Autor Téma: Nelze se dostat do počítače  (Přečteno 126002 krát)

Martin

  • Host
Nelze se dostat do počítače
« kdy: 14. 09. 2013, 13:33:06 »
Dobrý den všem profesionálům.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc.Před 14 dny jsem koupil pro dceru na internetovém bazaru notebook zn.HP Lenovo T 430 s WIN 7.
Notebook přišel v pořádku poštou.Po zapnutí notebooku však nastal problém.Notebook se zapnul,ale na monitoru se objevila stránka kde je přihlášení do windowsu a chce to po mě heslo aby mě to pustilo do notebooku.Bohužel v zásilce heslo nebylo.Volal jsem býv.majiteli,ale ten se začal vymlouvat,že tam nic nedával a že heslo ani neví.Po urgencích a pohrůžce,že notebook chci vrátit už nezvedá telefon a na uvedené adrese už taky nebydlí.
Nevím co mám dělat s notebookem dělat a zároveň mám strach zda nebyl někde ukradený.Dal jsem za něj částku 5.000.-Kč a pokud bych šel na policii tak mě jej seberou a budu bez notebooku a bez peněz.Navíc na policii může ležet i roky.
Nevíte tedy jak postupovat a co udělat s notebookem,abych jej mohl bez problémů používat?
Mám jej nějak přeinstalovat tak,aby při přihlášení do sítě u mě třeba nezvonila policie,že byl třeba ukradený?
Máte někdo zkušenosti co a jak?.
Děkuji Vám za pomoc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #1 kdy: 14. 09. 2013, 14:33:23 »
Zdravím
nejsem sice žádný profík ale použil jsem google http://blog.ijacek007.cz/Navody/odhalte-zapomenute-heslo-do-windows-pomoci-ophcrack-livecd
hodně zdaru


Martin

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #2 kdy: 14. 09. 2013, 21:53:53 »
Děkuji za radu,ale nejde to.Navíc se tím asi nevyřeší problém zda po přihlášení notebooku na internet nebude v systému třeba notebook hlášen jako kradený.Jsem možná paranoidní a vše je v pořádku,ale když mě to tolik stálo tak nechci riskovat.Přijít o vše jak notebook tak i peníze se mě nechce.Děkuji všem.


Franta Kr

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2013, 10:43:01 »
Pak jedině nová instalace OS po přeformátování HDD. Je třeba se podívat, zda to tam nemá partition s instalačním zdrojem OS. Jinak by se muselo koupit či jinak "sehnat" instalační CD/DVD.


m

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2013, 13:49:05 »
Nicméně to neřeší problém s nejistotou původu. A neni to až tak velká paranoja. Reinstalací se sice leccos změní, ale typové a výrobní číslo notebooku a MAC adresa síťové karty dost těžko. A tohle je opravdu dost podezřelé, zejména pokud prodejce nedodal nějakou dokumentaci (papíry, nákupní doklad - bez něj prý neni software legální, originální síťový zdroj atd.).
Pokud si vzpomínám, na zapomenuté heslo do windows i do linuxu existovaly nějaké postupy (nejlepší prevencí je heslo nemít, pokud to neni nezbytné a pokud to systém dovolí (linux to třeba nedovoluje)), ale tady může být opravdu závažnější problém. Při své paranoje si ale můžete spočítat, že policie půjde po stopě a pokud to prodávající prodával přes internet a oni ho poznají, půjdou pochopitelně za Vámi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Denis

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2015, 11:15:15 »


ishi

  • Host
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2015, 11:16:43 »
Sice ti nemůžu zaručit, nebo potvrdit, nebo jak to nazvat, či dokázat, zda je nb kradený, nebo nekradený, ale pokud bys netrval na Win 7 a seš z kraje razovitého, můžu ti pomoct - a ani za to nic nechci - jen tak, ze zištnosti, když už ses do takovéto situace dostal.  Jen kontakt na tebe. 8)


wopidoo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #7 kdy: 10. 04. 2015, 11:56:44 »
kupovat kradené zboží a pak řešit, co s tím... to je fakt unikát :o


wopidoo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #8 kdy: 10. 04. 2015, 12:02:19 »
ale můžu tě uklidnit, asi se moc díváš na americké detektivní seriály, naše policie je JINDE, nám taky taky před půlrokem ukradli dva nb a policie neví, co s tím

plus historka k dobru: když jsem dělal ve zdravotní pojišťovně, někdo ukradl databázi - volali jsme policii a ti řekli: takže vy ji teď nemáte? my na to: máme - policie: no tak vám ji neukradli...


tuan4

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Nelze se dostat do počítače
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2015, 20:58:26 »
Pane,zajděte s nb do servisu.
Tam to odblokujou a zároveň zjistí,jestli byl kradenej.
A nehrajte tu divadýlko !
Spíš mám pocit,že jste ho šlohnul sám.