být kompatibilní s přehrávačem.
VLC umí převést korektně video !!
KMPlayer video nepřevádí.
Musíš nastavit pro konverzi rozlišení 320x240 px !!!
Video formát MPEG-4, audio formát MP3 - nižší bitrate atd....

Více informací = rychlejší odpověď


Jarek

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #4 kdy: 26. 12. 2011, 15:41:57 »
jojo omlouvám se. Jak jsem psal moderní technika není zrovna moje hobby :) Ale když mě někdo navede, tak už si většinou poradím. Ten VLC vypadá nadějně.
Jen potřebuji navést krok po kroku. Zda by jsi mohl, tak bych tě poprosil o mail na: schreiber.jaroslav@seznam.cz. Předem díky za tvoji ochotu a čas.
Spustil jsem VLC, v médii vybral konvertovat/uložit, dal tam můj avi soubor, ale nevím, kde dál zadat to rozlišení a kde zadat to MPEG4.
Prosím napiš mi na mail krok po kroku, jak to udělat. Moc díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #5 kdy: 26. 12. 2011, 16:17:10 »






Více informací = rychlejší odpověď


Jarek

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #6 kdy: 26. 12. 2011, 16:30:06 »
Díky moc. Vše jsem udělal jak jsi mi to znázornil. Ale nejde mi zadat cílový soubor. Nechápu proč?! A dám spustit a nic se neděje. Asi jsem fakt blb.
Navíc jak jsem to pořád zkoušel i jinak (jěště než jsi mi to tu názorně nakreslil), tak jsem si vymazal všechny profily! Myslel jsem, že když VLC stáhnu znova, tak to tam bude, ale nejsou tam.
Tak jsem vytvořil nový profil, podle toho tvého schématu. Ale jak jsem psal končím u cílového souboru, který nejde zadat, vložit.
Díky za ochotu a čas. Ale se mnou je to asi marné. Zajdu si do té prodejny. Uvidím co mi řeknou.
Jěště jednou díky.


Jarek

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #7 kdy: 26. 12. 2011, 17:39:56 »
Vrátil jsem se zpět k Any video converter 3.30 a avi soubor convertoval do MP4 a MP4 pak do wmv a najednou mi to v MP4 přehrávači Sony jde. Ale z toho MP4 do WMV se mi stáhnou jen 1,59min. V ćem je problém?


Jarek

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #8 kdy: 26. 12. 2011, 18:25:13 »
Tak ty 1,59min videa, byla moje chyba, byly nějaké vadné. Tak po dvou dnech mého amatarského bádání jsem se dopátral snad do úspěšného konce. Jen nechápu proč to jde tak složitě. V Any video convertor 3.30 nejdříve avi soubor konvertuji do mp4 a nálsedně pak mp4 do wmv a to mi na Sony už jede. Z avi přímo do wmv se konertování nezdaří. Nevím proč.
sw4all: dékuji za rady a tvůj čas. Měls pravdu, je to pokus, omyl. Díky


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #9 kdy: 26. 12. 2011, 21:32:15 »
To jsem rád, že se ti to podařilo.
Nějak mi nešel net a tak jsem si přečetl odpovědi až teď.
Více informací = rychlejší odpověď


Daniel

  • Host
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #10 kdy: 02. 01. 2012, 00:29:49 »
Ja som prehrávač kúpil priateľke, testoval som len videá z youtube. pričom som ich sťahoval týmto spôsobom.  Po zobrazení adresy(vybratí videa) v prehliadači www.youtube.com/xyz   treba vložiť do adresy za www. reťazec "link"  bude to vyzerať www.linkyoutube.com/xyz , potom sa presmeruješ na upravenú adresu, odkiaľ si stiahneš mp4 súbor - treba  potvrdiť povolenie pre Java aplikáciu.Prekvapila má ich malá veľkosť ideálna do prehrávača, napr. Tatry Mystérium veľkosť originál cez 500 MB a z youtube 25 MB, to sa mi ani zďaleka nedarilo cez žiadny konvertor.


Petit Li

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • https://www.skysmotor.co.uk/
Re:Sony NWZ-E463
« Odpověď #11 kdy: 30. 11. 2023, 09:10:14 »
Nemám do toho Sony stáhnout nějakou vychytávku, program, která by mě rozjela ty videa?