Autor Téma: spuštění pc  (Přečteno 26915 krát)

jirka kacer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
spuštění pc
« kdy: 07. 08. 2010, 18:18:45 »
Zdravím všechny,prosím můžete mi někdo poradit?když zapnu pc,tak se mi ukaže na monitoru press f1 to continue,del to enter setup.pak zmačknu f1,a system se spustí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spuštění pc
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2010, 20:44:24 »
Napiš více podrobností. Spadl ti OS ? Jaký máš OS ? Instaloval jsi nějakou taktovací utilitu ?
Spustil jsi diagnostiku ? Nehrabal jsi se v nastavení BIOSu ?

Já ti rád poradím, ale bez dostatečných informací je to problém.
Více informací = rychlejší odpověď


djmarosim

  • Host
Re: spuštění pc
« Odpověď #2 kdy: 08. 08. 2010, 03:29:29 »
Zdravím všechny,prosím můžete mi někdo poradit?když zapnu pc,tak se mi ukaže na monitoru press f1 to continue,del to enter setup.pak zmačknu f1,a system se spustí.
       Ked spustas pc stlac del a spusti sa ti bios a v bios menu si zvol no erors a mas to. Ak sa ti to stane aj neskor vymen si bateriu na zakl.doske ...


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spuštění pc
« Odpověď #3 kdy: 08. 08. 2010, 07:15:21 »
To není moc dobrá rada vypnout error hlášení. Nemusí jít jenom o CMOS baterii. Problém může být i závažnější a to např. špatné sektory na disku. Pokud si vyppne error, tak jednoho krásného dne, když tazatel nebude mít zálohy disku o data přijde. Může být problém i v nějakém nekompatibilním zařízení spuštěném v BIOSu ........ Tazatel by měl provést jako první věc, spustit kontrolu CHKDSK, jako druhou věc, pokud první nepomůže, nastavit Default BIOS, až jako třetí možnost, výměnu baterie (reset CMOS). Jsou ještě  další, ale to by tazatel musel navštívit fórum a napsat zkušenosti, jestli problém již vyřešil atp.
Více informací = rychlejší odpověď


jirka kacer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re: spuštění pc
« Odpověď #4 kdy: 08. 08. 2010, 11:21:23 »
Zdárek,už jsem tady.Mám windows xp profe.,verze 2002,ser.pack 3.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirka kacer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re: spuštění pc
« Odpověď #5 kdy: 08. 08. 2010, 11:35:34 »
System mi spadl jednou,zapl jsem pc,a při naběhnutí tabulky s info o hdd atd,pak monitor zčernal,a pak napsal neplatne něco 32,už si to nepamatuji,moc pc nerozumím,a od te doby to musím zapínat f1,a dlouho to trvá,a ještě jedna věc,naplnil jse mi HDD,nějakými soubory ktere nevim jak vymazat,zkoušel jsem to přes různé čističe a nic.při normalním čistěním disku,to píše že to chce cd s windows,ktere nemohu najít,moje blbost.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spuštění pc
« Odpověď #6 kdy: 08. 08. 2010, 15:42:11 »
Hmm, tak se pokusíme přijít na to, které soubory a složky ti zabírají místo. Pravděpodobně se ti vytvořila záloha HDD. Jakmile odstraníme soubory a složky, spustíme kontrolu a nakonec najdeme předchozí problém. Pro další komunikaci bych raději zvolil email a po vyřešení sem vložíme jak se situace vyřešila. Já teď napíšu malý prográmek na zjištění souborů a složek, které vznikly po určitém datu a dám ti odkaz ke stažení. Doufám, že si pamatuješ, kdy došlo k problému. Je potřeba to vyřešit ještě dnes, maximálně zítra, pak nebudu měsíc dostupný.
Více informací = rychlejší odpověď


jirka kacer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re: spuštění pc
« Odpověď #7 kdy: 08. 08. 2010, 16:36:52 »
Díky moc,už jsem ti psal odpověd.jirkakacer@centrum.cz