Autor Téma: HESLO ve WIN 8.0  (Přečteno 27586 krát)

Dominik

  • Host
HESLO ve WIN 8.0
« kdy: 11. 06. 2014, 19:38:50 »
Dobrý den. Dnes jsem půjčil asi na 2 hod. notebok s windows 8.0 jednomu známému. Byl přihlášen jako běžný uživatel. (nevím jestli je zde přímá souvislost.) poté kdiž jsem něco stahoval antivir v tom našel "VBS/Redirect" asi po půl hodině, možná dýl mi windows napsal že mně za 15min automaticky odhlásí a vypne PC. po znovu nastartování, kdiž jsem potřeboval zadat heslo správce napsalo to že je chybné. a odté doby se nemůžu přihlásit do svého "sprácovského" účtu. takže teď píšu z jednoho normálního účtu ovšem odsud nemůžu nic moc dělat protože na všechno bych potřeboval heslo správce a to je zmněněné nebo co.
Moc nevím co stím a potřeboval bychto to co nejdřív viřešit. (přihlašování účty tu nejsou nijak spárované s učty MICROSOFT a  žádnou nouzovou USB klíčenku čipovou karu ani nic podobného jsem nevitvářel.)
Všem díky za radu. (ten WINDOWS je legální!!)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2014, 22:48:24 »
Dominiku,

každému normálnímu česky mluvícímu člověku musí být po přečtení tvého příspěvku
opravdu na blití. Něco s tím dělej !

Ale k tématu :

Na výmaz hesel Win (netuším jestli i pro Win8, ale od Win2000 až po Win7 zcela jistě)
pomohou utility na Hiren's boot CD.


Dominik

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2014, 19:05:03 »
Omlouvám se za češtinu. Nemuže být každý jedničkář, ale máš pravdu, že v mém případě je to opravdu až moc.
Bohužel ikdyž se mi podařilo dostat do BIOSu tak (mymochodem pomněrně náročné se do něj dostat a i kdiž se to podaří je relativně zvláštní)  tam témněř nejde zmněnit pořadí v BOOT menu ono tam základně vidí jedině HDD a ostatní se tam musejí ručně přidat což se mi snad uspěšně povedlo. minimálně to tak vypadalo, že skutečně začala nabýhat z DVD mechaniky ovšem pochíli vysoké aktivity mechyniky opět naběhl windows (skoušel jsem to s LiveCD několika linuxových distribucí). Dík za radu. ovšem bohužel, potřeboval bych nejspíše něco, co dokáže něco udělat s heslem přímo z prostředí windows a samozřejmně bez potřeby instalace  protoeže ta jaksi bez hesla správce není možná.


Franta

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2014, 12:42:19 »
Dobrý den. Dnes jsem půjčil asi na 2 hod. notebok s windows 8.0 jednomu známému. Byl přihlášen jako běžný uživatel. (nevím jestli je zde přímá souvislost.) poté kdiž jsem něco stahoval antivir v tom našel "VBS/Redirect" asi po půl hodině, možná dýl mi windows napsal že mně za 15min automaticky odhlásí a vypne PC. po znovu nastartování, kdiž jsem potřeboval zadat heslo správce napsalo to že je chybné. a odté doby se nemůžu přihlásit do svého "sprácovského" účtu. takže teď píšu z jednoho normálního účtu ovšem odsud nemůžu nic moc dělat protože na všechno bych potřeboval heslo správce a to je zmněněné nebo co.
Moc nevím co stím a potřeboval bychto to co nejdřív viřešit. (přihlašování účty tu nejsou nijak spárované s učty MICROSOFT a  žádnou nouzovou USB klíčenku čipovou karu ani nic podobného jsem nevitvářel.)
Všem díky za radu. (ten WINDOWS je legální!!)

Omlouvám se za češtinu. Nemuže být každý jedničkář, ale máš pravdu, že v mém případě je to opravdu až moc.
Bohužel ikdyž se mi podařilo dostat do BIOSu tak (mymochodem pomněrně náročné se do něj dostat a i kdiž se to podaří je relativně zvláštní)  tam témněř nejde zmněnit pořadí v BOOT menu ono tam základně vidí jedině HDD a ostatní se tam musejí ručně přidat což se mi snad uspěšně povedlo. minimálně to tak vypadalo, že skutečně začala nabýhat z DVD mechaniky ovšem pochíli vysoké aktivity mechyniky opět naběhl windows (skoušel jsem to s LiveCD několika linuxových distribucí). Dík za radu. ovšem bohužel, potřeboval bych nejspíše něco, co dokáže něco udělat s heslem přímo z prostředí windows a samozřejmně bez potřeby instalace  protoeže ta jaksi bez hesla správce není možná.

Je vidět, že se lepšíš. Místo 5 hrubek už jenom 7. A to něřeším překlepy, chybějící mezery mezi slovy, interpunkci ...

Petrova odpověď je správná a není jiná možnost, z prostředí Windows bez hesla administrátora to není možné.

