Autor Téma: Závady při reprodukci DVD  (Přečteno 45841 krát)

mlu

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #15 kdy: 13. 02. 2013, 13:08:46 »
Taky používám pinnacle, nicméně vypalovat ho nenechávám (výpočet obrazu trvá několik hodin, na počátku musí být v mechanice DVD/BD a mám zkušenost s jinými programy (cyberlink, nerovision) že vypalování příliš nezvládají - v pinn jsem ho nezkoušel). Nechám vypočítat obraz a nevypalovat a tak obraz poté vypálim na DVD nebo BD (potom připojim obraz jako virtuální DVD/BD a vyzkoušim jeho funkci - zejména s menu jsou občas problémy, kromě toho zkazit zbytečně medium kvůli třeba překlepu taky nechci). Televizní přehrávač BD nemám (čekám až bude rekordér, na přehrávání mám multimediální centrum, které to zvládá po síti), tak nevim, dělal jsem jen namátkové kontroly. Pokud jde o DVD tam nevím o tom, že by byly nějaké problémy. Pokud se už vyskytly, bylo to vždy na vrub nekvalitního média, nebo nějakého problému při vypalování. Občas dáváme přátelům, kamarádům, záběry z některých akcí, a po zkušenosti, kdy se nám všechna tři kolečka vrátila a diagnostika ukázala, že vypalovací program vypálil jen začátek (takže DVD se v přehrávači jevilo jako dobré), nechávám soubory binárně porovnat se soubory obrazu (kontrola vypálení) se sledováním rychlosti čtení (nápadně pomalé čtení ukazuje na problémy média) a většinou jeden z exemplářů sleduje nějaký dobrovolník na televizi.
Pokud jde o použitá média, používám už několik let DVD značky SONY, krabička 25 kusů stojí od 130 do cca 200 korun (teď si to ověřuju a nenacházim je). Dokud jsem vypaloval jen v počítači, používal jsem i Verbatim za podobnou cenu, ale videorekordér má s nimi občas problémy, tak mu je nedávám. Dvouvrstvá média DVD používám podle situace, nejlevnější Media Range, Emtec (ex. BASF) nebo Verbatim. BD vzhledem k ceně Media Range (30Kč za kolečko). Zkusil jsem i Verbatim (45Kč za kolečko), ale ty Verbatimy mě velmi zklamali, na vypálení dvaceti kusů jsem spotřeboval pět krabiček, naprostej aušus. Dvouvrstvá vzhledem k rozdílu mediarange versus ostatní značky (115 a 220 korun, což násobeno deseti v balení je hodně peněz) jsem zatím použil jen tu pseudoznačku MediaRange. Jak je to se životností záznamu na BD je mi ovšem záhadou, moc jim nevěřim. Snažim se mít to i na jiném typu média, což je v dnešní době harddisk. Ale to taky neni nic moc, protože u nich v manuálech slibujou latenci dat mezi 7 a 20 lety (podobně jako u flešek a podobně jako se odhadovávalo na vypálených DVD). Pokud jde o životnost CD, ta už je známá, je to 20 let a limitujícím faktorem neni odrazná vrstva (u té se odhadovávalo 50 let, ale takle stará média zatim nikdo nemá), ale v tom polykarbonátovém nosiči, ve kterém se časem tvoří trhliny, které rozptylují čtedí paprsek a po 20 letech přestane být ta hmota pro čtecí laser prostupná (nakonec to, že plexislo ztrácí časem průhlednost se ví dobře). Takže ne 50 ani 40 let ale jenom 20 let. To je samozřejmě statistika, a nevulučuje to čitelnost CD karla gotta (jedno z prních CD vydané v ČSSR).
Pinnacle zatim vždy provedl konverzi na DVD nebo BD bez problémů (narozdíl od ostatních dvou zmiňovaných). Ten má problémy v jiných částech, dá se říct, že má mimořádný talent ukazovat, co všechno nejde (a pomáhá na to restart jeho nebo počítače). Za ty peníze, co jsem za něj dal to je tak přiměřeně.
Vaše problémy opravdu indikují spíš vadu média (nebo DVD přehrávače), možná by šlo zkustit, jak rychle ho čte počítač, nápadné zpomalení poukazuje na nečitelnost (i když s bezchybným přečtením - díky redundancím v záznamu je poměrně slušná možnost opravy, kterou ale DVD přehrávač nestíhá v reálném čase a tak si chybějící data domyslí (blbě) a to jsou ty zelené pruhy nebo kostičky, počítač při čtení souboru jako dat neni omezený datovým tokem videa a má na opravu po několikanásobném přečtení víc času).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


gnedved

  • Host
Re:Závady při reprodukci DVD
« Odpověď #16 kdy: 11. 11. 2014, 12:59:22 »
Dobrý den,potřebuji poradit,mám doma dvd rekordér Philips a ještě nedávno jsem vypaloval na dvd disky a vše bylo v pořádku,teď když zasunu jakýkoliv dvd disk tak ho nechce načíst.Poradíte mi co mám dělat? Předem děkuji.