Autor Téma: flash disk je chráněn proti zápisu  (Přečteno 1403141 krát)

Milan

  • Host
flash disk je chráněn proti zápisu
« kdy: 08. 09. 2013, 15:01:14 »
Dobrý den,

při pokusu cokoliv odstranit z usb flash disku se objeví hláška: disk je chráněn proti zápisu. Ze stejného důvodu jej nelze ani zformátovat. Ve vlastnostech - zabezpečení - je vše nastaveno tak, jak má být. Neexistuje nějaký čistící nebo opravný program na tento problém?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


laran

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2013, 22:31:39 »
Mal som taký istý problém. Bol poškodený hardware.
Reklamoval som ho a vymenili mi ho.


Pavel Šafář

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2013, 21:27:41 »
Já bych to nevzdával. Něco podobného se mi stalo po vytažení flashky bez bezpečného odebrání. Kdyby nebyla asi 2 000 Kč, tak by asi letěla rovnou do elektroodpadu.  :)  Nicméně dnes funguje na 100 %. Flashka se nedala ani zformátovat a taky ukazovala že je chráněná proti zápisu. Stačilo smazat a znovu vytvořit diskové oddíly. !POZOR! NÁVOD JE ZAMĚŘENÝ NA ZÁCHRANU FLASHKY A NE DAT! (v mém případě se to nepovedlo ani specializovanému programu a data nebyl moc důležitá) VŠE NA VLASTNÍ RIZIKO! Ale nebojte se, asi už to nezhoršíte.
Otevřete
Start -> Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> v levém sloupci Správa disků
Po načtení byste měl vidět všechny pevné disky, flashky, mechaniky... S Diskem 0 nic nedělejte, je tam OS, Plocha, dokumenty...
Najděte Flashku (podle kapacity, písmene, je označena jako vyměnitelné médium) a klikněte pravým tlačítkem do pole pod modrou čarou. Vyberte Odstranit svazek a potvrďte. Čára zčerná a pole je označeno jako prázdné místo. Opět klikněte pravým tlačítkem ale tentokrát vyberte Nový jednoduchý svazek. V průvodci navte maximální velikost oddílu a souborový systém FAT32. Po dokončení formátování by se měl disk připojit jako po zasunutí do PC. Pokud toto nepomůže, asi bych to po zopakování odpískal.

Flashky jsou potvory co chcípnou v ten nejhorší čas, takže žádná důležitá data a zálohovat. Pozor na disky s odhalenými vývody (placaté asi 2mm) -jsou daleko náchylnější na elektrostatiku nebo je výrobce dělá placaté na úkor kvality, moc nevydrží


m

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2013, 14:15:26 »
Tady bude problém někde v řadiči (pokud neumožní zápis do paměťových buněk). Existují programy, kterými se konfiguruje řadič flešky. Řadiče ve flešce totiž mají daleko více možností. Nemusí zpřístupnit celou paměť k zápisu, část může být i ke čtení (třeba jako virtuální CD/DVD) o nastavení podpisů ani nemluvim.
Nedávno se mi stalo, že mi fleška přestala pracovat (hlásila se jako prázdná mechanika, asi jako když strčíte do PC čtečku karet nebo disket bez média). A protože to byla fleška za tisícovku tak jsem hledal a našel. Našel jsem na jednom fóru (možná i zde) odkaz na ruské stránky. Jakkoliv ruštinu neovládám, na nalezení potřebných informací to nebylo potřeba.
Na stránkách http://flashboot.ru/iflash/ nalezněte svojí flešku podle PID a VID (Product ID, Vendor ID) nebo podle řadiče. Jak tato čísla zjistit pod windows netušim, v linuxu (např mint nebo debian) se zobrazují ve správci disků. Řadič se dá zjistit asi jenom otevřením, ale ve změti nápisů se blbě hledá,naštěstí ho PID a VID určuje jednoznačně. Pokud svůj flash disk v tomto seznamu najdete s doporučením programu máte vyhráno. Pokud ne, třeba bude jinde. Možná něco nabízí výrobce, těžko říct (i když pochybuju, že by nabízel pobobně mocné nástroje). Jen připomenu, že novou inicializací flešky téměř jistě ztratíte data.
Pokud máte flešku nějak krátce ji reklamujte. Ať si to s tim udělaji oni.


