Autor Téma: SSD disk do PCIe  (Přečteno 5817 krát)

will

  • Host
SSD disk do PCIe
« kdy: 20. 02. 2011, 19:45:14 »
Ahoj lidi, nedavno jsem si koupil SSD disk do PCIe.
 (OCZ RevoDrive 80GB a zakladni desku mam asus striker 2 extreme)
chci na nej nainstalovat windows 7. kdys jsem disk zapojil nechal jsem nabehnout win. z puvodniho disku. otevrel pocitac, byly tam jen disky v sata 2, ten v pcie to nenaslo.
stahnul jsem si programek EASEUS Partition Master a ten me disk nasel a taky zobrazil.
pro jistotu jsem puvodni odpojil a zkusil bootovani. disk me to vubec nenaslo, v biosu ale zobrazenej je.
zkusil jsem dalsi moznost, instalovat win. ze stareho disku na ten novy disk. instalace bezela az do te doby nez instalacni program poprve restartoval pocitac. windows me zahlasil ze nemuze najit oddil na ktery ma probihat instalace.
nevite nekdo prosim co s tim? ja uz jsem uplne bezradnej  :-\.....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


vadim

  • Host
Re: SSD disk do PCIe
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2011, 21:27:20 »
mozna napisu nesmysl ale pokud to funguje stejne jako HDD tak ho musis ''masičovoat'' jako master disk a v biosu ho pridat do priorit kde ma system hledat


jiri

  • Host
Re: SSD disk do PCIe
« Odpověď #2 kdy: 21. 02. 2011, 16:38:21 »
too Will
prosím tě jesti to bude fungovat tak to tu napiš, chystám se k něčemu podobnému, tak jen abych věděl, díky


will

  • Host
Re: SSD disk do PCIe
« Odpověď #3 kdy: 21. 02. 2011, 18:07:48 »
tak primarni a sekundarni disk si nastavim nastavim v biosu. kdys dam na prvni (primarni) misto ssd disk me to z nej nenabootuje. proste, jako by tam nebyl. udajne by se bootovani z PCI melo v biosu nastavit, ja zatim neprisel na to, kde...


Vadim

  • Host
Re: SSD disk do PCIe
« Odpověď #4 kdy: 21. 02. 2011, 20:56:00 »
uz jsem to dlouho nedelal tak nevim jak u novych ale u starsich HDD jsou na zadni strane kolicky a primar (master) nebo sekundar se nastavoval mechanicky primo na disku

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0