Autor Téma: Windows nespouští některé služby, nefunguje WMP  (Přečteno 16307 krát)

Abobrinha

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Windows nespouští některé služby, nefunguje WMP
« kdy: 08. 06. 2015, 11:32:04 »
Prosím o radu. Mám teprve několik týdnů nový notebook Dell s Windows 8.1 (ale používám Classic Shell). Již pár dní mám tyto problémy:
1. Při spuštění Windows se nezapnou některé služby, konkrétně Avast, Skype, Crashplan. Možná i některé jiné, ale nevšimla jsem si.
2. Nefunguje mi WMP. Když chci otevřít aplikaci z nabídky Start, nestane se nic. Když kliknu na konkrétní audio/video soubor, po chvíli se objeví hláška "Provádění serveru selhalo".

K vyřešení druhého problému jsem zkusila rovněž prográmek FixWMP, ale k ničemu to nevedlo.

Někde jsem vyčetla, že se má do příkazového řádku napsat toto:
regsvr32 jscript.dll
regsvr32 vbscript.dll

Druhý jmenovaný byl úspěšný, ale při prvním se mi objevilo toto: Modul jscript.dll byl načten, ale volání DllRegisterServer selhalo s kódem chyby 0x80004005.

V posledních dnech jsem si nainstalovala jen slovníky Lingea (http://www.lingea.cz/aplikace?s=1), ale ještě pár dní poté vše fungovalo dobře.

Vítám všechny rady - pokud možno s výjimkou tipu na přeinstalování Windows. :( Řekněte mi prosím, že to nebude nutné.

Taky by mne zajímalo, zda má cenu se s tímto problémem obrátit na podporu Dellu.





Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0