Autor Téma: PC se nenačte ani do vybrání uživatele a sám se restartuje  (Přečteno 27329 krát)

Pavel Borovička

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Pouštím PC, vše nabíhá jak má , a najednou  nabíhá Windows XP home edition 2002 , má naběhnout výběr uživatelů , tak na vteřinu zmodrá Obrazovka a sám se restartuje , napadlo mně PC preinstalovat, opět na windows Xp home edition 2002 , ale ! když chci nastavit v BIOSU aby se mi načetla mechanika a dám Uložit a Ukončit tedy F10 tak by mi mněla začít instalace windowsu ne ?!? :-/ ale opět se PC restartuje , nevím fakt co s tím , Kámoš mi poradil když se sám vypíná silnější Zdroj tak sem ho obědnal mněl sem 230W na 2Gb RAM 2xduo 2,8 GHZ , AMD ! , myslím že to fatk neutáhne obědnal sem 500W až ho tam vložím zase se ozvu jestly se závada změnila nebo ne , ale k každým případě prosím prosím poraďte , potřebuju PC na školu , jsem furt u táty je to strašný , prosím prosím .. =)
« Poslední změna: 11. 01. 2011, 10:32:36 od Tomáš Filípek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Nemáš náhodou příliš zaplněný disk? Windousy se snaží při startu vytvořit swapový prostor a když nenajdou dostatek místa, tak mohou zkolabovat. Zazálohuj filmy někam jinam a zkus to znovu.


Pavel Borovička

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Jak mám zálohovat Data , když se vůbec nedostanu do PC ?? vubec se nedostanu na plochu , :D a když sem kontroloval naposledy místo na Disku tam sem měl 39GB volných a mám dohromady 250 HD  :)


Yarda

  • Host
Disk se dá propojit s jiným počítačem, data přenést a místo uvolnit. No ale, těch 39GB by mělo být dostatečných.
Ten zdroj je opravdu slabý, možná to shodí, když se videokarta přepne do grafického režimu a začne brát hodně proudu.
Půjčil bych si silnější a vyzkoušel to s ním.


laran

  • Host
skúsil si núdzový režim?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
To Yarda :
1/ Stránkovací soubor pagefile.sys se nevytváří při startu, ale má alokované místo již z dřívějška, tím to být nemůže.
2/ Zdroj není sice nic moc, ale pokud nedošlo k výměně nebo doplnění hardware a předtím to ten zdroj "utáhl", tak není důvod, proč by najednou nestačil.

To Pavel :
Po nastavení bootovací sekvence v Biosu má dojít k pokusu o zavedení systému z CD. Objeví se hláška "Libovolnou klávesou spustíte systém z disku CD ..." a na tu je potřeba do cca 5 vteřin reagovat, jinak systém startuje z HD. Tvůj problém je s velkou pravděpodobností způsoben logickým poškozením struktury dat na disku nebo zavirováním. Zkus postupovat takto:
1/ zavést systém z CD
2/ vybrat "Konzolou pro zotavení opravit instalaci systému Windows XP"
3/ ke které instalaci se přihlásit : 1
4/ zadat heslo administrátora, pokud jsi je měl při instalaci vyplněné, jinak může být i prázdné
5/ příkazem CHKDSK /R zkontrolovat a opravit data na disku, bude to trvat dost dlouho (je to včetně kontroly povrchu), pokud spěcháš, tak použij CHKDSK /P
6/ zadat EXIT pro restart počítače

A mohlo by to fungovat. Napiš, jak jsi dopadl. Pokud by to byly ty viry, tak to jde odstranit vynikajícím prostředkem AVG Rescue CD. Na jiném PC by sis stáhl ISO obraz disku z http://www.avg.com/cz-cs/avg-rescue-cd#tba3 a vypálil jej na CD. A z něj bys zavedl systém. Další postup nelze popisovat tady. Na uvedeném odkazu najdeš i uživatelskou příručku nebo instruktážní video.


Martin

  • Host
Ještě upřesnění doporučeného postupu :

Prvně určitě provést ten CHKDSK.

Pokud nepomůže tak pomocí klávesy F8 hned při zavádění systému se dostaneš do startovací nabídky a z ní zkus vybrat poslední známá funkční konfigurace.

Pokud ani toto nepomůže tak znovu tou F8, ale vyber stav nouze. Po přihlášení se objeví hláška "Systém Windows je spuštěn v nouzovém režimu ...". Tam stiskni NE pro obnovení systému do předchozího stavu a vyber nějaký nedávný bod obnovení.

Až po vyčerpání těchto možností zkus ten AVG Rescue CD.

A určitě dej vědět, jak jsi dopadl.


cecco

  • Host
nevím,jsem amatér ale stalo se mi nedávno,že během jedné hoďky asi 3x vypadl proud na miny chvilku a pc se chovalo stejně,jak popisuješ.Používám přepěťou ochranu a napadlo mě všechno vytáhnout ze zdi(veškeré kabely s rozdvojkami a ochranou) a pc normálně "naskočilo".Asi to nemá logiku,ale mě to pomohlo.


Marcel

  • Host
Restart F9 obnova systemu