Autor Téma: aktualizace ve Vistě mi nejdou  (Přečteno 8726 krát)

Franti

  • Host
aktualizace ve Vistě mi nejdou
« kdy: 14. 09. 2010, 14:51:33 »
Kdo mi poradí? Již delší dobu mi počítač hlásí "Systém Windows nemůže vyhledat aktualizace". Dříve to šlo, daly se stahovat. Mám Vistu Home Basic 64bit. Moc se nevyznám a tak se pokoušel známý napojit vzdáleně na můj počítač ale nepodařilo se mu, říkal že možná to bude chtít reinstalovat Win, což bych nerad  Ach... :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


farkraj

  • Host
Re: aktualizace ve Vistě mi nejdou
« Odpověď #1 kdy: 14. 09. 2010, 23:06:33 »
wisty chodit nebudou pokud budou 64 bit rezimu aby se radne stahovaly aktualizace musej se nechat pretaktovat na 32-bit rezim vetsina prohlizecu umoznujou aktualizace pouze pro 32 bitove systemy


Martin Kos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
Re: aktualizace ve Vistě mi nejdou
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2010, 12:29:43 »
Pokud používáš firewall třetích stran(myšleno jiný jaak windows firewall) skus se podívat jestli neblokuje windows update popřípadě skomtroluj nastavení windows update. Problém by mohl být ještě ve windows máš originál nebo nějaké cracklé? skus si stahnout Servis pack 2 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=8AD69826-03D4-488C-8F26-074800C55BC3&displaylang=cs na windows vista 64bit a naistalovat jestli ho ještě nemáš.

V případě že pomůže tak nastav windows update tak aby stahoval aktualizace a před instalací se zeptal.
Jestli nepomůže ani toto tak asi fakt přeinstalace windows ale v tom případě bych doporučoval nejdřív zálohovat všechny data a ovladače na externí medium(flashka,externí disk DVD,CD) a naformátovat disk a poté naistalovat windows na čistý disk.
Možnost přetaktovaní bych ani neskoušel znám dost lidí co s tím měli problémy.

P.S omlouvám se za ten román ;)


Franti

  • Host
Re: aktualizace ve Vistě mi nejdou
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2010, 11:13:33 »
Dík za obě odpovědi, zvláště tu Martinovu (bylo to jak poučný román  ;), pátral jsem i na webu microsoftu s radami...
Mám legální windows, firewall pod windows, SP2 jsem nainstalované měl.
Dočetl jsem se že mám mít i SP1, tak jsem si ho stáhnul (možná zbytečně), pak jsem stáhnul i SP2 z toho odkazu (jaksi pro mou jistotu), aktualizace opět nešly (kod chyby 80070002), tak jsem stahoval ještě (dle doporučení webu) balíček "nástroj pro přípravu možnosti aktualizace (KB947821)", ale také to nezabralo... ::)
Přeinstalaci windows cudně odkládám, čekám na zázraky.  :'( 


Martin Kos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
Re: aktualizace ve Vistě mi nejdou
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2010, 14:02:22 »
Tak se ještě jednou omlouvám za ten předchozí román :). Ted už přesně vím jaký máš problém měl sem ho taky po nutné přeinstalaci systemu dělali mě to2 aktualizace která byly volitelné došel sem na ně metodou pokus omyl a poté 1 skryl při hledání aktualizací protože jinak by se mě bude furt ukazovala a naistalovat by stejnak nešla. Možná když si napíšeš označení té aktualizace dáš to na stránkách microsoftu hledat stahneš to ručně tak to naistalovat půjde ale nevím u té druhé mě to pomohlo.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0