Autor Téma: Kodek MPEG 2  (Přečteno 11933 krát)

Standa

  • Host
Kodek MPEG 2
« kdy: 06. 05. 2011, 09:03:16 »
Omylem jsem nainstaloval kodek ELECARD MPEG2 video. Při spuštění  každého MPEG videa i při sledování televize programem progDVB se na spodu okna stále dokola objevuje hlášení, že doba expirace již prošla (jak jsem se dověděl na stránkách ELECARDu - po 21 dnech). Protože instalece neproběhla standardně přes instalátor ale automaticky přes Windows položku Spustit nevím, jak tento kodek odinstalovat (příp. nastavit používání jiného kodeku).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2011, 22:09:48 »
Já nevím jaký máš OS ale já když na svém XP něco podělám tak dám obnovení systému V příslušenství, nevím jestli je to i na Vista nebo 7


01

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2011, 20:25:17 »
zkus přes ovládací panel - odinstalace programu


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2011, 00:09:03 »
Dobrý den,
nainstalovaný kodek budete mít zobrazený ve výpisu nainstalovaných programů (v ovládacích panelech položka "Programy a funkce"). Zde kodek vyberte a zvolte "odinstalovat nebo změnit". Poté byste se jej již měl mít odstraněný z počítače.


Franta

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2011, 00:30:25 »
Poté byste se jej již měl mít odstraněný z počítače.
Vážený pane Špulák, nestydíte se trochu za to, že téměř všechny vaše rady tady jsou jen papouškováním předchozích odpovědí?

A ten váš češtin je taky často docela síla.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2011, 00:57:23 »
Vážený pane Franto,
děkuji Vám za vaši připomínku. Vždy se snažím poradit s problémem. Pokud se má odpověď shoduje s předchozí, pak ji pouze rozšiřuje o další informace. Například v tomto případě jsem tazateli popsal podrobný postup k odinstalaci.
Uznávám, že na konci mého příspěvku se objevil překlep, za což se dodatečně omlouvám. Nicméně pokud myslíte větu "Poté byste jej již měl mít odstraněný z počítače" (myšleno kodek), pak tato věta rozšiřuje předchozí větu "Zde kodek vyberte a zvolte "odinstalovat nebo změnit", což není v rozporu s pravidly…


Martin

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #6 kdy: 16. 05. 2011, 08:36:21 »
Pro Frantu : Nevěděl jsem , že jsem ve škole, kdy se nekouká na diskuzi, ale na formu a pravopis. Zkuste "pane učiteli" psát ke konkrétnímu problému a ne kárat!!!


Martin

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #7 kdy: 16. 05. 2011, 12:38:54 »
Já se teda na rozdíl od jmenovce musím částečně Franty zastat, protože jsem si taky všiml, že některé (ale zdaleka nesouhlasím, že téměř všechny !!!) reakce pana Špuláka jsou jen opakováním předchozích příspěvků pouze s občasným přidáním podrobností nebo odkazů na Slunečnici.

A občas jsou i naprosto zbytečné, protože problém už dávno nemůže být aktuální.

Vybírám jen namátkou dva příklady :

Zopakování odpovědi z 6.12.2010 až 29.3.2011 nebo odpověď z 22.3.2011 je zopakovaná 28.4.2011. A již tehdy jsem na duplicitu odpovědi sám poukazoval.


Milan

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2011, 13:26:42 »
Pro Frantu : Nevěděl jsem , že jsem ve škole, kdy se nekouká na diskuzi, ale na formu a pravopis. Zkuste "pane učiteli" psát ke konkrétnímu problému a ne kárat!!!
Ještě pro Martina (v druhém příspěvku), jak je vidět přísloví o "potrfené huse" sedí jak zadek na hrnec. Rád pročítám diskuzea zjišťuji, že jsi velice sebestředný. Nemáš náhodou tři zlaté vlasy?


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2011, 15:08:40 »
Pro Frantu : Nevěděl jsem , že jsem ve škole, kdy se nekouká na diskuzi, ale na formu a pravopis. Zkuste "pane učiteli" psát ke konkrétnímu problému a ne kárat!!!
Ještě pro Martina (v druhém příspěvku), jak je vidět přísloví o "potrfené huse" sedí jak zadek na hrnec. Rád pročítám diskuzea zjišťuji, že jsi velice sebestředný. Nemáš náhodou tři zlaté vlasy?
Ale i když nemám hosta Martina moc v lásce musím říct že by sena pravopis koukat v diskuzích nemuselo


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: Kodek MPEG 2
« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2011, 00:03:31 »
Dobrý den,
děkuji všem za vaše názory. Rád bych ke zmiňovaným příspěvkům doplnil následující:
V případě reakce u tématu "Firefox3.6.15" jsem chtěl tazateli svou odpovědí popsat řešení, které v mém případě skutečně pomohlo. S podobným problémem jsem se osobně setkal a na vině byla tenkrát v mém případě aktualizace prohlížeče. Uznávám, že možná již byl tento příspěvek, vzhledem k časovému odstupu, trochu zbytečný.
Co se týká zmíněného příspěvku u tématu "Windows Vista", pak jsem zde podrobněji popisoval postup, aby jej mohli použít i méně zkušení uživatelé, které trápí stejný problém a v tomto vlákně diskuse hledají radu. Je nutné vzít v potaz, že diskuse slouží nejen zkušeným uživatelům, ale také funguje jako "pomocná ruka" pro méně zkušené uživatele. Je jasné, že někomu může připadat upřesnění zbytečné, jinému však může pomoci.
Samozřejmě jsem si vědom všech vašich připomínek a děkuji vám za ně...