Autor Téma: antivirus odmítá intalaci  (Přečteno 19386 krát)

meliss

  • Host
antivirus odmítá intalaci
« kdy: 21. 10. 2013, 20:57:58 »
Ahoj, mám takový problém při instalaci. Hru jsem instalovala v pohodě až do doby, kdy mi antivir oznámil, že maže soubor, bez kterého očividně hra poté nešla pak spustit. Vypnula jsem proto antivirový program, nainstalovala jsem hru bez problémů, zapla. Hra šla skvěle až do doby, kdy jsem antivir zase zapnula a on si samozřejmě opět našel stejný soubor a odstranil ho. Nejsem v tomhle žádný počítačový génius, proto se ptám někoho, kdo tomu lépe rozumí. Antivir mám Microsoft Security Essencial. Šlo by nějak zabránit antiviru vůbec cokoliv dělal s programem a soubory k němu vázanými? Nebo to vyřešit jinak? Předem děkuju za rady :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:antivirus odmítá intalaci
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2013, 04:37:41 »
Tak to budeme muset vzít postupně.

1/ Opravdu nejsi ani zdaleka počítačový génius, zato jsi opravdový hazardér. Vypnout antivir jen proto, že mi nejde spustit hra, může udělat buď jen velmi zkušený odborník (který ví o co jde a testuje to třeba ve virtuálním počítači) nebo absolutní BLB. Tomu už pak obvykle nejde spustit ani ten počítač.

2/ Prozradilas nám sice, co máš za antivir, ale bylo by dobré znát více i o tvém OS a především o jakou hru se jedná. Pokud jde stáhnout z netu, tak sem pošli odkaz a prověřím ti, zda se jedná o falešné poplachy nebo jestli jde o reálnou virovou hrozbu. Pokud je z jiného zdroje, tak ji nahraj (sbalenou - RAR, 7-ZIP, ZIP) na UložTo a opět sem dej odkaz. Během pakování balíčku měj vypnutý antivir, ať se tam dostane i to podezřelé.

3/ Ve všech normálních antivirových programech lze zadat výjímky (soubory, které se nemají vůbec testovat). Doporučit je možno jen opět odborníkům.

4/ Místo Microsoft Security Essentials bych doporučil mnohem lepší antivirový program zdarma (výrazně menší zátěž operační paměti i času procesoru). Kompletně odinstaluj MS Security Essentials a stáhni a nainstaluj si Avast!Free. Pokud tedy máš počítač pro domácí nekomerční využití. Zdarma se zaregistruj a po roce užívání jen zdarma znovu obnovíš registraci. Při instalaci není nezbytné nainstalovat doplněk Google Toolbar pro Internet Explorer ani Google Chrome jako výchozí prohlížeč. Tyto volby doporučuji odškrtnout.

5/ Po dodání info o hře a jejím prověření napíši další instrukce. Teď to čeká jen na tebe.meliss

  • Host
Re:antivirus odmítá intalaci
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2013, 10:19:55 »
Vlastně...už Ti nemusím nic psát. Děkuju moc za radu, všechno se vyřešilo s přeinstalací antiviru a už není žádný problém. Moc jsi mi pomohl :)