Autor Téma: Nevyžádaná pošta - Jak na ni  (Přečteno 6909 krát)

Flaster

  • Host
Nevyžádaná pošta - Jak na ni
« kdy: 07. 08. 2010, 19:14:29 »
Caw.
Jo už mě to pěkně krká. Nejen že je nevyžádaná, ale může být i Vaše. Spíše pro Vás. Patří jinejm.
Tak nějak bych definoval problém, který nevím jak zatím řešit. Prostě mi přijde email, především z Ameriky, ale i z česka. Ale ten email je zasílaný na jinou adresu, podobnou jako mám Já. Moje začíná _ ka...@centrum.cz , což znamená, že pokud Tvoje začíná na  - ka - , pošta kterou jsem četl mohla být mířena pro Tebe, a Ty nebo ten druhej má poštu, která patřila mě.
Četl jsem kdesi o této problematice. Byl to uživatel centrumu, a začínal na - de - . Psal že mu chodí pošta, která patří jinejm, kteří začínají na de.
Tak si to uvědomme. Vždyt je to do nebe volající. Já jsem otevřel poštu, která patřila jinému, ve které psala asi žena, že schuzka byla velmi přijemná. Jen dávám příklad, ale pravdivý, proto už o tomto mailu nic víc nenapíšu.
Nebo nedej bože aby Tobě přišel múj vypis účtu a obráceně. Ale to jsem zatím nezaregistroval. "Klepu prstem na stůl".
Tak ... co??? Má někdo přímou adresu na stránky centrumu kde si můžu stěžovat? Či co dělat? ...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Flaster

  • Host
Re: Nevyžádaná pošta - Jak na ni
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2010, 19:41:03 »
Je tedy nějaký programek na spam poštu této problematiky? Takový který rozpozná že emailová adresa není moje a zrovna email smaže nebo vloží do spam koše?
A přišel mi další. - Asi nějaká Americká instituce u které si někdo něco objednal, poslala informativní leták o jejich produkci .. a toho, co si klient objednal, a žádá konkrétního klienta o zaslání bližších informací, jinak nebude možné jejich produkt uživately zaslat.
No, já Vás jen informuji jak moc je tato problematika vážná.
A jak já jsem usoudil, tak v americe to řeší asi tím, že do emailu vepíšou něco otom, že pokud se jedná o spam poštu, nebo jestli že email byl zaslán jinému klientovy nebo uživately internetových stránek, at neprodleně kontaktuje příslušné instituce .. , a tím i firmu která email poslala, nebot se dopouští trestného činu (Asi) ...
No,tak nějak mi to přeložil překladatel Google.


Jozko

  • Host
Re: Nevyžádaná pošta - Jak na ni
« Odpověď #2 kdy: 07. 08. 2010, 20:05:01 »
Skús si urobiť E - Mail na stránke www.live.com . Mám aj ja na tej stránke vykonaný E - Mail a zatiaľ žiadna nevyžiadaná správa.
 : - \ ;)


Flaster

  • Host
Re: Nevyžádaná pošta - Jak na ni
« Odpověď #3 kdy: 07. 08. 2010, 21:25:49 »
Hm, pokud neseženu nějakej prográmek, tak využiju tvou radu. JJ. diky


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: Nevyžádaná pošta - Jak na ni
« Odpověď #4 kdy: 07. 08. 2010, 22:00:34 »
Prográmek asi těžko seženeš. Seženeš maximálně spam kontrolu do nějakého emailového klienta a tam si lze navolit co dělat se spamem. Jak ti radil Jožka, je dobrý způsob.Každý emailový server by měl mít možnost nastavení filtrování spamu a mazání ještě před doručením do shránky. Já tyto potíže nemám jelikož mám vlastní domény a u webhostingu mají  nastavené zpoždění příjmu emailu a dobrý antivir(antispam) procházející tzv. BlackList.

Jak se chová SPAM ? Snaží se procházet emailové servery a doručit i odeslat co možná největší počet spamů do schránek v co nejkratší době. Pokud nedokáže za určitou dobu doručit spam, tak jde o dům dál. Spoždení je účiné od 10 - 30 minut.
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0