Zdeněk

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2013, 21:13:49 »
Já měl tento problém s flashkou na pc s Windows 7 64-bit. Nešlo na ni zapisovat, ani nešla zformátovat a ve správci disků byla volba odstranit oddíl i formátovat zašedlá. Potom jsem flashku připojil k pc s Windows XP 32-bit a stávající soubory jsem odstranil a flashka šla normálně zformátovat a od té doby zatím funguje zase normálně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


m

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2013, 17:40:06 »
Já měl tento problém s flashkou na pc s Windows 7 64-bit. Nešlo na ni zapisovat, ani nešla zformátovat a ve správci disků byla volba odstranit oddíl i formátovat zašedlá. Potom jsem flashku připojil k pc s Windows XP 32-bit a stávající soubory jsem odstranil a flashka šla normálně zformátovat a od té doby zatím funguje zase normálně.
Je dobré vyzkoušet to ve více počítačích, už se mi něco podobného párkrát stalo. A mám pocit, že to ami nezáleželo na operačním systému, i když kdo ví. To co jsem popisoval je extrém, tam opravdu byla chyba kdesi ve flešce (ten program to potvrdil) a od té doby (cca půl roku) funguje bez problémů. Aspoň jsem si ji pojmenoval podle sebe.
Mám taky dvě paměťovky 64GB, které čte jen windows7 bez problémů. XP je četlo bez problémů (se systémem FAT32 pochopitelně) do nainstalování záplaty týkající se podpory exfat (pozor na ni díky ní nepřečte ani když je na ní FAT32). Linux na tom padá (ne celý, jen průzkumník). Takže kromě přístrojů (foťák, kamera, foťáky všech známých, co jsem zkoušel, PVR) a os windows7 ji žádný jiný operační systém nepřečte (w8 jsem nezkoušel, nemám jej).


Johny

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #6 kdy: 31. 12. 2013, 14:03:58 »
Mal som rovnaký problém s USB Flashdiskom. Ja som mal chybu v registry ("regedit") mal som dam DWORD údaj aby sa nedalo zapisovať na disk.
To bol "vírus" ktorý som nevedomky otvoril a prepísal mi hodnoty.. Vyriešil som to takto:

Urobil som reg. súbor ktorý prepíše register na základné údaje..
Stači otvoriť súbor EnableUSBWrite.reg kt. je v rar archíve. Ak nemáte program na rozbalenie takého súboru (.rar) tak si stiahnite winrar: www.rarlab.org
OK.. Teraz stačí rozbaliť archív: http://uloz.to/xP87SNu2/enableusbwrite-by-john-rar
a potvrdit (OK, POVOLIT, OK)
( počas toho musí byť USBčko pripojené k PC!!!!!! )

Ak pomohlo tak som rád :) ak nie.. máte iný problém...


Kapi

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2014, 14:30:08 »
.....
Start -> Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> v levém sloupci Správa disků
Po načtení byste měl vidět všechny pevné disky, flashky, mechaniky... S Diskem 0 nic nedělejte, je tam OS, Plocha, dokumenty...
Najděte Flashku (podle kapacity, písmene, je označena jako vyměnitelné médium) a klikněte pravým tlačítkem do pole pod modrou čarou. Vyberte Odstranit svazek a potvrďte.
.....

