Autor Téma: Hromadné rozbaľovanie RAR archívov  (Přečteno 36671 krát)

zcmmqnrk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Hromadné rozbaľovanie RAR archívov
« kdy: 13. 10. 2019, 18:32:05 »
Ahojte,
hľadám program na hromadné rozbaľovanie RAR archívov.
Napíšem stručne kritéria aké by mal program spĺňať. Samozrejme hromadné rozbaľovanie, tak ako je to už v popise uvedené, ďalšia dôležitá podmienka je, aby dokázal rozbaľovať zaheslované rar archívy postupným skúšaním jednotlivých hesiel z textového súboru.
To sú dve základné podmienky, ktoré od tohoto programu požadujem. Posledná taká nie celkom striktná podmienka je, aby mal v nastaveniach možnosť odstrániť archívy po úspešnom rozbalení. To je dobré keď je aj menej miesta na disku, aby po každom rozbalení archívy odstránil, aby sa zbytočne nezaplňoval disk. Ale bude v pohode, ak aj tú poslednú podmienku nebude spĺňať, ale len tie dve základné, ktoré som uviedol.
Program, ktorý v súčasnosti používam, a ktorý  aj spĺňa všetky tieto kritéria je ExtractNow. To je veľmi dobrý program, ale len na súbory s koncovkou.7z...Zo zaheslovaných RAR súborov, ktoré potrebujem rozbaliť dokáže rozbaliť tak 10%, s ostatnými si nerozumie, aj napriek tomu, že má podporu aj pre archívy RAR. Má nejaký bug, ktorý už asi nikto neodstráni, nakoľko autor program už opustil, a viac nie je aktualizovaný...Ale na súbory s koncovkou.7z je vynikajúci, tam nájde heslo z textového súboru bez ohľadu na jeho dĺžku, a formu, dokonca si rozumie aj s azbukou, a rozbalí všetko čo má koncovku.7z, bez ohĺadu na to koľko má archív častí, a ak mám zaškrtnutú možnosť odstrániť po rozbalení tak archívy po rozbalení automaticky odstráni. Ale pozor, so staršími zazipovanými súbormi s koncovkou.zip si nerozumie vôbec. Ale to nevadí, lebo tie sa už takmer nepoužívajú. Aspoň ja v počítači nemám už žiadny takíto archív.
Ďalší program, ktorý som nedávno začal používať práve len kôli tým RAR archívom je RarZilla. To je tiež veľmi dobrý program, síce podporuje len RAR archívy, a nemá možnosť odstránenia arcívov po rozbalení, ale to by mi nevadilo. Najviac mi vadí, že nespĺňa pre mňa jednu zo základných podmienok, a síce hromadné rozbaľovanie. Podporuje síce spustenie mnohonásobnej inštancie, ale to nie je riešenie, keď mi bude program naraz rozbaľovať 100 archívov, a procesor bude vyťažený na prasknutie, a s pc sa nebude dať nič viac robiť dokedy sa archívy nerozbalia. ja potrebujem, aby to rozbaĺovanie prebiehalo na pozadí pekne postupne. Jediné čo ma asi najviac potešilo, že RarZilla dokáže rozbaliť všetky zaheslované RAR archívy, prostredníctvom hesiel z textového súboru, aj tie s ktorými si ExtractNow neporadí.
Uvediem tu ešte ďalšie programy, ktoré som skúšal, a nesplnili to, čo som od nich očakával: takže Unpack Monitor, Jdownloader má problém rozbaliť po stiahnutí archívy zaheslované špeciálnymi znakmi, takže ten rozbalí veľmi málo súborov. Unrar Extract and Recover sa vôbec nechytá. UnRarIt.Net tiež bez požadovaných výsledkov. ExtractItAll nerozbalí takmer nič, a vyhodí, že heslo nenašiel aj keď ho má uložené v databáze. UnPacker 1.5.0 tiež nič.
Takže ak máte typ na nejakí program, ktorý som ešte neskúšal, kľudne môže byť aj platený  tak dajte vedieť. Ďakujem, a prajem všetko dobré.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


zcmmqnrk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Hromadné rozbaľovanie RAR archívov
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2019, 07:43:55 »
Asi mi na toto nikto nedá odpoveď, nakoľko som robil prieskum aj na zahraničných fórach, a nič. Vyskúšal som ďalšie desiatky programov, strávil som nad tým hromadu času, a bezvýsledne. S väčšinou archívov RAR majú programy problém, a nedokážu ich rozbaliť, buď vypíšu chybu, že to nie je rar archív, má nesprávny formát, že je poškodený, alebo dokonca, že heslo je príliš dlhé, alebo má neznámy formát. Je to divné, ale medzí staršími programami som našiel programy, ktoré by si s tým poradili, ale bohužiaľ nemajú už podporu pre novšie operačné systémy, takže vývoj sa v tomto smere zastavil? Asi ano, lebo špička medzi týmito programami je ExtractNow, ktorý bol naposledy aktualizovaný  23 apríla 2017, a autor program opustil, takže súčasné bugy už nikto nezapláta. A odvtedy nevznikol žiadny podobný. Taktiež Rarzila fre unrar je jediný  program, ktorý dokáže rozbaliť všetky moje RAR súbory, a nevyhadzuje žiadne chyby o neplatnosti archívu, dĺžke, alebo formátu hesiel. Jediné čo mi tam najviac vadí, že nemá podporu pre hromadné rozbaľovanie. Našiel som ešte jeden program, a síce Rar file open Knife, ale to je dokonalý klon Rarzily od toho istého autora, čo neviem akí má zmysel, dva totožné programy s úplne rovnakými funkciami. Radšej mohol autor zdokonaliť Rarzilu, pridať podporu pre hromadné rozbaľovanie, a možnosť odstránenia archívov po úspešnom rozbalení, ako vytvárať ďalší klon  programu. Kľudne by som si potom aj za tie programy zaplatil.  Taktiež všetky automatické monitorovacie Unpack programy, ktoré som vyskúšal majú problémy rozbaliť väčšinu Rar archívov, alebo nájsť správne heslo aj keď ho majú v databáze. Takže jediná možnosť pre mňa je, aj keď to bude podstatne pracnejšie použiť na všetky archívy najskôr ExtractNow, ktorý všetky archívy, ktoré mi rozbalí mi aj hneď odstráni, a potom dodatočne použiť Rarzilu  na rozbalenie tých Rar archívov, ktoré ExtractNow nedokáže rozbaliť. Pekný deň.