Autor Téma: Zamrznutý PC  (Přečteno 11594 krát)

Dušan Kováčik

  • Host
Zamrznutý PC
« kdy: 13. 03. 2011, 18:40:20 »
Zdravím, mám takový problém s PC. Vždy když jse koukám na nějaká videa z youtube nebo dělám na pc více věcí najednou, tak začne hučet jako blázen a nakonec zamrzne(nefunguje ani myš a ani kontrolky na klávesnici). Pls poraďte nikdo si s tím neví rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


RALFiK.GT

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2011, 07:23:47 »
Máš zátěž procesoru na 100%.Mě se tohle stávalo když jsem taktoval svůj AMD Sempron 3000+ z1.8Ghz na2.34Ghz,jak jsem šel přes 2.45Ghz,tak se to vždy seklo a konec...Já vidím dvě možnosti,bud si taktoval(sniž taktování),nebo máš prostě slabej procesor a ten to prostě nezvládá.Koukni se taky do správce úloh kterej proces ti tak vytěžuje procák,možná běží moc procesů,nebo běží nějakej úplně zbytečnej...


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2011, 11:27:38 »
Máš zátěž procesoru na 100%.Mě se tohle stávalo když jsem taktoval svůj AMD Sempron 3000+ z1.8Ghz na2.34Ghz,jak jsem šel přes 2.45Ghz,tak se to vždy seklo a konec...Já vidím dvě možnosti,bud si taktoval(sniž taktování),nebo máš prostě slabej procesor a ten to prostě nezvládá.Koukni se taky do správce úloh kterej proces ti tak vytěžuje procák,možná běží moc procesů,nebo běží nějakej úplně zbytečnej...
jsem laik takže nevím jak se to taktování může snížit jinak mam INTEL CELERON CPU 2.66GHZ


Jozef R

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2011, 12:56:54 »
stiahnite si ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/download/3a3e44d3c4dbe3b50634a122bf7000d6/ precistite si nim PC a Registre a popripade dajte preskenovat PC antivirusom. Ak nemate antivir nainstalujte si napriklad free Avira pripadne este vyskusajte tiez free program SpyBot.


petr

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2011, 14:48:40 »
Jako první bych zkusil zbavit vnitřek počítače od prachu. Pak bych povypínal zbytečnosti Spustit=>msconfig=>po spuštění. Nakonec bych ho projel programem SuperAntiSpyware v nouzovém režimu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2011, 20:50:00 »
mal som podobný problém, pri zvýšenom výkone pc zamrzlo (pri hrách a podobne). Tiež som nevedel na to prísť čím to je, defragmentoval som disky, menil nastavenia apod, nepomohlo. Nakonie som zistil, že mám slabý zdroj, po výmene za výkonnejší bolo všetko v poriadku.


kl

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2011, 12:46:53 »
Měl jsem příbuzný problém. Při vyšším zatížení PC končil modrou smrtí. Později jsem zjistil, že se to děje jen u programů, které při tom zatížení (nebo i bez toho zatížení) využívají víc paměti. Tak padlo podezření na paměti. (Počítač byl skoro nový, nakonfigurovaný přesně podle doporučení výrobce, žádné přetaktování nebo tak, žádný prach ani přehřátí.)
Tak jsem zkusmo snížil takt pamětí z auto (což bylo v mém případě 1066MHz, přesně podle specifikace výrobce) na 800 Mhz (což byla první nižší hodnota z těch asi čtyř doporučených) a problém přestal. Pak jsem se ještě rozhodoval, jestli mám ty paměti reklamovat. Přecejenom platil jsem o 15% víc za rychlejší paměti (aby měly stejnou frekvenci jako FSB procesoru a nemusely na sebe s procesorem čekat) a od nákupu uplynuly 2 měsíce. Nakonec sem se na to vykašlal a funguje mi to takle dodnes. Na tomto PC sem od té doby modrou smrt ani vytuhnutí neviděl.
Jen se mi tím opět potvrdila platnost obměněného úsloví:"Za vším hledej paměti". (Něco jako šerže la memory.)


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2011, 20:53:28 »
stiahnite si ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/download/3a3e44d3c4dbe3b50634a122bf7000d6/ precistite si nim PC a Registre a popripade dajte preskenovat PC antivirusom. Ak nemate antivir nainstalujte si napriklad free Avira pripadne este vyskusajte tiez free program SpyBot.
ccleanerem si cistim pc kazdy den a mam ho uz dlouho a vir tam nemám


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2011, 20:54:05 »
stiahnite si ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/download/3a3e44d3c4dbe3b50634a122bf7000d6/ precistite si nim PC a Registre a popripade dajte preskenovat PC antivirusom. Ak nemate antivir nainstalujte si napriklad free Avira pripadne este vyskusajte tiez free program SpyBot.
TÍM TO NENÍ TO JSEM ZKOUŠEL JAKO PRVNÍ


Dušan Kováčik

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2011, 20:56:36 »
mal som podobný problém, pri zvýšenom výkone pc zamrzlo (pri hrách a podobne). Tiež som nevedel na to prísť čím to je, defragmentoval som disky, menil nastavenia apod, nepomohlo. Nakonie som zistil, že mám slabý zdroj, po výmene za výkonnejší bolo všetko v poriadku.
to mi taky kámoši radili ať si vyměním zdroj ale pozdě, já jsem si koupil mnohem výkonšjsí repasovaný PC, ale do budoucna to zkusím


nonevim

  • Host
Re: Zamrznutý PC
« Odpověď #10 kdy: 17. 03. 2011, 01:14:05 »
Uz bude jaro, dej zamrznute pc na slunicko, me to pomohlo  ;)