Autor Téma: Zmrazení PC  (Přečteno 9622 krát)

faster

  • Host
Zmrazení PC
« kdy: 10. 10. 2010, 16:52:20 »
Zdravim vsechny,
v posledni dobe se me docela casto stava, ze se PC sam od sebe zmrazi, nejde pak udelat vubec  nic, pomuze jen tvrdy restart, zkousel jsem to projet Esetem, Spybootem, Ad adwarem, Microsoft Essentialem, snad vsim moznym, co se dalo, ale nic se nenaslo...problem se objevil znovu, zkusil jsem system vratit o mesic zpatky, ale to nepomohlo...coz me vedlo k tomu, ze jsem system preinstaloval a dneska se me to stalo opet a dokonce 2x...system bezi na XP Profi Service pack 3...., bezelo to 3 roky bez problemu...u PC jsem vymenil graf.kartu, byla tam Gforce 5200, vymeneno za Radeon tusim 3450..muze byt problem v tomto?
Diky za nejake rady..

T.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2010, 17:45:42 »
Těch příčin může být více a změna videokarty v tom může být také. Pokud je novější, tak si může brát více proudu než zdroj zvládne a pokles tu desku vyřadí.
Může to být i přehříváním nebo přetaktováním.


faster

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2010, 18:44:09 »
No tak nevim, spise me to pripada na to prehrivani procesoru, ale je mne to divny...


Yarda

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2010, 20:16:48 »
Já mám na jednom starším PC vlastně stejný problém a jediné vysvětlení které mám, jsou mírně nafouklé kondenzátory. To je ovšem Pentium 1.1GHz, takže na to má právo :-)
Obecně mohu jen říct, že tento problém bývá častěji harvérový než softvérový a dá se najít jen vylučovacím způsobem.


Michal

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2010, 20:24:13 »
Pôjde podľa mňa o hardvérovú chybu, ktorá sa môže ťažšie odhaľovať. Ak si menil grafickú kartu, skús vrátiť pôvodnú späť a porovnaj. JA by som to skôr tipoval na chybu ventilátora na procesore alebo grafickej karte, prípadne či aj zdroj nie je slabý, ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tomáš Karpeta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2010, 22:19:42 »
no bude to asi orisek, kdyby to aspon delalo v pravidelnych intervalech,ale nekdy to neudela cely den nic, jindy 3-4 za den...nainstaloval jsem tuneup, nechal jsem jim opravit vse, co ukazal, zatim to jede 4 hodky bez problemu, kontrola hd je s negativnim vysledkem..uvidime, kazdopadne diky za tipy a budu se tesit na dalsi...
Dikec..


MIlan

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2010, 19:24:53 »
Zdravim, mal som podobny problem s pc po pridani dalsieho disku, odvtedy mi pc mrzlo po spusteni hier, asi kvôli vyzsim narokom grafiky. Tiez som potom patral a niekde na fore som sa dopatral, ze to moze mat na svedomi slaby zdroj, vymenil som ho za silnejsi a bolo po probleme


Tomáš Karpeta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #7 kdy: 19. 10. 2010, 18:34:35 »
diky za tip, ja jsem vymenil grafickou kartu za puvodni a jiz to 3. den bezi v pohode, tak jsem sam zvedavy, jak to dopadne.


mili

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2010, 21:17:56 »
Mám tie isté problémy - ale nič som nemenil a "všetko" som preveril HW i SW, ako sa dalo - no zatial tiež nič konkrétne som neobjavil... Niekedy ide PC aj 2-3dni vela hodín bez problemov a niekedy za den aj viackrát zamrzne presne ako to pišeš Ty a to aj ked sa používajú tie isté programy či hrajú rovnaké hry,,, Neviem čo s tým, ešte že to nie je až tak často...


maxim

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #9 kdy: 21. 10. 2010, 19:57:37 »
vymeň si zdroj, lebo grafiku si menil a bolo toto isté ... 8)


Tomáš Karpeta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #10 kdy: 22. 10. 2010, 20:35:34 »
ahoj,

diky za radu, po vymene grafiky zda se byti vse v poradku...


Martin

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #11 kdy: 31. 10. 2010, 12:02:15 »
Ahoj, já mám to samé, hrozně mě to štve, ale teď vím, že je to z 1. přetaktováním procesoru z 2 HHzna 2,5 GHz => málo proudu z mého malého zdroje. Tudíž, jestli sis dal New grafiku, kup si silnější zdroje, nestojí moc ;-)


Miloss

  • Host
Re: Zmrazení PC
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2010, 19:39:50 »
nehledal bych chybu v softwaru to bude spys hardwarem nejspis nedostacující zdroj nebo takneco