Autor Téma: BSplayer2.66 stahování blokuje antivir  (Přečteno 11718 krát)

Miroslav Martínek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
BSplayer2.66 stahování blokuje antivir
« kdy: 11. 11. 2013, 19:28:47 »
Nejde mi stahnout BS player 2.66 ze slunečnice,zablokuje mi to antivir jako nebezpečnou stránku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:BSplayer2.66 stahování blokuje antivir
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2013, 20:02:37 »
Není to až tak nebezpečné, jak by se zdálo !

Ale jako zcela obvykle tady na Slunečnici instalační program sprostě upravili a dodali vir "Seznam lištička". (Správně to je tedy potenciálně nežádoucí aplikace). Některým antivirovým programům se to nelíbí.

Máš možnosti :

1/ Stáhnout originál program. To maximálně doporučuji VŽDY !

Ze Slunečnice stahujte jen v krajní nouzi !

2/ Nebo na chvíli vypnout antivir, stáhnout ze Slunečnice a při instalaci odškrtnout souhlas se "Seznam lištička". Pak teprve znovu zapnout antivir. Tento postup NEDOPORUČUJI ! Během instalace se mohou stahovat z internetu chybějící kodeky a není dobré mít přitom deaktivovaný antivir.


Franta_Kr.

  • Host
Re:BSplayer2.66 stahování blokuje antivir
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2013, 15:04:05 »
Myslím, že už od nějaké dost staré verze je BS Player ve free verzi i bez Lištičky nacpán nějakým nežádoucím adware. Já jsem ho proto přestal raději používat a přešel nejprve na MPC a pak na VLC.


Martin

  • Host
Re:BSplayer2.66 stahování blokuje antivir
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2013, 05:55:15 »
Tak máš pravdu Franto, zalovil jsem ve své paměti (samozřejmě té elektronické) a vzpomínám ...

Popis programu - soubor je z poloviny roku 2002 :

Přehrávač videa s podporou titulků a DivX.
OS: Win 95/98/NT/2000/ME
Freeware   http://www.bsplayer.com/

Nenápadně vypadající, ale velmi výkonný přehrávač videoformátů. Mimo jiné podporuje DivX, titulky a jejich libovolné umístění, zobrazení vždy na vrchu atd.

viz Computer 3/02, str. 22

Upozornění - soubor je z února 2006 :

BSPlayer139.829.exe
Instalaci lze provést POUZE vč. vnuceného spyware !!!, tzn. po instalaci je nutné:
   - smazat HKLM\SW\MS\Win\CurrentVersion\RUN\klíč odkazující na VVSN
   - smazat adresář \Program Files\VVSN
Ihned po instalaci se tento spyware spustí, ale nechá se odstřelit.
BSPlayer139 funguje i bez něj :-)


V současné free verzi 2.66 žádná havěť není, pouze se snaží jako mnohé jiné free programy nainstalovat si Toolbar a stát se domovskou stránkou. A to jde snadno řešit stiskem tlačítka "Decline" na druhé stránce instalátoru.