Autor Téma: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...  (Přečteno 16894 krát)

tyna

  • Host
laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« kdy: 08. 06. 2011, 12:29:25 »
Dobry den.
Doufam ze mi zde nekdo muze poradit ohledne laptopu. Je to HP probook 4515s stary necele dva roky. po prvnim pu rce odsla Dvd mechanika tu jsem nechala vymenit ale ne v servisu...tak par mescicu odesla i ta druha..nefunguji mi usb vstupy , vetrak nechladi jak by mel ale to se asi stava...odesla klavesnice to jsem si vymenila...a ted se mi zacal vypinat monitor.. uprostred niceho ztmavne a konec....ale vsechno ostatni bezi...kdyz jsem na skype tak treba obcas i hovor poracuje..nebo film porad slysim zvuk....takze hadam ze zbytek tak nejak fnguje obcas to ale ztichne cely a vsechno padne..kdyz se toho chci zbavit..musim ho vypnout na tvrdo...a tahle treba az 6x denne..coz asi neni nejlepsi...
moje otazka ted je...ohedne monitoru co by to mohlo byt,jestli je to opravitelny a jestli ta cena za to opravu neni drazsi nez novy laptop..
a jestli to je takhle u vsechno laptopu ze je to proste vyrobeny aby to vydrzelo nejak do zarucni doby a pak to odejde nebo jestli jsem si proste vybrala spatny tip..jediny co na nem delame je filmy,hudba nejaky ten download film apod..a to je cely..a samozrejme normalni uziti internetu...
a jeste jedna vec..kdyz pocitac zapnu a zkusim se dostat do 'nastaveni' pouzitim klavesy ESC a zkusim rozjet harddrive test tak mi to da erreur a ze neni mozno test dokoncit, obcas mi to znaci problem s video kabelem nevim co to muze znament ale treba to s tim ma neco spolecnyho
budu ada pokud nekdo muze dat radu...chci z toho vyzdimat co nejvic dokud kompletne neumre ale nechce se mi zrovna investovat penize.

diky moc
Tyna

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


monza

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2011, 14:39:03 »
"Blahopřeji ke skvělému výrobku". ;) ;)


Dušan Kováčik

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2011, 15:11:29 »
Já bych to tipoval že ti někdo poslal vira.


monza

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2011, 15:50:48 »
Pro D.K.
Snad aby jsi netipoval,co říkáš?

odsla Dvd mechanika tu jsem nechala vymenit ale ne v servisu...tak par mescicu odesla i ta druha..nefunguji mi usb vstupy , vetrak nechladi jak by mel ale to se asi stava...odesla klavesnice to jsem si vymenila...a ted se mi zacal vypinat monitor.. uprostred niceho ztmavne a konec....ale vsechno ostatni

Toto zavinil vir?


Yarda

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2011, 18:54:23 »
Podle popisu od tyny bych tipoval krušný život toho notebooka.
HP není tak tragická značka, aby v něm náhle odcházelo "všechno".
Možná by se mohla rozesat o tom v jakém prostředí jej provozuje (zalévání klávesnice kávou, odklepávání popela po okolí, přilepování žvýkaček do USB, sem tam nějaký ten náraz do šasi atd.).

To jen tak pro zvýšení účinnosti případné rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tyna

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2011, 19:36:56 »
prostredi...vcelku normalni...cestoval se mnou jen parkrat...nikdy jsem ho netriskla...ani jednou neupadl...posledni rok..se u nej ani  nekouri(popel) 2x se mi ho povedlo ho krapet polit(vodou)  a tim myslim naprosty minimum..jakoze kdzy jsem ho otevrela(ihned) a vyndala klavesnici tak pod ni bylo sucho...je vetsinou doma na stole...normalni uzivani bych rekla...


