Autor Téma: Windows 7 na 512 RAM?  (Přečteno 105943 krát)

Martin

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2011, 12:14:53 »
To, co popisuješ (smazání účtu), není dost dobře vůbec možné protože :

1/ Nelze smazat účet, ze kterého jsem přihlášen
2/ Musí zůstat alespoň jeden účet s právy administrátora

Pokud sis jen omylem nastavil heslo a nezapamatoval, tak si zkus stáhnout Hiren’s BootCD 14.0, vypálit ISO a nabootovat z tohoto CD. Pak zvol "DOS programs", "Password & registry tools" a "Kon-Boot". Tento program ti umožní vymazat heslo. Pak dej vědět, jestli to bylo ono a podařilo se. Dík. Martin

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2011, 12:44:08 »
Citace
To, co popisuješ (smazání účtu), není dost dobře vůbec možné protože :

1/ Nelze smazat účet, ze kterého jsem přihlášen
2/ Musí zůstat alespoň jeden účet s právy administrátora
Já bych tomu i věřil, někteří méně zkušení uživatele dokážou i nemožné věci, o tom bych tě moch vyprávět. Třeba mohl čistit registry nějakým zázračným zrychlovačem a rozdrbat je. Možností je hafo.

Pro tazatele
Trochu to líp popiš. 


Windows 7 prosím o radu

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2011, 13:22:45 »
Tak jinak já sem si nainstaloval Windows 7 home premium udělal účet potom sem šel na normální Win 7 starter a tam sem smazal omylem složku users a to byl ten účet na Windows 7 home premium  a teď se vlastně nemůžu přihlásit do home premium už chápete?Mám vlastně 2 Windowsy.


Petr

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2011, 14:13:48 »
Tak zkoušel si se přihlásit v nouzovém režimu jako Administrátor jak sem ti psal?


Windows 7 prosím o radu

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #19 kdy: 11. 07. 2011, 14:35:59 »
Já nevím jak se to děla mam notebook tak napiš co a jak.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


monza

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #20 kdy: 11. 07. 2011, 15:31:35 »
Toto je způsob,ale zdá se,že to ženeme do neůměrnosti.Ale tady je návod:

    Spustit počítač a potom stiskněte klávesu F8 klíč, kdy Power On Self Test (POST) je dokončena.
    Od Upřesnit možnosti systému Windows nabídky, Vyberte pomocí kláves se šipkami Nouzový režima pak stiskněte klávesu. ZADEJTE.
    Vyberte operační systém, který chcete spustit, a stiskněte klávesu ENTER.
    Přihlaste se k systému Windows jako správce. Pokud se zobrazí výzva tak učinit, klepněte na tlačítko Výběr položky v Proč počítač vypnul neočekávaně seznam a potom klepněte na tlačítko OK.
    Na zprávu, že systém Windows je spuštěn v nouzovém režimu Klepněte na tlačítko OK.
    Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte pravým tlačítkem myši Moje Počítača klepněte na tlačítko Správa.
    Rozbalit Místní uživatelé a skupiny, klepněte na tlačítkoUživatelé, klepněte pravým tlačítkem myši Správce v pravém podokně a potom klepněte na tlačítko Vlastnosti.
    Zrušte zaškrtnutí políčka Účet je zakázán.Zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko OK.


Windows 7 prosím o radu

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #21 kdy: 11. 07. 2011, 15:44:43 »
Sry ale tohle sem vůbec nepochopil...Mám vtom guláš...


monza

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #22 kdy: 11. 07. 2011, 16:08:18 »
Je nutné tuto debatu již opravdu ukončit,nikam to nevede a to bez urážky,a vrátit se na začátek k podstatě otázky,která byla zodpovězena a to vyčerpávajícím způsobem.Přeji úspěšnou práci s tvým počítačem a pokus se vycházet s předešlých rad a snahy pomoci.


RALFiK.GT

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #23 kdy: 13. 07. 2011, 06:07:06 »
Přesně tak.Já zkušenost s Win7 a podobným PC mám.Je to děs,PC se sekalo a nedalo se s ním dost dobře dělat.Zůstan u XP.Ono i sehnat ovladače na tak starou desku bylo umění a na grafiku jsem je nesehnal vůbec....


