Autor Téma: Pomoc  (Přečteno 8838 krát)

Fantomas

  • Host
Pomoc
« kdy: 09. 05. 2014, 22:45:05 »
Zdravím.Pred asi dvoma dňami sa mi začal prehrievať notebook a niečo mi príšerne zaťažuje systém.Keď som to potom kontroloval cez Správcu úloh tak som zistil že tam vyskakuje aplikácia rundll32.exe a zaťažuje mi systém až do 100% .Poradťe mi ako sa toho zbaviť.Pozeral som tu aj rôzne diskusie a podobne na rôzne antiviry ale jedny radia AVG druhý AVAST ďalší zas niečo iné a ďalší to zatracujú že to dodrbe PC.Tak neviem.Dik

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


laran

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re:Pomoc
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2014, 10:49:03 »
1. skus ESET Online Scanner http://www.eset.com/sk/domacnosti/produkty/online-scanner/
pred kontrolou zastav svoj antivir

2.  skus fix it od microsoftu http://support.microsoft.com/fixit/sk
tam si vyber  Oprava problémov s výkonom, oprava chýb alebo zlyhaní
  • Zrýchlenie PC a problémy s výkonom systému Windows
  • Riešenie problémov, keď služba Windows Update nefunguje ( niekedy keď zblbnú updaty tak to zaťažuje procesor)
3. mal si napísať aký máš OS a či ti zaťažuje procesor stále alebo len pri niečom


Fantomas

  • Host
Re:Pomoc
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2014, 11:10:35 »
To robí neustále pri čomkoľvek.Len ho proste zapnem a za pár sekúnd už to ide.Mám Windows 7 Home Premium x-64.A naposledy keď som spúšťal ESET nak nič nenašiel ani Microsoft Security Essentials ani Microsoft Safety Scaner.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Pomoc
« Odpověď #3 kdy: 11. 05. 2014, 09:59:09 »
V 64 bitovém systému běží program rundll32.exe a zatěžuje systém => virus jako prase => příčinou bývá používání cracků atd.....


Pokud si otevřeš umístění souboru rundll32.exe, tak jeho velikost musí být 43.5 Kb !!

Oprava:
0. sehnat si od někoho originál souboru rundll32.exe !!!
!!!! Bez bodu 0. nelze pokračovat dál, nebo se přihlásit a soubor si stáhnout zde !!!!
1. otevřít okno příkazového řádku cmd.exe s vyšším oprávněním, jako správce
2. do okna cmd.exe napsat takeown /f "C:\Windows\System32\rundll32.exe"
3. do okna cmd.exe napsat cacls "C:\Windows\System32\rundll32.exe /G user:F"  (namísto user napiš tvoje uživatelské jméno)
4. restartuj PC do nouzového režimu
5. v nouzovém režimu opět spusť cmd.exe
6. do okna cmd.exe napsat del /F /S "C:\Windows\System32\rundll.exe"
7. do adresáře C:\Windows\System32 nakopírovat nový soubor rundll32.exe jak výše v bodě 0.
8.restartovat PC

Doporučuji provést výše uvedenou opravu někým zkušenějším, popřípadě se obrátit na nějaký online servis.

Originální soubor rundll32.exe je připojen k tomuto příspěvku.
Možnost stažení se zobrazí pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům slunečnice.


Více informací = rychlejší odpověď