Autor Téma: Bootovací flashdisk  (Přečteno 4481 krát)

Michal

  • Host
Bootovací flashdisk
« kdy: 30. 10. 2011, 20:51:17 »
Ahoj, mám jednu otázku, mám v počítači 2 HDD a 2. HDD jsem vyměnil za mechaniku takže nemám jak nabootovat OS na instalaci Vist k odskoušení na druhé HDD, tak mě napadlo udělat z 8 GB Flashdisku Bootovací Flash a nahrát OS instalaci rovnou z něj. Bohužel s takovou operací nemám vůbec žádné zkušenosti a byl bych rád kdyby Flash šel po instalaci Vist znovu přeformátovat na NTFS čtecí a zapisovací disk. Kdyby někdo mohl udělat i podrobnější návod byl bych velice rád děkuji ;) ;)
(prosím zdržte se kritiky Vist, Win 7 mám a chtěl bych vyzkoušet i něco jiného a Visty jsou jediný Windows od 95 který jsem neměl pod rukama)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lucy

  • Host
Re: Bootovací flashdisk
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2011, 08:12:45 »
 :-\ Z tvý informace jsem nějaká zmatená. Ale nech tam jenom ten druhej HD, místo prvního dej DVD mechaniku, nastav v biosu bootování a instaluj z CD/DVD. Po nainstalování  zaměň DVD za původní disk, nastav bootování... Nebo jsem to nepochopila? Nejsem úplně čistá blondýna, ;) takže by to bylo možný.


Yarda

  • Host
Re: Bootovací flashdisk
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2011, 11:42:02 »
Já z toho také moc moudrý nejsem, ale před chvílí jsem náhodou narazil na toto:
http://www.chip.cz/clanky/tipy-triky/windows/2011/09/bootovani-z-usb-flash-disku
Snad to jako určité vodítko poslouží.