Jozef Milkovič

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #24 kdy: 04. 08. 2011, 13:54:31 »
Používam ako osobný PC vyradený 7-ročný HP Compaq Evo D300v, Intel Celeron 1,4Ghz, upravená RAM 2x256 MB a mechanika DVDRAM LG GSA-4167B, integrovaná grafika/audio Intel 82815/82801, sieť adaptér Intel 100/Pro,USB 1.1., pôvodný HDD 20GB.
 Po skončení podpory win 2000 som nainštaloval win XP Pro SP3. PC reagoval ťažkopádne. Preinštaloval som na win XP HE SP3 a PC vzhľadom na parametre HW bol celkom schopný, OS pravidelne aktualizovaný. Posledné mesiace mi IE8 začal spomaľovať načítavanie stránok, Chrome od Googlu bol rýchlejší, ale aj ten začal spomaľovať.
 Keďže je to "stará šunka", tak som začal experimentovať "na skúšku". Nainštaloval som win 7 home premium, ovládač pre grafiku som naištaloval v kompabilite s win XP, ostatné ovládače som aktualizoval cez Diver Genius PE. OS som zaktualizoval (IE9, SP1). Win 7 je natoľko inteligentný, že aktualizuje len podľa parametrov HW/PC, aktualizácie si vyberá. Na vypnutie a optimalizáciu nepotebných služieb som použil Win7manager.
Výsledok (v prílohe) je taký, že napr. pri prehrávaní DVD -filmu v KMPlayeri je procesor vyťažený na 70-80%, RAM na 70%.(grafiku mám nastavenú na maximum, t.j.24-bit/true color, rozlíšenie 800x600)PC je celkom živý, od zapnutia sa štartovacia zvučka ozve za 60 sek spolu s antivirom (MS Essential), o ďalších 20 s nabehne internet. pripojenie a môžem pracovať. Tlačí mi po sieti na inom PC/tlačiarni. Som prekvapený, a to milo. Niekto si povie ´prečo živí tú starinu?´. Som už medzi 5. a 6. životným krížikom, takže vo mne rastie záľuba oživovať staré/dobré veci. 


monza

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #25 kdy: 04. 08. 2011, 17:17:05 »
Toto povyprávění o vašem experimentu není z hlediska původní otázky k ničemu.Jednoznačně a neodvolatelně je na instalaci Windows7 potřeba 2 GB ram při instalaci na  Windows 7 32 bit a aspoň 4GB na instalaci windows 64 bit.Je to z pohledu normálního fungování systému.Řeči o tom,jak by,kdyby nikam nevedou.


monza

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #26 kdy: 04. 08. 2011, 23:04:48 »
Zde ještě pro upřesnění,kde není požadavek na velikost "Ram", tak velký.


Požadavky na systém Windows 7
Chcete-li ve svém počítači používat systém Windows 7, budete potřebovat následující položky:

32bitový (x86) nebo 64bitový (x64) procesor s frekvencí 1 gigahertz (GHz) nebo vyšší

1 gigabajt (GB) paměti RAM (32bitový systém) nebo 2 GB paměti RAM (64bitový systém)

16 GB volného místa na disku (32bitový systém) nebo 20 GB (64bitový systém)

Grafické zařízení DirectX 9 s ovladačem WDDM 1.0 nebo vyšším


Jozef Milkovič

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #27 kdy: 05. 08. 2011, 11:22:30 »
Jedna vec je odborný názor a pohľad, druhá je realita. A ja na tej "realite" čítam, píšem,mailujem, skejpujem,  sťahujem, konvertujem,napaľujem, tlačím - toto mi nevyvráti nik. :P


mlun

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #28 kdy: 05. 08. 2011, 14:24:05 »
512 je pro XP dostatek, pro Visty a 7 je rozumné minimum 2GB. Pokud neni nějaký žavažný důvod, proč instalovat 7 a ne XP, nedělejte to! Na tomto hw vám půjdou mizerně. Režie systému je kolem 500G a co programy?
Poběží to asi jako Windows 95 na 4 GB paměti, tj. poběží, ale dost mizerně (s prostředím aero vůbec nepočítejte). Já sám bych to nedělal, a nebo jen jako druhý systém, to když bych potřeboval některé nové vymoženosti (je jich asi tolik co prstů na jedné ruce).


Petr

  • Host
Re: Windows 7 na 512 RAM?
« Odpověď #29 kdy: 07. 08. 2011, 03:33:11 »
Poběží to asi jako Windows 95 na 4 GB paměti, tj. poběží, ale dost mizerně ...
Dost mizerný je hlavně tvůj příměr. V době Win95 byla běžná velikost RAM 8 až 16 MB a když přišly Win98 tak to bývalo 32 až 64 MB. Už si nepamatuji, jaké maximální množství paměti dokázaly obsloužit pětadevadesátky, ale u Windows 98 to bylo zcela jistě 512 MB RAM. Při větším množství paměti se systém vůbec nerozběhl! Takže netuším, jak se ti povedly rozběhnout Windows 95 na 4 GB paměti.

A teď k dotazu :

Windows 7 jsou i na starším hardware svižnější a stabilnější než Windows XP. Především se rychleji zavede systém a také se rychleji vypnou. Pouze operační paměť potřebují větší než XP a rozumné minimum je 1 GB. Ale lze je provozovat i na 512 MB.