Autor Téma: Po aktualizaci, nejde obrazovka  (Přečteno 11704 krát)

Lipavský

  • Host
Po aktualizaci, nejde obrazovka
« kdy: 17. 06. 2011, 15:11:33 »
Omylem jsem vypnul PC (zrovna jsem byl na Opeře a koukal na film), začali se instalovat aktualizace potom se sám vypnul.
Ale při dalším zapnutí větráky jedou na plno, kontrolka na HDD bliká, ale nezapnese monitor!!!

Už jsem toho zkusil mraky přepnout konektor na druhý, zapnout a natvrdo vypnout, předělat kabely na HDD. Odpojit DVDromku. Vyzkoušel jsem i jiný monitor, ale bez úspěchu.
Teď si kopíruji data na přenosný HDD. Takže od moje soubory již strach nemám.

Nevíte co bych mohl ještě zkusit? Když to tak vemu tak mě napadá jedině že by grafika odešla.

Mam/mněl jsem Win 7 home premium 32bit. Grafika Nvidia 9800GT. PC bude mít teď o prázdninách 3 roky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


laran

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2011, 21:07:39 »
jediná vec čo ma napadla skús vytiahnuť a znovu zasunúť grafickú kartu alebo skúsiť inú

BIOS ti pípne? Ak nie tak môže byť zlá základná doska.


Martin

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 18. 06. 2011, 22:12:24 »
Pro "Lipavský" :
Jak tedy kopíruješ data na druhý HD, pokud ti nejede monitor?
Zkraje jsi až zbytečně moc podrobný, nakonec ale neřekneš skoro nic.
Tedy kromě toho, že jsi "mněl" Win7.

Pro "laran" :
Že to bude asi vadná grafická karta napadlo už Lipavského, ani netuším proč sem vůbec psal a co se chtěl zeptat. Nechápu ale tvé bláboly o pípnutí BIOSu, víš o tom něco?


Lipavský

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2011, 14:15:53 »
Pro Martin: zkopíroval jsem to pomocí tohoto převodníku http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1173   takže disk (v PC) -USB - NB - přenosný HDD

Problém vyřešen je to grafikou - obědnaní nová.

Ale víc by mě zajímalo jestli to mohlo mít souvislost s to aktualizací? Nebo to je pouze jenom náhoda?


Martin

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2011, 14:26:37 »
Ahoj Lipavský,

s pravděpodobností hraničící téměř s jistotou si dovolím tvrdit, že to bylo jen náhodou, že se grafická karta odporoučela na věčnost zrovna při instalaci aktualizace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


milan

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2011, 22:30:39 »
Pro Martina: když pípne BIOS a nic nenaběhne,jedná se o problém s HW,kterej nedokáže BIOS přejít-kapíš to?BIOS prostě začne pravidelně pípat a nic nenaběhne!!! Pro ostatní-totok jsem taky zažil a stačilo vyfoukat PC a vše povytahovat a vrátit zpět.Ovšem to funguje pokud něco neumřelo.Rádi se blokujou RAMky a grafárna. Hodně štěstí


Martin

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #6 kdy: 23. 06. 2011, 13:27:07 »
Pro "milan" :

Nechápu, proč poučuješ zrovna mě? Já o tom docela dost vím a právě proto jsem musel reagovat na "laran". Jedno pípnutí biosu totiž může znamenat jak chybu, tak i že je vše OK.

Můj bios třeba nepípne a vše v pořádku funguje !

Podle TYPU biosu, počtu a délky pípání lze diagnostikovat, o jaký problém se jedná. Viz zde.

Příště poučuj ty potřebné a ne mě !!!


milan

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #7 kdy: 23. 06. 2011, 23:06:03 »
pro  Martin :soráč nevěděl jsem že jsi IT technik,já hlavně chtěl poukázat,že BIOS taky diagnostikuje problémy.Jak jsem psal,zažil jsem to taky.Akoráté nezdá se mi že by aktualizace odrovnala nějakej HW.To slyšim poprvé.A to kort u tři roky starýho PC.U mýho "dědy" bych se nedivil.I když při dnešní Číně,....


Martin

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #8 kdy: 24. 06. 2011, 09:28:42 »
pro Milan : OK, nejsem sice technik, ale programuju tyto mašinky od doby, kdy se objevily a předtím ještě chvilku sálové počítače. Za tu dobu nešlo nezaslechnout aspoň trochu i o HW.

Správně píšeš "nezdá se mi že by aktualizace odrovnala nějakej HW", taky tvrdím, že to byla jen a jen náhoda, že se závada projevila zrovna po aktualizaci, psal jsem to tady už 19. 06. 2011 v 14:26:37.

Tři roky staré PC je sice opravdu mladík, ale to máš stejné jako u lidí. Taky občas onemocní a umírají i děti. Loni jsem v jen rok starém PC známého měnil grafiku, co se spálila po zaseknutí větráčku. A už hodně dřív jsem osobně měl HD, který fungoval jen 5 dnů ! Nebo paměť, která už nová byla vadná.


rado.kopca

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #9 kdy: 24. 06. 2011, 12:05:07 »
ked uz sa hovori o chybach napadlo ma, na starom pc som skusal inkscape a dal som si 3D objekt a ked som to roztiahol tak divne ze az buglo program pc sa vypol a uz ho neslo zapnut, odisla maticna doska  , dost divne, ako keby to bol daky impulz na kolaps alebo daco take , ale mozno len nahoda :)


milan

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #10 kdy: 26. 06. 2011, 20:05:39 »
No a měl jsi vše v pořádku? CHlazení,... Nejde přešponovat PC aby jen tak umřelo-buď to zmákne nebo ne!!!Co myslíš Martine?To spíš bylo načatý,kamaráde,rado-běžná věc.Čekalo to na zatížení.Kolegovi taky umřela ZD a to zničeho nic,to se stane, vždyť je to "spotřební material!"
Jinak plne souhlasim Martine s tvým příspěvkem z 24.6.


Lipavsky

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #11 kdy: 25. 08. 2011, 09:46:36 »
Tak grafiku už mam dávno novou, ale i tu rozbitou mě opravili což jsem rád, ale k věci.

Mám další problem včera a dnes mě tak 8x, jakoby se zasekl celý OS. A buď to hodí rovnou tuto chybu... nebo to musim vypnout a potom zapnout a restartovat.

Reboot and Select proper Boot Device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_   

Nevíte někdo co to může způsobovat, nebo čeho se mam bát ře nastane ???

 


RALFiK.GT

  • Host
Re: Po aktualizaci, nejde obrazovka
« Odpověď #12 kdy: 27. 08. 2011, 17:39:17 »
Ja mam Asus nVidia9500GT a stalo se ni to taky.Grafiku jsem reklamoval ale prisla zper s tim ze je vse v poho.Dal jsem ji zpatky doPC a uz rok maka v poho.Pred tou reklamackou jsem zkousel vse,vyndat,zandat grafiku,prepojit a zkontrolovat kabely,...Na integrocanou grafiku to ale v poho jelo a na starsi nVidii taky...Nevim co se delo ale od te doby pohoda...