Každý BIOS umožňuje nabootování z CD, musíš to tedy svěřit někomu chytřejšímu.


Dominik

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2014, 13:19:53 »
No nevím mně tento BIOS přijde do značné míry neobvyklí a nepraktický, Aspoň v porovnání s těmi, s kterými se i několikrát měsíčně setkávám, asi je to tím že běžně pracuji se staršími PC s operačními systémy WIN 95 a 98 méně často s 2000 a XP. Zde je to v celku jednoduché, ale ten co mám tady na notebooku a to ani nemluvím, jak je obtížné trefit se do správné chvíle, jestliže na běžném PC mám před zaváděním systému obrazovku dokonce i s nápisy co mám zmačknout tak tady je chvíli nic potom se objeví ASUS a symbol načítání a to už je pozdě takže ta správná chvíle na zmačknutí kláves činí sotva 2sec. ani ne. Ano nad tím zkusit říct někomu zkušenějšímu v oblasti nových PC taky uvažuju a až budu mýt příležitost tak se za mimy taky stavím, ovšem bohužel to budu muset ještě minimálně dva týdny počkat, než přijedou :). A když už tady budou, doporučily byste využít služeb „hackera“ (tak trochu) a nebo oficiálního pracovníka v oblasti IT (myslím, že i jako programátor ale teď si nejsem úplně jistý).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dominik

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2014, 15:22:51 »
Tak bohužel, i když pan "hacker" přijel dřív, vypadalo to, že se ani nedostane do BIOSu na n-tý pokus se to podařilo a kupodivu jinou klávesovou zkratkou než několik dní předtím mně. Nastavení je skutečně tak nepraktické jak sem na to přišel já, on si tedy přidal USB. A opět stejný problém jak mně u DVD, nejdřív ho to začalo načítat a pochvíli to vyhodilo nastavení BIOSu (byl zakázaný BOOT z HDD po jeho povolení se po chvíli aktivity USB načetl WINDOWS). Tak doufám, že mně zachrání druhá možnost.   :(


101

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #6 kdy: 22. 06. 2014, 07:49:20 »
no problém,ale když proběhneš W8 ,tak zjistíš,že je možné vytvořit disketu na opravu (vrácení) hesla :) Je normální si to hned na začátku vytvořit.Pak nenastane popisovaný problém.
Jinak k učitelům jazyka českého.Tady je to o PC a né o tom,kdo jak umí i-y-s-z.Nikdy nevíš,zda je pisatel nějak postižen či podobně.Je to trapné pánové.Poradit neumíte,ale s češtinou se oháníte.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #7 kdy: 22. 06. 2014, 08:19:05 »
Tak se podívej na video jak na to.
Potřebuješ instalační DVD Windows 8, které si můžeš stáhnout  na stránkách Microsoftu.


Video:

http://www.youtube.com/watch?v=kF4_4W6MVwA


Windows 8 ke stažení:
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156.aspx


Viděl bych toto téma jako vyřešené !!

Po resetu bych doporučil to samé co uživatel 101 .
Více informací = rychlejší odpověď


Dominik

  • Host
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #8 kdy: 22. 06. 2014, 19:13:15 »
Dobrý den děkuji za radu, děkuji, že se najdou lidé, kteří se zastanou, i když ve vyšších odstavcích mněli páni češtináři pravdu ale samozřejmě to že to na fóru o PC nemá co dělat je také pravda.
Ale abych se dostal k drobnému problémku, jak sem již psal, mám 8.0 odkaz na stažení je na 8.1 a to není záměnné, nebo ano?
PS: na 8.0 jsem nic nenašel (teda to bych koal, ale já nechci stahovat cracknutej když ho mám legální ;) ), a ještě menší dotaz nebude potom potřeba znovu zadat CDkey? Jak jsem myslím již také uvedl, ten počítač jsem koupil už jako předinstalovaný a CDkey nemám, tedy, ve Windows si ho můžu zobrazit ale bez hesla správce pouze první půlku. Děkuji.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:HESLO ve WIN 8.0
« Odpověď #9 kdy: 23. 06. 2014, 08:47:52 »
Kdybych měl 100,- Kč za každou zbytečnou odpověď, byl by ze mne milionář.


Na technetu Microsoft je nutné přihlášení.
Pokud nemáte účet, můžete si jej založit zde:
https://signup.live.com/signup.aspx?lic=1



Pro pohodlnost odkaz ke stažení všeho možného i edicí Windows:
http://msdn.microsoft.com/cs-cz/subscriptions/downloads/default(en-us).aspx#searchTerm=&ProductFamilyId=481&Languages=cs&ProductFamilyIds=481&FileExtensions=.iso&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0


V seznamu "Product Categories" vybrat vlevo "Operating Systems" a vpravo "Windows 8".
Vybrat si správnou edici Windows 8 a klepnout na tlačítko "Download".








Více informací = rychlejší odpověď