Autor Téma: Zamykání flešky  (Přečteno 12316 krát)

pegu

  • Host
Zamykání flešky
« kdy: 12. 01. 2011, 00:02:01 »
Prosím poraďte mi jak jednoduše zamykat (zaheslovat) přístup do flešky,nebo jen jednotlivé složky na ní. Nemusí to být spojené s kódováním.
V PC mám prográmek Dirlock,ale ten funguje prý jen pod OS s NTFS. Já ale mám flešku s FAT 32 aby mi i v autorádiu přehrávala hudbu.Osobní složky ale chci mít heslované.
Mám sice na flešce "Discguard",ten složky jen zašifruje ale dají se otevřít a přečíst  názvy souborů a to mi vadí.
Dík za radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Blop

  • Host
Re: Zamykání flešky
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2011, 17:47:51 »
Tak použij program Crypto ten nejen zakóduje obsah, ale i název souborů.

http://www.slunecnice.cz/sw/crypto-k3nny/


pegu

  • Host
Re: Zamykání flešky
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2011, 23:46:15 »
 :( Tedy po přečtení recenzí na prg.Crypto nemám odvahu ho zkoušet. Nebyl by k dispozici jiný?


Blop

  • Host
Re: Zamykání flešky
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2011, 13:36:31 »
Hele používám jej už od začátku a neměl jsem s tím problémy ani ve winXP i win7 64bit a 32bit fungoval dokonale.


Petr Gurban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re: Zamykání flešky
« Odpověď #4 kdy: 25. 04. 2011, 22:28:56 »
 :)Tak dobrá,já ho zkusím! Dík.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: Zamykání flešky
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2011, 13:02:56 »
Dobrý den,
můžete vyzkoušet také program X-key Lite, který se nemusí instalovat a lze jej umístit na USB klíčenku.
Stáhnout jej můžete zde: http://www.slunecnice.cz/sw/x-key-lite/


Martin

  • Host
Zamykání flešky - REKAPITULACE
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2011, 17:52:45 »
Tak jsem si udělal trochu času, protože by se mi občas část flash disku taky hodila zašifrovaná a dovolte mi seznámit vás s výsledky.

Program Crypto doporučený od Blop je sice v nouzi nejvyšší použitelný a funkční, ale má nepříjemné ovládání a při šifrování nebo dešifrování dat ničí datum a čas souborů (nastavuje aktuální) a atributy (vždy nastaví A a ostatní zruší).

Jako naprosto nepoužitelný se pro zašifrování dat na flash disku jeví program X-key Lite doporučený od Ondřej Špulák. Nepodporuje práci s celými složkami, takže je nutné každý soubor šifrovat a dešifrovat samostatně. Navíc nepotřebujete žádné heslo, ale generuje si klíče a ukládá je do souborů. A co s nimi? Nosit je s sebou na další flešce pro odemykání té prvotní ??? Nebo je přenášet přímo na té zašifrované ? To je jako když máte klíče od domu pod rohožkou nebo za květináčem !!! Kromě těchto zásadních nedostatků je program značně pomalý.

Dal jsem se tedy do hledání a měl to čtěstí, že jsem objevil vynikající FREE software TrueCrypt, který umožňuje vytvořit virtuální logickou diskovou jednotku uvnitř souboru a připojit ji jako reálný disk. Na Slunečnici jej sice uvádějí jen v angličtině, ale na stránkách výrobce lze stáhnout i další jazyky včetně češtiny nebo slovenčiny.
Program nepotřebuje instalaci a po prvním rozbalení lze již jen jeho složku nakopírovat na flešku a používat jako Portable verzi. Testoval jsem na Windows 7 SP1 (32bit) a Windows XP SP3 a nenarazil na jediný problém. Pracuje skvěle a rychle. Všem opravdu doporučuji !!!