Yarda

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2011, 20:57:18 »
Teď už tedy vážně.
Po těch příznacích, které jste napsala v prvém příspěvku bych Vám doporučil spíš koupit nový a zacházet s ním, jako s náchylným zařízením.
Nějaký servis by se Vám ten starý možná mohl pokusit opravit, ale na nějaké dlouhodobé používání už nevěřím. Sama jste si v prvém příspěvku položila správnou otázku, jestli oprava nebude dražší než nový kus.
Píšete také "doma na stole". To může znamenat i testování odolnosti při Vaší nepřítomnosti někým z rodiny (např. malými dětmi). Ty dokáží odhalit nejen slabé ale i silné stránky takového zařízení :-)


tyna

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2011, 21:24:10 »
diky za odpoved..je mi jasny ze laptop nevydrzi vsechno a je to treba nachylnejsi kdyz se s tim opravdu nezachazi opatrne...pred timhle jsem mela vzdy tower... jen me zajimal nazor nekoho kdo se tim zabyva nebo by treba vedel co se da jak opravit..dokud ten pocitac bezi tak je to dobry...ohledne toho monitoru nekde jsem cetla ze by to mohl byt vir...tak jsem zkusila vcera vecer opravdu vsechno projet antivirusem.ccleaner, defragmentace a nejak zazracne dneska ani jednou to napadlo..tak nevim...ale prijde mi dost zvlastni ze ikdybych se o ten pocitac nestarala az tak suprove ze by tak rychle odesla dvd mechanika a hned po ni usb vstupy...deti okolo nejsou...kdyz tohle odeslo tak to bylo okolo 4 mesicu po koupi...
ale treba je to opravdu tak ze ten laptop potrebuje vetsi peci...ale uprimne co si pod tim mam predstavit to netusim...vzdy jsem ho zkousela cistit jak to slo...dbat na vetrak aby nebyl nicim zakryty apod..nebo jsem teba taky chytla spatny kus...


Martin

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2011, 07:28:01 »
Je to HP probook 4515s stary necele dva roky
Pokud opravdu nemá ještě dva roky, tak na něj MUSÍ stále běžet záruka !
A přes záruční servis se měly řešit i předchozí problémy (DVD mechanika, klávesnice, USB, ...).
Jinak HP je určitě dobrá značka a popisované zacházení s notebookem je taky OK, nedovedu si představit lepší. Asi to byla smůla na špatný kus, to se může vždy stát. A proto tady máme tu možnost REKLAMACÍ, nedovedu pochopit, proč jsi ji dosud nevyužila !


tyna

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #9 kdy: 09. 06. 2011, 11:46:50 »
nevyuzila protoze neziju v cechach a kdyz to dam do opravy ve francii tak to rovnou muzu hodit z okna. druha vec je ze kdyz jsem si nechala poprvy opravit tu mechaniku tak to nebylo od servisu ale od jenoho radoby odbornika protoze v servisu mi rekli ze to bude trvat pres tyden a tolik casu jsem nemela...kdyz jsem pak ten laptop otevrela tak jsem pod klavesnici nasla asi tunu vterinovy lepidla uplnej jinej druh pasky na prichyceni kabliku nez byl puvodni. Dost veci je polamanych na vnejsi stavbe laptopuKdyz jsem si volala do servisu se zeptat ohledne tohohle tipu tak mi bylo receno ze zaruka je jen 1 rok pokud je jako celosvetova(ze se asi nevztahuje jenom na cr) tak jsem to alespon pochopila a bylo mi receno ze to tak mam ve smlouve.
ale spis si myslim ze but tam je nekde vir kterej nemuzu najit, znovu natahnout windows nemuzu bez vymzny mechaniky... takze je to trochu ztraceny priprad...


david

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #10 kdy: 09. 06. 2011, 12:03:49 »
Děláš si znás srandu, nebo jsi úplně BLBÁ!!!


tyna

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #11 kdy: 09. 06. 2011, 12:21:00 »
hele chlapce lestit ego si bez nekam jinak..bud se vyjadri k dotazu nebo tahni...


Stepi

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #12 kdy: 12. 06. 2011, 00:00:32 »
Proslo mi rukama nekolik tisic notebooků, vim ze na 90% to dělá přehřátí chipsetu.
P.S. kvalita neni o znacce, ale o modelu :)


víťa

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #13 kdy: 12. 06. 2011, 11:53:33 »
Asi jsi opravdu "blbá", záruka se dá uplatnit  v jakémkoliv autorizovaném servisu v evropské unii, takže jsi to nemusila vyřizovat reklamaci jen ve Francii.


tyna

  • Host
Re: laptop-monitor se vypne ale zbytek bezi...
« Odpověď #14 kdy: 12. 06. 2011, 15:40:00 »
vitanku..neprud....radsi bez poradit nekomu kdo to oceni...takovouhle chytrou radu...