Autor Téma: Nový notebook  (Přečteno 10162 krát)

B.Dvorakova

  • Host
Nový notebook
« kdy: 24. 01. 2011, 13:35:40 »
Dobrý den,může mi někdo poradit?Dcera jde na střední školu a potřebuje notebook.Jelikož se v tom vůbec nevyznám,nevím,jaký mám koupit a jak je to s programy.Ty musím koupit zvlášť,jako např.Microsoft Office,nebo je součástí notebooku?Děkuji za informace.
« Poslední změna: 30. 01. 2011, 23:19:06 od Tomáš Filípek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.Vágner

  • Host
Re: Nový netebook
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2011, 14:55:14 »
Dobrý den paní Dvořáková,
na Váš dotaz není zcela jednoznačná odpověď. Takže asi takhle: pro 15 letou dceru bych volil notebook se samostanou grafickou kartou - ne integrovanou (to k vůli náročnějším grafickým operacím - hry, sříhání videa atd.) Jsou o něco málo dražší-není to však žádná hrůza. Co se týče programového vybavení, hodně záleží na konkrétním prodejci - jsou počítače vybaveny operačním systémem, a některými dalšími programy, jsou však počítače úplně "holé" kde si musíte vše koupit a pak nainstalovat. Ve vašem případě by bylo nejlepší navštívit jakoukoliv prodejnu s výpočetní technikou a tam se informovat. Pořípadě se mrkněte na nějaký internetový obchod (např.mall,mironet,alza ... atd.), kde získáte alespoň trochu přehled o cenách a vybavení. Mnoho zdaru.


Yarda

  • Host
Re: Nový notebook
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2011, 17:47:03 »
Dovolil bych si předchozí radu trochu opravit.
Navštivte prodejnu, která je již alespoň 10 let na stejném místě. Tam už "tomu" a Vám budou nejspíš trochu rozumnět a nebudou Vám tlačit to nejdražší.
Na grafickou kartu nehleďte, pokud je dcera po Vás, video asi střihat nebude a nejnovější hry jí ve škole také učit nebudou.
Programy se platí. Některé jsou v ceně nákupu, ale třeba na ten Office se můžou objevit nějaké studentské slevy. To by Vám také přesněji řekl solidní prodejce.
Připravte se na to, že tato technika velmi rychle stárne. Tedy, ne že by přestala pracovat, ale že Vám brzy začnou říkat, že už to nestačí. Na vystudování střední školy by to vystačit mělo.

Přeji hodně zdaru při nákupu.


B.Dvorakova

  • Host
Re: Nový netebook
« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2011, 13:15:32 »
Děkuji za odpověď,ale tak jsem z toho pochopila,že jsem úplně blbá, já na rozdíl od jiných video stříhat umím,jen se nevyznám v notebooku.Dcera se  v tom vyzná též,jenom ji chci překvapit k narozkám a mám obavu,abych nekoupila nějaký paskvil.Ale jinak máte pravdu,dcera je opravdu po mě. ;DTo jenom na vysvětlenou...


Yarda

  • Host
Re: Nový netebook
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2011, 13:47:02 »
:D Já vím, vyznělo to trochu jízlivě, ale měla to být jen lehká nadsázka.
Sama jste psala, že se v tom vůbec nevyznáte. Pokud stříháte video, nejste úplně ztracená ;-D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Re: Nový notebook
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2011, 12:28:20 »
Ještě štěstí, že ta paní už nekomunikuje.
Právě před takovými dobrodruhy jsem ji varoval !!!