Autor Téma: Externi Hdd nelze formatovat ani opravit ve win. nelze disk typu raw  (Přečteno 9200 krát)

Michal

  • Host
Ahoj mám problém s externím HDD o kapacitě 1Tb. Po té co jsem ho naformátoval s FAT32 na NTFS mám problém dokence mám pocit, že jsem bezpečně odebral jíne USB než právě ten HDD. Takže jsem ho omylem vytáhl pod napětím. Od té doby se v počítači načte pod písmenem je jej vidět klasicky v tomto počítači, ale nezobrazuje se u něj kapacita ani typ(NTFS, FAT32, ...). když jej chci otevřít tak mi píše ať jej nejdřív naformátuji po formatovaní mi to píše že formátování nelze dokončit. Tak jsem zkusil opravu pres správu disků, také nic. Zkusim jsem cmd řádek příkaz CONVERT F: /NF:NTFS tady mi ro pise ze nelze prevest disk typu RAW to sami u prikazu na kontrolu CHKDSK nelze pro format RAW. Ani Particion Magic si s tim neporadil. Nyní zkouším TESTDISK jestli to neopravi. Disk by mel byt fyzicky v naprostem pořádku. Domnívám se že problém je v MBR boot. Ale přesto bych potřeboval poradit co s tím. Děkuji za rady

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jarda

  • Host
Re:Externi Hdd nelze formatovat ani opravit ve win. nelze disk typu raw
« Odpověď #1 kdy: 01. 02. 2014, 21:55:07 »
Ahoj, povedlo se Ti to naformátovat? Jestli ne napiš zkusím Ti pomoct.... Jarda


Franta_Kr.

  • Host
Re:Externi Hdd nelze formatovat ani opravit ve win. nelze disk typu raw
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2014, 11:08:07 »
Pravděpodobně je poškozená Partition table. Na její opravu lze najít SW, který ale většinou není zadarmo. Doporučuji obrátit se raději na někoho, kdo má s takovými problémy zkušenosti. Neodbornými zásahy, jaké zde uvádíte, můžete opravu jen zkomplikovat i znemožnit.