Autor Téma: Windows 7 - odinstalace  (Přečteno 20365 krát)

Ondra

  • Host
Windows 7 - odinstalace
« kdy: 10. 11. 2013, 22:12:07 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak mám odinstalovat windows 7 home 32bit?
32bit mám originál na CD.
Stáhl jsem si WIN7 64bit a ve složce je sloubor setup.exe. Když ho spustím, tak se mě to zeptá, jestli chci nainstalovat WIN 7 64bit.
Jenže já jsem ještě neodinstaloval WIN 7 32bit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2013, 01:13:16 »
Žádná verze Windows nepotřebuje odinstalovat a ani to vlastně nejde (pokud tedy nešlo o UPG na novější verzi = mnou nedoporučovaný postup) !

Je potřeba mít jen odzálohovaná svá osobní data (dokumenty, fotky, filmy, písničky, ...) na jiný disk (např. externí) nebo na jiný diskový oddíl. A pak při instalaci vyšší (ale i nižší) verze Win stačí povolit instalačnímu programu "rychle zformátovat disk", na který Win instaluješ. Tím jsou původní Win dokonale odinstalované.

Po instalaci nové verze Win doporučuji nainstalovat nejlepší antivirový program zdarma avast!.
« Poslední změna: 11. 11. 2013, 23:51:20 od Tomáš Filípek »


Ondra

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2013, 07:58:49 »
Žádná verze Windows nepotřebuje odinstalovat a ani to vlastně nejde (pokud tedy nešlo o UPG na novější verzi = mnou nedoporučovaný postup) !

Je potřeba mít jen odzálohovaná svá osobní data (dokumenty, fotky, filmy, písničky, ...) na jiný disk (např. externí) nebo na jiný diskový oddíl. A pak při instalaci vyšší (ale i nižší) verze Win stačí povolit instalačnímu programu "rychle zformátovat disk", na který Win instaluješ. Tím jsou původní Win dokonale odinstalované.

Po instalaci nové verze Win doporučuji nainstalovat nejlepší antivirový program zdarma avast!.

ok, takže stačí jenom spustit instalaci toho WIN 7 64bit a tam jenom někde zvolím zfomátovat disk ?
« Poslední změna: 11. 11. 2013, 23:50:53 od Tomáš Filípek »


Martin

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2013, 10:45:27 »
Ano, formátování volíš na začátku instalace.

Z tvého dotazu ale není zřejmé, odkud, jak a kam jsi si stáhl Win7 64 bit. Aby mohl být disk zformátován, nemohou být instalační soubory uložené na něm.

Nejjednodušší je mít stažený ISO obraz DVD, ten vypálit a nabootovat z optické mechaniky.

Nejlepší, ale nepatrně složitější, je vytvořit si bootovatelný USB disk (jeden z mnoha návodů).


Ondra

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #4 kdy: 11. 11. 2013, 12:26:48 »
Stáhl jsem si z uloz.to tento soubor .iso - http://uloz.to/xj5pJNSA/microsoft-windows-7-64-bit-aio-cz-iso.
Takže teď už jenom zbývá to .iso vypálit na DVD, vložit do PC a nainstalovat ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #5 kdy: 11. 11. 2013, 15:21:43 »
Ano.

1/ vypálit ISO na DVD médium
2/ nabootovat počítač z tohoto DVD (nastavit v Biosu pořadí bootování nebo je zvolit jednorázově) - při startu počítače zkoušet některou z kláves F11, F9, F8, ESC, DEL, F2, F10


Franta_Kr.

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #6 kdy: 12. 11. 2013, 15:08:43 »
Asi bych se nejprve zajímal také o to, zda na ten daný HW seženu potřebné 64bit. drivery. Samozřejmě za předpokladu, že ten HW má skutečně 64bit. architekturu  :).


josef

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #7 kdy: 12. 11. 2013, 21:07:59 »
Ano.

1/ vypálit ISO na DVD médium
2/ nabootovat počítač z tohoto DVD (nastavit v Biosu pořadí bootování nebo je zvolit jednorázově) - při startu počítače zkoušet některou z kláves F11, F9, F8, ESC, DEL, F2, F10


Martin

  • Host
Re:Windows 7 - odinstalace
« Odpověď #8 kdy: 13. 11. 2013, 01:52:46 »
josef - jsi asi další z mnoha, kdo je tu mdlého rozumu a nízkého IQ !! Proč mě opakuješ bez dodání čehokoliv nového ?

Ondra - proč jsi nedal vědět, jak jsi dopadl ? Když jsi potřeboval poradit, tak jsme to otočili 3 krát během 24 hodin a najednou se úplně odmlčíš. Krom toho jsem si nevšiml ani v jednom z tvých příspěvků ani slovíčka prosím ani děkuji.
Styď se !

Franta_Kr. - totéž mne napadlo (zda má Ondra vůbec 64 bit HW) při odeslání posledního příspěvku, ale už jsem tak nějak neměl sílu k tomu ještě něco plodit. S každým dalším Ondrovým příspěvkem bylo jasné, že to není tak snadné, jak se zpočátku zdálo. Díky, že ses zase objevil tady v poradně. Ty to umíš zformulovat stručně a přitom jasně.