Dobrý den, mám stejný problém a tohle x-tý pokus flešku opravit. Dostal jsem se do Správy disků, ale když kliknu pravým na disk, tak je položka "Odstranit svazek" šedivá a nejde na ní kliknout, aktivní je pouze Otevřít, Prozkoumat, Vlastnosti a Nápověda. Zkoušel jsem to na Win 8.1, Win 7 a na Vistách, všude ten samý problém.. Nevíte někdo co s tím? Děkuji, Kápl.


Martin

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2014, 09:31:38 »
Ahoj, mně taky (Win7) správce disků odmítá tyto operace s flash disky (a to bezproblémovými).
Asi je to záměr M$, nechápu ale proč. A nešlo to ani na WXP a na starších OS to vůbec nebylo.
Takže netuším, na jakém OS to chytrolín Pavel Šafář prováděl.

Lze to provést poměrně neobratným nástrojem DISKPART.

Na správu disků ale velmi doporučuji použít něco mnohonásobně chytřejšího :

Zkus EaseUS Partition Master Free  nebo  Partition Wizard Home Edition.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2014, 17:12:53 »
Přikláním se k DISKPART.
1. otevřít cmd.exe s vyšším oprávněním (správce)
2. zadat příkaz DISKPART a odklepnout Enter
3. zadat příkaz LIST DISK a odklepnout Enter
4. zadat příkaz SEL DISK=3 (kde 3 je číslo vaší flash, poznáte třeba podle velikosti)
5. zadat příkaz  ATTRIB DISK CLEAR HIDEN READONLY NOERR a odklepnout Enter
6. zadat příkaz CLEAN a odklepnout Enter (vymažou se všechna data z disku)
7. zadat příkaz CREATE PART PRIMARY a odklepnout Enter
8. zadat příkaz SEL PART=1 a odklepnout Enter
9. zadat příkaz FORMAT FS=NTFS LABEL="Moje data" QUICK a odklepnout Enter ("Moje data" je název disku)
10. zadat příkaz ASSIGN a odklepnout Enter (systém přiřadí disku písmeno)
11. zadat příkaz EXIT a odklepnout Enter (ukončí se DISKPART)
12. ukončit okno cmd.exe

Více informací = rychlejší odpověď


Hanka

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #10 kdy: 28. 01. 2014, 22:49:41 »
Taky mám problém s tím, že mi flashka najednou začla psát, že je chráněna proti zápisu. Zkoušela jsem daný postup a u zadání příkazu CLEAR mi to vyhodí: Program DiskPart zjistil chybu: Médium je chráněno proti zápisu. Nemáte ještě nějaký návod, jak by se tento problém dal vyřešit? Moc děkuju.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Více informací = rychlejší odpověď


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2014, 12:33:21 »
Aha, teď jsem si všiml, že je chyba v bodě 5. Namísto HIDEN má být HIDDEN.


Lze použít i postup jiný:
Spuštět jako správce !!!

1. otevřít diskpart.exe s vyšším oprávněním (správce)

2. zadat příkaz LIST VOLUME a odklepnout Enter
3. zadat příkaz SEL VOL=D (kde D je číslo vaší flash, poznáte třeba podle velikosti, nebo jmenovky)
4. zadat příkaz  ATT VOL CLEAR HIDDEN READONLY NOERRa odklepnout Enter


« Poslední změna: 29. 01. 2014, 12:36:01 od Daniel Tengler »
Více informací = rychlejší odpověď


Jitka

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #13 kdy: 10. 02. 2014, 10:17:55 »
Po zadání ATT VOL CLEAR HIDDEN READONLY NOERR mi diskpart.exe nahlásil: Tato operace není podporována na vyměnitelných médiích? Už jsem z toho zoufalá. Moc ráda bych tu flešku rozchodila.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2014, 02:26:40 »
Tato chyba je jasná :-/
CD-DVD médium je špatná volba.
Pořádně si prostuduj bod 3. !!!
Písmeno D musíš změnit na správné písmeno tvojí flash !!!
Více informací = rychlejší odpověď